Photoshop trükkök

Nagyot!

PS, Horizontal Type Tool. Megoldható valahogy, hogy a szövegnek szánt területen ne csak vízszintesen, hanem függőlegesen is középre igazítsa a szöveget?

persze, millió találat van a “photoshop vertically text align”-ra

Találat van, csak megoldás nincs. Úgy tűnik, ezt nem tudja a PS.

A többi sem tudja rendesen, ráadásul mind másképp, marad a jó öreg szem (pedig öregszem).

Nekem is úgy tűnik…

Ez a probléma amúgy azért van, mert a font készítők b…nak arra, hogy rendesen megadják a metaadatokban a betűtípus tulajdonságokat. Sőt, van hogy túl lóg egy-egy betű a megadott határokon túl.

ezek márpedig - részben - tipográfiai alapkövetelmények

Ezt tudom, de amikor egy iPhone projektben épp, hogy belefér egy területre, hogy a területen egy jókora ráadást hagytam valamint egyáltalán nem középen jelennek meg egyes betűk; igen nem mind, teljesen véletlenül vettem észre egy betűnél, hogy nincs középen és elkezdtem keresgetni, hogy melyik betűk ilyenek még.

Üdv!

Picit off leszek (jobb híján)

Esetleg nem tud vki segíteni abban,hogy 10.6.8-on melyik Photoshop indul még el ?

CS6 biztosan, de inkább a CS5.1-et javasolnám, mert bár a CS6 gyorsabb bizonyos területeken, sokkal trehányabb.

Szuper ,köszönöm a választ :)
Van most egy CS2-m,daráljam le vagy ráfrissít majd ?

Azt már nem frissíti, pénzért sem.

Ergo Kuka ?

Nem indul el vagy meg sem próbáltad? A volt főnököm CS3-mat használta jóideig.

Megy, csak nem tökéletes ,meg akkor ha bírja a gép váltanék majd vmi újabb kiadásra.

Mi a különbség? Szerintem 5.5-ös PS-en is lehetne dolgozni a mai napig…

tkp. ez igaz - de nyugtass meg, hogy nem azzal tolod! ;)

:DDD

Nem, a CC-szart használom, de CS2 óta minden verzió csak egyre idegesítőbb lett. Az Adobe mintha direkt arra utazna, hogy kiborítsa a felhasználóit. Mondjuk az Apple is…

2 kedvelés

http://www.tinrocket.com/content/hyperdither/

Nem Photoshop plugin, de ide való.

1 kedvelés

hehe, ettől szétesik a kép a displayport-vga átalakítós monitoromon:-D