PowerMac G4 újjászületés

Halihó,

Szert tettem egy 2002-es QS-re… Elég szép és karcmentes állapotban.
Mivel sokat nem ér már az a belső amivel született, így én kitaláltam hogy megpróbálom felújítani a belsejét (cserélni). Nem részletezném :-) …a mai napig imádom a formatervét.
Ezen felül, hogy teljes legyen a kép és még összhangban is legyen. Filóztam egy CD M8536-n. A kérdésem leginkább erre irányul.
Sosem dolgoztam ilyen monitor mögött, jó ez amúúúgy? Igaz, hogy már megvannak benne az évek, de innen-onnan még lehet pecázni egy-egy jó állapotú darabot. (Bár már az is megfordult a fejemben, hogy abban panelt és elektronikát cserélni) :-)
Tehát milyen ráció van ezekben a monitorokban?

Effektív egy szobadísznek is beillő (modern)munkagépet szeretnék.

Szerintem ha találsz megfelelő darabot, rendben lesz (nekem volt 17-es, 20-as).

Nekem is a kedvenc forma tervem a QS. Monitor teljesen felejtos ha nem szellemkepes lesz akkor a szinei leszbek olyanok mintha kimostad volna 90fokon :).

Megprobalok talalni valami epkezlab darabot… De ha gond lenne vele (amire Solar celzott), akkor megprobalom beletenni egy uj monitor paneljat meg elektronikajat…

Akkor mar egy alu cinemat, a plexi szerintem ergonomiai zsakutca. Borzalmas hogy lefele kell nezni ra mindig.

De akkor ahhoz meg inkabb a G5 bode dukal…
Azon is filoztam, de ez a G4 esett be a pixisbe

Azt mondják G4-be könnyebb hacklit építeni mint G5-be.

Majd ha elkeszul elmeselem milyen munka volt :slight_smile:
Elozetesen: mar eleve egy passziv tapegysegben gondolkozom. Super flower golden silent-et sasoltam ki eddig.
Meg egy igen alacsony tdp-s processzorban. De nincsenek meg kifejezett konkretumok

De akkor oda az elmeny :slight_smile: Szeretek ilyenekkel szoszolni (…ha van idom).
Meg amugy a tatar sem hajt.

Neztem mar egy-ket ilyen videot, cikket a teendokrol. Valoban nem olyan csekely az osszeg amibol kijon egy csereszabatos konfig, de cserebe par evig egy jo kis masina lesz belole… Na meg szep is :slight_smile:

En mondjuk pont a sima 6700-ast neztem. Picit alacsonyabb az orajel, de jelentosen alacsonyabb a fogyasztas is… Ami meg ugyebar “futesben” is jelentkezik.
Probalnam minimalizalni a zajforrasokat.

Koszi a tippet :slight_smile:
Pont gpu fronton voltam kicsit meglove… A sok-sok ev kizarolagos almazas teljesen kizokkentett ebbol.

Igazabol egyszeru 2D grafika… Illustrator, photoshop… Idonkent indesign…
Ezen kivul mast nemigen csinalok rajta…

10xx szeria viszont meg kerulendo, ugyanis nincs hozza driver…

Lehet elvetemult otlet, de elsore nem is szamoltam gpu-val… Egyreszt otletem se volt, hogy mi az ami nekem megfelelo… A masik ok, hogy a jelenlegi MBP 5.3-am folyamatosan csak az integralt gpu-val uzemel… S nem annyira ereztem ennek hatranyat.

Akkor miert nem eleg az igp?

Lehet eleg lesz… De nem art felkeszulni a bovitesre, ha esetleg tobbre lenne szukseg.

A PowerMac G4-ben van intergralt grafikus chip?

A MBP-ra gondolt :slight_smile:

Le vagyok maradva egy lepessel :-D

Sosem mondom, hogy sosem… De ez megmaradna pár évig. Ha elavult lesz a hw, akkor max modernizálok.
S ki tudja még? Öregkoromra lehet rákapok a számítógépes játékokra is :smiley:

Az igazi építés az lenne ha a QS házba belepakolnád az utolsó szériás PM G5 belsejét :D