Python + MAMP

Van valakinek valami ötlete arra, hogy hogyan lehet rávenni a MAMP-ot a python kódok futtatására? Elvileg benne is van alapból, de nem megy. Ezt csináltam:

  1. Telepítettem a python 3.4-et
  2. A MAMP httpd.conf filejaban az Options-ban felvettem az ExecCGI-t, az AddType-hoz meg a .py kiterjesztést.

500-as errort kapok.

Kelleni fog hozza a mod_wsgi.

Azt írja a mamp oldala, hogy benne van.

https://www.mamp.info/en/

Egyébként ilyenekre miért nem jó a php exec funkciója? Én minden ilyesmihez php-t használok.

Mert pythont szeretnék tanulni. :) Alapdolgokhoz nem kell az Apache, a Django-hoz van beépített webszerver, de azért érdekelne, hogy hogyan megy ez Apache-on.

Tanuláshoz eleve nem kell, hogy betedd apache alá. Szerintem simán terminálban: python valami.py és kész (plusz paraméterek természetesen). Php-val meg ahogy írtam ugyanígy le tudod futtatni és vissza is kapod az eredményt.
Viszont az, hogy ha apache alatt külön le tudod futtatni (böngészőben látszik, hogy python fájlt futtatsz), az nem lesz biztonsági okokból gond? Szerintem maga a php lehet egy biztonsági vonal, pl a php session…
Egyébként a pythonban egy dolgot vettem észre, hogy oda kell nagyon figyelni, hogy python 2 vagy python 3 kódot futtatsz, mert nagyon kis különbség van közöttük, de az pont elég, hogy a neten lévő példák egy része az egyikben nem működik. És a net ugye még tele van python 2 megoldással.

Én lamp-en szívtam sokáig, nézd meg hogy tényleg aktíválva van-e a python. nálam nem volt, bár nálam a forráskódot mutatta. érdemes lenne belenézni a logba, hogy miért van az az 500-as hiba

de az exec-et nem hasznalod eles kornyezetben ugye?

Van amikor használtam, most jelenleg nincs. Miért van vele valami baj?

azon kivul semmi, hogy siman root-ig lehet vele torni az egesz gepet…

Azt elfelejtettem mondani, hogy ha kell python segítség, akkor szólj! :slight_smile:
Nem vagyok benne én sem nagyon jártas, de írtam pár kisebb daemon-t linuxra vele :slight_smile:
Egyébként én szeretem főleg azért, mert kötelező a szép (és átlátható) kód létrehozása :smiley: