Router mögé router

Sziasztok,

adott egy UPC modem/router bridge módban.
Mögötte egy Asus router módban. A UPC bridge módban 192.168.0.1, mögötte az Asus 192.168.1.1.
Az Asusban beállítottam a port forwardot a NAS felé, de mégsem lehet elérni kívülről.
Ráadásul az Asus ezt írja a DynDNS beállításnál:

A vezeték nélküli router személyes WAN IP-címet használ.
Ez a router multi-NAT környezetben lehet és a DDNS szolgáltatás nem működik ebben a környezetben.

Szóval. Mit cseszek el? Miért nem érem el kívülről a NAS-t?

Köszi

A 192.168.0.1 nem publikus cim, a UPC modem nem bridge modban van es NAT-ol. Harom lehetoseged van:

• A UPC moodemet valoban bridge modba tenni, hogy a sajat routered publikus cimet kapjon, igy csak azon kell a Port Forwardingot allitani
  • A UPC modemen IS beallitod a port forwardingot a sajat routered WAN oldali IP cimere
  • A UPC modemen port forwardingot konfiguralni es a sajat routereden a routingot kikapcsolni
    Ezutan persze kerdes, hogy a UPC nem rakott-e a sajat belso NAT-ja moge (ekkor a kulso cim a 100.64.0.0/10 tartomanyban lesz). Ha ez a helyzet, akkor beszelni kell a UPC-vel, hogy adjanak valos publikus IPv4 cimet. Ha erre nem adnak lehetoset, akkor nem fog mukodni a dolog.

Köszönöm.

A UPC féle csodadobozon egy lenyílóban lehet választani Bridge és Router mode között, szóval akkor lehet, hogy tényleg NAT mögé tettek.
A UPC modemen NINCS PORT FORWARDING funkció (magam sem hiszem el, azért üvöltözök).

Megpróbálok beszélni velük, de tapasztalataim szerint nem sok esélyt látok bármire tőlük…

Köszi!

SZERK.: beszéltem a UPC-vel, csak huhogott a kisasszony a kérdés hallatán. Majd bepipultam, reseteltem gyárira a UPC féle mocskot és amikor felállt, eleve Bridge módba raktam. Így működik. Az irodai PC-ről elérem kiválóan.

Köszi! :)

Pont írni akartam, hogy nekem is csak Bridge és Router mód között lehet választani, de nálam frankón megy a Bridge…

Igen, nálunk is UPC router bridge mód, teljesen fasza, de újra kellett indítani a váltás után.