Segítsetek Dombóvár és környéke

                         DOMBÓVÁR  

Sziasztok a következő a problémám van egy régi G5 PPC gépem és el hasalt az op rendszerem
Bekapcsolás után a következő üzenet fogad
/etc/master.passwd: No such file or directory
-sh-2.05b#
Nincs itt valaki Dombóvár környékéről akinek lenne egy telepitő CD-je nagyon nagy segítség lenne köszönöm

Nem lenne elég, ha ezt a fájlt megkapnád mástól (pont ugyanolyan oprendszerről) és kábelen másolnád át? Szerintem azon is működhet a Target Disk mód. Vagy nem? :)

Fw porton igen.

A gép már így került hozzám ! Fogalmam sincs milyen rendszer van rajta !
És kb annyiran értek hozzá mint az atom fizikához 😔😔😆😆

Meg vettem a gyári leopard snow telepitőt aztán rá jöttem hogy ez nem inteles gép úgyhogy van egy 8 ezres telepitőm amit csak nézegetek

Kk volt az aki eladott neked egy sl telepitott 8e-ert?

Az Apple store + futár költség

Hivatalos apple storeban meg arulnak ilyet? :o

A Snow Leopard megjelenese (2009 nyara) elotti gepeknek szukseguk van a Snow Leopardra (pontosabban az App Storerra), hogy le lehessen rajtuk tolteni a frissebb rendszereket. A legalabb DX10-es GPU-t es 64 bites EFI-t tartalmazo gepeik (pl MBP Early 2008 vagy pl az Early 2009-es MBP) hivatalosan tamogatottak 10.11-ig, nem hivatalosan pedig 10.13-ig. Az nVidias, Penryn CPU-t tartalmazo vasaik (pl MacBookPro Early 2008) egesz jol elkocognak GPU gyorsitassal Mojave alatt is (nehany aprobb UI glitchtol eltekintve).

Igen árulnak leo snow meg még valami újabb cuccot

Hali, elküldöm postán Tomekknek(nak) az origi 10.5.6 dvdémet, az előző mini-é volt. Kérdezném, hogy attól még felmászik egy G5-re, hogy mini telepítő? Nincs azon semmi spéci kód ami egyszercsak kiírja hogy -nana ez nem mini, erre nem települök fel- vagy valami ilyesmi ugye?
De van universal tiger-em azt is küldöm, az biztos jó.

Nem letezik univerzalis tiger telepito, 10.4-nel meg a build szam is mas a ketto platformon. Egyedul 10.5-bol letezik univerzalis install, de az sem agephez adott media lesz.

Dobjak fel neked valahova egy 4Gb-s kiherelt leopard telepitot, amit csak letoltesz es kiirod egy sima dvd-re?

Vagy itt ez az oldal, ppc-és opokkal, direkt letöltéssel:
http://macintoshgarden.org/apps/mac-osx-mac-os-10-ppc

De nincs mac a közelében, win alatt pedig nem sikerült neki lemezre írnia.
A transmac win alatt jó, 15 napig ingyen használható:
https://www.acutesystems.com/scrtm.htm

Használni pedig így kell:

1 kedvelés

Szereztem gyári CD-ket 10.5.2 meg 10.4.2 meg os 9 de nem engedi feltelepíteni egyiket sem és a disk utility Ben sem jutok semmire el tud valaki navigálni FaceTime 06305547105

Gyari lemez ha gephez adottak, csak ahoz a ripusu gepekhez jo.