Pro audio

Continuing the discussion from Régi vs. új IT (kicsi vs. nagy / elegendő vs. sose elég):

Szerintem a Logic Pro és a Pro Tools és a Live is teljesen más és más területre valóak.
A Pro Tools-szal a stúdiók felvételeket készítettek, mondjuk egy zenekar új lemezét.
A Logic Pro-t nagyon sokan zeneírásra használnak. Rengeteg olyan eszközt ad, amivel nagyon gyorsan lehet hangszerelni.
A Live pedig élő előadásokhoz nyújt nagyon jó eszközöket.

Persze tudom én, hogy mindhárom szoftverrel lehet mindhárom területen alkotni nagyokat, mint ahogy (szinte) biztos vagyok benne, hogy a Logic-kal felvéve adtak ki híres albumot, mint ahogy élő koncerteken is előszeretettel használták. (az élő koncerten való használatról magyar viszonylatban is tudok, mint ahogy az Apple kiadta a Mainstage programját, ami sokkal jobb eszközöket ad élő zenélésre: ezt használtam én is kb 5 évig).
Ugyanakkor azt is tudom, hogy van aki a Live-val készít demo felvételeket.

1 kedvelés

Regen is igy volt 80% hasznalta a szemetet. Nincs itt semmi gon az utcan levo autok se mind ferrarik meg lambok.

Szerk: azert igazan hardcore arcoknak ott van meg a digital perfomer

Akinek pedig tenyleg csak keverni kell ott a mixbus

Ismereteim szerint, ők jól vannak. A Nuendo nagyon pro, a Yamaha szépen aládolgozta a hardwaret, már csak tőke kell hozzá, hogy meg tudja fizetni a boldogságra vágyakozó user a szépen kitalált és felépített csomagot. Nem házi használatra fejlesztették. A Cubase/WaveLab/Nuendo Live valószínűleg hasonlóan jó és jól használható, de azokat nem ismerem, nem használtam és ami engem érdekel, abban éppen kevesebbek mint a Nuendo.

Igazad lehet, a Steinberg/Yamaha csak kedvtelésből fejleszt. :smiley:

Igen kicsit pilotavizsgás :D, de már régen is a legkomolyabbak között volt.

az eladó látja a nyugati piacot?

azota. lehet mar ranezett ;))))))

1 kedvelés

és?

Azt hiszem a Pro Audio egy nagyobb szeletének búcsút inthetünk.

1 kedvelés

Nekik az autoipar miatt kellett, és azt mondják megtartják az egész infrastukturát ahogy van. JBL PRO az amit innen egyedül sajnálok :) a többi számomra már elégé régóta tuccat + 1 márka volt.

szerk.: na jó az AKG még.

Martin, dbx, lexicon? Amúgy nem néztem utána, a menemszolon láttam egy cikk beküldést. :)

Mutasmár egy piaci elemzést vagy bármit, vagy ezt leszürted a keleteuropában élő 20 ismerősödböl? :)

(Úgy emlékeztem, az AKG egy osztrák cég – akkoriban vettem utoljára fejhallgatót, mikor még az volt… :))
aha, Wikipedia:
“1994 – becomes part of Harman International Industries

2016 – Harman decided to shut down all facility in Vienna in 2017.”

Pedig lehetett 170 alkalmazottal is jó dolgokat létrehozni.)

Az, hogy ki osztja a pénzt csak egy dolog attól egy cég maradhat az aki.

Tartok tőle, hogy nem egészen. De majd ezután, ugye?

A környezetemben senki nem használ most külsőkártyát :D

nincsenek zenészek most a környezetemben.

Egyébként erre én is kíváncsi lennék. Már nem követem én sem egyáltalán a pro audio-val kapcsolatos híreket, megjelenéseket. Legutoljára még az Apollo megjelenése volt a nagy szám. Azóta persze kijött a Focusrite is a red-del, ami valószínűleg már egy létező szegmens volt korábban is.
Mindegy, a lényeg, hogy a legközelebbi hangkártyám Apollo lesz. Már csak nagyon hobbi nekem is a zenélés, de azért még egy Apollo kártyát veszek :D

En pedig dj-zek ott masok a kriteriumok :).