ShareKit plugin crash, nem megy a megosztás, El Capitan

Hátha belefut valaki más is…

USB-ről telepített El Capitan-on nem megy a share funkció. Se Messages, se Mail, se semmi.
Consoleban crash log.
2015. 10. 05. 18:52:25,326 Finder[282]: --error: [ShareKit] error in -[NSExtension beginExtensionRequestWithInputItems:completion: Error Domain=NSCocoaErrorDomain Code=4097 “connection to service named com.apple.share.Mail.compose” UserInfo={NSDebugDescription=connection to service named com.apple.share.Mail.compose}
2015. 10. 05. 18:52:25,330 ReportCrash[442]: Unable to find containing app bundle for /System/Library/PrivateFrameworks/ShareKit.framework/Versions/A/PlugIns/ShareMail.appex/Contents/MacOS/ShareMail. Will not read AppStore receipt

Belenéztem a /System/Library/PrivateFrameworks/ShareKit.framework/Versions/A/PlugIns/ folderbe. és láss csodát, a Flickr, és a Set Bacground Image duplikálva volt. A Mail-t senki se törölje, mert az két különböző file! (ShareMail.appex és ShareMailBack.appex) Persze törölni nem lehet már csak úgy a Sytem Integrity Protection miatt…

Szóval reboot, CMD+R, terminálba: csrutil disable, reboot és már törölni is tudtam.
Az más kérdés, hogy honnan lett. :-)

2 kedvelés

Na és utána működött??? :D
Pont a lényeg maradt le :D

Még szép, hogy működik! ;-)

1 kedvelés