Router mögé router

Sziasztok,

adott egy UPC modem/router bridge módban.
Mögötte egy Asus router módban. A UPC bridge módban 192.168.0.1, mögötte az Asus 192.168.1.1.
Az Asusban beállítottam a port forwardot a NAS felé, de mégsem lehet elérni kívülről.
Ráadásul az Asus ezt írja a DynDNS beállításnál:

A vezeték nélküli router személyes WAN IP-címet használ.
Ez a router multi-NAT környezetben lehet és a DDNS szolgáltatás nem működik ebben a környezetben.

Szóval. Mit cseszek el? Miért nem érem el kívülről a NAS-t?

Köszi

A 192.168.0.1 nem publikus cim, a UPC modem nem bridge modban van es NAT-ol. Harom lehetoseged van:

  • A UPC moodemet valoban bridge modba tenni, hogy a sajat routered publikus cimet kapjon, igy csak azon kell a Port Forwardingot allitani
  • A UPC modemen IS beallitod a port forwardingot a sajat routered WAN oldali IP cimere
  • A UPC modemen port forwardingot konfiguralni es a sajat routereden a routingot kikapcsolni
    Ezutan persze kerdes, hogy a UPC nem rakott-e a sajat belso NAT-ja moge (ekkor a kulso cim a 100.64.0.0/10 tartomanyban lesz). Ha ez a helyzet, akkor beszelni kell a UPC-vel, hogy adjanak valos publikus IPv4 cimet. Ha erre nem adnak lehetoset, akkor nem fog mukodni a dolog.

Köszönöm.

A UPC féle csodadobozon egy lenyílóban lehet választani Bridge és Router mode között, szóval akkor lehet, hogy tényleg NAT mögé tettek.
A UPC modemen NINCS PORT FORWARDING funkció (magam sem hiszem el, azért üvöltözök).

Megpróbálok beszélni velük, de tapasztalataim szerint nem sok esélyt látok bármire tőlük…

Köszi!

SZERK.: beszéltem a UPC-vel, csak huhogott a kisasszony a kérdés hallatán. Majd bepipultam, reseteltem gyárira a UPC féle mocskot és amikor felállt, eleve Bridge módba raktam. Így működik. Az irodai PC-ről elérem kiválóan.

Köszi! :)

Pont írni akartam, hogy nekem is csak Bridge és Router mód között lehet választani, de nálam frankón megy a Bridge…

Igen, nálunk is UPC router bridge mód, teljesen fasza, de újra kellett indítani a váltás után.

Üdv!
Nálam van port forward.

  1. UPC doboz router módban van
  2. Beállítottam port forwardot a saját routerem wan IP címe felé
  3. noip-n beírtam a wan IP címet amit a UPS-s doboz kap

Mégsem érem el a NAS-t kívülről. Mi lehet a gond? Lehet a UPC doboz modem módra állítása lenne a megoldás?

ha jol ertem a portforwardot a upc-n allitottad be a belso router fele, a belso routeren is meg vana forward a nas fele?

Van barmi fele ertelme a dupla router hasznalatanak? Mert ugye igy dupla nat mogott is vagy ha csak nem csinalsz dmz-t az elso routeren

Igen, a saját routeren is van PF a NAS felé.
Azért van 2 router hogy meglegyen egy külön hálózat az eszközeimnek.
Megoldható ez így, hogy működjön kívülről a NAS elérés? UPC dobozon modem mód vagy valami?

Ha modem modba teszed a upc-t akkor nem lesz 2 halozatod. Alapvetoen a portforwarddal kene mennie, mas kerdes, hogy en nem engednek ki semmit kozvetlenul a netre, a normalisabb routerekbe szokott lenni openVPN server, azt hasznalnam/hasznalom ha be akarnek menni a nas-ra tavolrol.

Biztos, hogy publikus IP címet kap a saját routered? Nem valami 100.x.x.x?

