PowerMac G4 újjászületés

Vagy a kukát… :)

Ettől modding az egész :)

IntechATA6
kell? :D

Nekem mar folyamatban az epitkezes. Lepesrol-lepesre haladok, ahogy idom engedi…

3 kedvelés

Halihó,

Mesteri tanácsot szeretnék kérni memóriaválasztáshoz.
Ugyebár adott ez a GA-Z170M-D3H alaplap (DDR4-es). 3466MHz-ig támogatja a DDR4-es modulokat.
De azt olvasom az i7-6700-as (nem a K-s verzió) CPU-ról, hogy 2133MHz a max amit támogat.

Akkor ez most hogy van? :-)
Milyen memóriát vegyek bele? (2x16GB a jelenlegi cél…)
Köszi

Ha nem akarod extrem modon overclokkolni, akkor nincs ertelme gyorsabb modult helyezni a rendszerbe, mint amit tamogat, mert nem fogja tudni kihasznalni a modul adta megnovekedett teljesitmenyt (es az is elofordulhat, hogy nem lesz olyan gyors, mint egy eleve kisebb orajelu memoria). Minden modulon van egy chip, amelyben a modul parameterei fel vannak rogzitve. Pl. az adott orajelen mert kesleltetes. Ha viszont nincs az adott mukodesi orajelhez eltarolt konfiguracio (hasrautok, pl a 3466-os modulodban csak 2600 a leglassabb konfiguracios tablazat) az adott memoriamodulban, akkor a bios/efi a leginkabb hasonlot fogja valasztani mukodesi parameteriul (tehat minden konfig adatot onnan fog hasznalni, kiveve az orajelet, ami 2133 lesz). A nagyobb orajelu memoriak kesleltetese mindig nagyobb, mint az alacsonyabb orajelu memoriak kesleltetese.

1 kedvelés

Koszonom.
Tehat, ha jol ertelmezem: akkor celszerubb a cpu gyartoja altal megadott frekvenciat kovetnem, de ebben a kategoriaban valasszam az “ugymond” legjobb parameterut.
Nem all szandekomban tuningolgatni.

1 kedvelés

Semmi kulonbseget nem vennel eszre a 2133 es a 3466-as memoriak kozott atlag felhasznalasban. Ha valami brutal db-t uzemeltetnel rajta memory storage-al, vagy esetleg egy cache server-t csinalnal belole, akkor talan par szazalek gyorsulast tudnal merni a 2 kozott. Az ez egesz mhz haboru csak a marketingesek hulyesege. Amugy ha jol tudom akkor ezek a memoriak magasabb feszultesegen mennek mint a szabvany 2133 amit a vezerlo a prociban van vagy tudja teljesiteni vagy nem.
En a helyedben 2 darab 2133 CL13-as Hyperx 2x8Gb-s kit-et raknek bele.

1 kedvelés

A marketingszamokon kivul, technikailag/muszakilag mindegy hogy 32 vagy 64 gb lesz a vegeredmeny az altalad emlitett modulokbol?

Amint ez a masina elkeszul, nemigen szeretnek ezzel foglalkozni az elkovetkezendo 1-2 evben :-)

A meret csak a felhasznalastol fugg, nekem pl boven eleg lenne a 8gb is… ami a lenyeg, hogy dual channel-ben legyen

1 kedvelés

Ezer köszönet…

1 kedvelés

Jelenleg eddig jutottam vele. A memória még nem érkezett meg, a tárhelyen még gondolkodom, plusz a tápkábelekre keresgélek valami hosszabbítási opciót.

2 kedvelés

Nézegettem alacsony fogyasztásó L-es xeon procikat 150 euro körül össze lehet rakni 2x4magos gépet :)

Eleinte én is gondolkodtam xeon-os gépben, de egyáltalán nem használnám ki az előnyeit. Jobban mondva számomra teljesen felesleges.
Igazából a memória mennyisége és a háttértár sebessége az ami döntő tényező. E tekintetben a jelenlegi masinámmal sincs kifejezetten túl nagy gond, de nem árt azért némi fejlődés :-)

En az olcsosag miatt valasztanam, lehet regebbi a proci es a deszka viszont fillerekbol lehet 2 procis rendszert epiteni. L-es procival pedig a fogyasztas is vallalhato.

Persze meg egy generacios es a ketmagos mobil procik megeszik reggelire a 7-8 eves 4 magos xeonokat.

Maratoni “küzdelmeket” követően elkészült… A gpu még nem érkezett meg, de képet már ad az integrált gpu-ról.
A célegyenes végén még egy alaplap csere is beesett (gyári hibás volt az előző).
A konfig:
Asus Prime z270m-plus
i7-7700
16GB Corsair Vengeance LPX 2400 MHz DDR4 CL14
Corsair Force GT F480 m2.nvme
Noctua hűtés
Seasonic 400FL Fanless 80+ Platinum
Pár munkaóra (fúrás, faragás, vágás, forrasztás…) G4 bekapcs panel át lett alakítva. Bekapcsolt állapotban világít, ha alszik ‘szuszog’ (szerencsére ezt az új alaplap intézi). Hangszóró szól.

Majd ha a kölök üti a játékokkal, kiderül mennyire melegszik. Elképzelhető, hogy a hűtését majd piszkálni kell. De windows update közben 3-500 fordulat körül ketyegett a két venti.

Mindenkinek köszönöm, aki segített tanácsaival és véleményével!

4 kedvelés

Dacíp!

Tényleg tetszik, igényes építés 👍

Van itthon egy elfekvő G4 MDD… 🤔

Nekem g3 b&w