QNAP NAS

Adott egy TS228 amire az egyik gépemről fel tudok csatlakozni finderből a másik gépemről pedig nem (ill. Forkliftből igen, de nekem finderből kéne látnom a kötetet).
(A netes dolgokhoz full láma vagyok!)

Lehet ez valami szolgáltató oldali probléma vagy NAS beállítás esetleg osx sys.pref.?

Hali!

A gepen, ahol nem latod, a Finder/Preferences/Sidebar alatt be van jelolve a Connected servers?

04

Igen, minden ugyan úgy van mindkét gépemen ami a finder preferencest illeti.
A connect to servernél száll el hibaüzenettel smb csatlakozásnál.
A Forklift pedig csak ftp-vel hajlandó csatlakozni - de az legalább megy.

Milyen OS X verzió van a gépeken?

10.12.6
Mindkét gépen (MBP, imac)

AFP-megosztás van beállítva a NAS-on? Mindkét gépről WiFi-n csatlakozol?

Elvileg be van állítva és mindkét gép wifin csatlakozik igen (nem ugyanazon a hálózaton).
17

Milyen IP cimek hasznalatosak a gepek? Ugyonabban a broadcast domainben vannak?

Most annál a gépnél vagyok amelyik nem csatlakozik finderből a NAShoz; az ő IP-je 89.134.200.139
A másik gép távolabb van és alszik - ezt nem tudom most megnézni.
A második kérdésed nekem kicsit kínai :)

A többi protokollra szükség van?
Hogy is van ez a több hálózat?

Ezt nem hiszem, hogy ennek a gepnek az IP-je, illetve ha igen, akkor furcsa a halozati topologiad. Tuti, hogy ez ennek a gepnek a cime? Az Apple menu, System Preferences, Networkon beluli aktiv halozati kapcsolathoz tartozo IP cim erdekel. A ketto gepen (tehat azon amelyiken elered es azon amelyik nem) igen nagyon hasonlonak kell lennie. Pontosan hogy nez ki a halozatod?

Bocs, a helyes IP: 10.0.119.28. - ezen nem érem el, de csak finderből. Egy Airport expressből jön a net ami előtt van egy gigabites switch.
Az otthoni gépen elérem, itt ugyanarra a hálózatra (UPC+mezei router ha ez számít valamit) csatlakozik a mbp és a nas is, egyik wifin másik madzagon. Ennek a gépnek az IP címét csak este tudom meg leghamarabb.

O, ezek szerint a 2 eszkoz nem egy helyen van? Tehat jelenleg nem ugyonabban a halozatban tartozkodsz, ahol a NAS is megtalalhato?

Pontosan, a NAS otthon van, én pedig máshol azzal az imacel ami nem akarja a kapcsolatot.

Vagy publikálnod kell a net felé a NAS-t vagy VPN kapcsolatot kell kihúznod haza. Én a VPN-t javasolnám, nézd meg lehet a mezei routered tud VPN szerverként működni :)

Ebben az esetben Finderben nem fog megjelenni az eszkozod. En nem javaslom AFP vagy SMB hasznalatat az interneten keresztul, maximum VPN kapcsolaton keresztul. Ha a mezei routeredre lehet VPN szerver szolgaltatast aktivalni, akkor ezen keresztul es finderben torteno kezi csatlakozassal (Go/Connect to Server majd megadni a NAS IP cimet) tudsz csatlakozni.

(Azt mindjárt az első posztban le kellett volna írni, hogy a két Mac nem egy helyen van.)

(jogos)

Köszi, ennek utánanézek.

Lényeg a lényeg, hogy chronosync-el szeretnék automatizált, napi backupot egy egy mappáról a NASra viszont (elvileg) ezt csak úgy tudom megtenni ha a finder látja a meghajtót.

Köszönöm a segítségeket, sikerrel jártam VPN ügyben és tökéletesen működik amit fentebb vázoltam -backup megoldás.
néhány óra fejvakarás után rátaláltam erre és 3 klikk alatt megcsinálta ami kellett nekem:
https://tunnelblick.net/

1 kedvelés