RAID tapasztalatok

Az a baj, latva a szamkat, nekem buzlik az egesz, de mindig en vagyok lehurrogva, hogy joazugy, meg 40 gigabit joleszaz, stb.

Megneztem, x8-on van a GPU (aktualis, 6 magos i7-es modellen ellenorizve).

erdekes. Koszi az elgondolkottato informaciokert.

Amugy oktober kozepen (telre) bekoltozok egy studioba ahova mar vettunk 6db top iMacPro-t (a HP Z8as gepek melle)
Sonnet Echo Express SE III boxba ultetett ATTO NQ41 QSFP+ kartyak segitsegevel kapcsoljuk oket a halozatba. Mivel brutalis file-kat is fogunk mozgatni, gondolom lesznek meglepetesek (az iMacPro reszerol).

Ez a Sonnet doboz megint erdekes. Hany darab Thunderbolt 3 kabellel csatlakozik? Ha 1 db kabellel csatlakozik (abban van osszesen 4db PCI-E 3.0 Lane, igy jon ki a 32 gigabit), akkor hogy lesz ebbol 3db PCI-E port, amin osszesen 12 lane van? Ha beleteszel 1db PCI-E 3.0 kartyat, ami raadasul x4, akkor az is el tudja fogyasztani a bejovo osszes savszelesseget. Ha fontos a sebesseg, lehet jobban jartok egy olyan dobozzal, ami 2db TB3 csatlakozast hasznal (az mar osszesen 8db PCI-E lane lesz, tehat akar 1db x8 vagy 2db x4 kartyahoz is eleg), vagy egyszeruen tobb dobozt kell hasznalni.

Szerk: Jobban megneztem a sonnet oldalat. Meg tobb erdekesseget talaltam. Ezt irjak: “40Gbps Thunderbolt 3 Interface* —Offers 2750 MB/s of PCIe bandwidth, doubling the performance of Thunderbolt 2” Nade, ha a 40 Gbps-t atszamolom MB/s -be, akkor 5000 MB/s-t kapok, ami raadasul azert fura, mert ha fogom a Thunderbolt 2 savszelesseget (ami 20Gbps), akkor kapot 2500 MB/s-t. Nekem sehogyan sem jon ki a 2500 * 2 = 2750. Ha viszont csak 2750MB/s van, akkor vegkepp nem ertem, hogy ez pontosan miert 3 kartyas, amikor 2750-bol egy darab x4 se jon ki, az szamomra talany. Lehet az a legjobb, ha nem akarom megerteni ezeket a dolgokat, es elhiszem, hogy az ugy jol van.

Nekem rolad mindig Winston Smith jut az eszembe… :-)

Bevallom oszinten, hogy ehhez segitsegul kellett hivnom a googlet. Sem a konyvet nem olvastam, sem a filmet/ket (ha volt tobb) nem lattam. Igy semmit nem mond nekem ennek a karakternek a neve.

Winston karaktere mondhatni lazado volt. Nem kivant beleilleszkedni a kor “bologatos” nemzedekebe.
Te sem akarod elfogadni az “igy van jol” (nem kell gondolkodnunk, megmondjak hogy lesz jo) effektust.

Mondhatnam, hogy alapmu… de hat kinek a pap…

Nyugi ez nekem se jon ki sehogy. Szerintem annyi volt a feladat, hogy jo nagy szamokat meg szorzokat irjanak minden bekezdesbe.

Nyilvan, szet kellene szedni es akkor a bridge chip datasheetjet megnezve ki lehetne deriteni, hogy mi fan terem az eszkoz teljesitmenye.