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni.
Vodafone CB-t bridge módba kapcsoltattam és kértem publikus ipv4-et. A CB WAN IP címe 86...*
Elvileg idáig minden jó. De.
CB LAN1 összeköt ASUS RT-AC86U WAN portjával és a saját eszköz WAN IP-je 192.168.0.108
Router szerint multi NAT mögött vagyok. Ha a Connect Box valóban bridge-ben van és publikus IP-m van akkor hogyan lehetséges?
Felhívtam a 1270-et, hogy valóban csak modemként működik-e a CB. Szerintük igen. Meg is mondta mikor kértem az átkapcsolást és meg is tették.
Elvileg 192.168.100.1-en kéne elérnem. De nem. 192.168.0.1-en érem el a CB-t.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Hello, üdv a fórumon!
Az átállítás után érdemes újraindítani a szolgáltató eszközt, hogy letöltse az új konfigurációt biztosan. Azt fontos lenne megtudni a szolgáltatótól, hogy hogyan kell a saját routereddel csatlakozni, lehet, hogy nem ugyanúgy mint eddig. Elképzelhető, hogy PPPoE kapcsolatra van szükség, esetleg statikusan kell felvenni a publikus IP címet, több lehetőség is van, erről kell, hogy a szolgáltató informáljon. Érdemes a te routeredet is a beállítás után újraindítani.

Ujrainditottam mindkettőt, ma beállították a bridge módot de most ez a hiba:
Az isp DHCP funkciója nem működik megfelelően.

Az Asus írja ezt a hibát? Mert ebből arra következtetek, amit @tetragir, hogy lehet statikusan kell megadnod az IP beállításokat és ezért nem kapja meg a címet DHCP-ből automatikusan. Szolgáltató nem küldött ezzel kapcsolatban semmit sem?
Egyébként én is Vodafonenál vagyok, nekem is bridge módban van a készülékük, csak én nem kértem publikus IP-t külön, és szépen meg is kapja a címet automatikusan a mögötte lévő routerem.

Igen, az Asus írta ezt. Nem kapott IP-t.
■■■■ék ez az új CB. Nem menti a távoli beállításokat, egy valamiért 2-3x kell hívni az üfsz-t. Nem elég a boxnak ha én indítom újra, semmit nem ér. Távolról kell az ügyfélszolgálatosnak. De akkor sem volt jó elsőre. Hiába állította át legelőször bridge-be, routerként üzemelt, de ő úgy látta bridge-ben van. Újraindította mégegszer akkor már bridgeben volt de nem küldött IP-t. Arra gondoltam változott a MAC cím és azért nem. De nem ezzel volt baja. Itt meguntam éjjel. Visszakapcsoltattam router módba, de még mindig nem küldött IP-t. Kétszeri újraindítás után működött csak a helyes beállításokkal. Visszajutottam oda ahonnan indultam.
Majd ha lesz egy teljes napom foglalkozok vele. Talán addigra nem lesz az üfsz sem így leterhelve.
Volt, hogy 1óra57perc volt a várakozási idő mire kapcsolt. Idegtépő.
Remélem ez csak az én CB-m sajátossága és más nem kínlódik így.
Köszönöm a segítséget! 👍

Miért van erre szükség? (Én is használtam már második routert a T-s CB mögött, mert annak jobb volt a wifije, semmi egyéb extra.)

Hogy ne a szolgáltató managelje a saját hálózatodat.
A Voda CB-jén elég alap ami elérhető az ügyfélnek.
Azzal úgy nem is lenne probléma router után router AP módban ha csak wifi miatt kell.

Köthettem volna rá mást is…
Továbbra sem értem a megvalósítandó célt (a CB “kiiktatásán” kívül), hálózati szakember sem vagyok.

Ha van saját router, akkor te manageled a saját hálózatodat, publikus IP nélkül is.
Ez inkább akkor fontos, ha valamilyen portot akarsz megnyitni az internet felé.

Ráadásul, ha csak dns név miatt kell a public IP, és kell egy free, de mindegy, hogy mi a vége, akkor én a https://www.noip.com szoktam használni. Persze hátránya, hogy egy fiók alatt két ingyenes címet lehet csak regisztrálni, valamint havonta kell megújítani (kb 5 kattintás és emailben figyelmeztet).
És a routerek egy része támogatja ezt a szolgáltatót, azaz alapból tudja frissíteni a DNS-t, de ha a router nem, akkor szerverre is vannak klienseik, amik tudják frissíteni a dns-t. Persze ez csak erősen otthoni használatra ajánlom.

1 kedvelés