Skype és külső kamera

Mostanában sokszor felmerül a kérdés, hogy a Skype-ot hogyan tudnánk jó minőségben kihangosítani, külső mikrofont bevezetni és főleg külső (jobb) kamerát rákötni. Persze mindezt úgy, hogy PC és Mac kompatibilis is legyen. Persze mikrofon bevitele nem is kérdéses, mert az mehetne kamerán keresztül, a hang meg mondjuk USB-s hangkártyán keresztül. A kérdés inkább az, hogy milyen kamera.
Szóval van nekünk régebbi jobb minőségű Sony kameránk, aminek van XLR hangbemenete és FireWire kimenete. Internetes közvetítéseknél ezt szoktuk használni (Wirecast programmal). A gond az, hogy ezt a mostani Skype verzió nem ismeri fel PC-n. Macen mondjuk nem próbáltam. Ráadásul már nem is (nagyon) gyártanak olyan laptopot, ami lenne FireWire bemenet. (mondjuk a TB3-as csatlakozó nem is tudom, hogy alkalmas lehet-e egyáltalán PC-n vagy sem). Szóval a Skype vállalati verzióban van kép, de hang nincs, a sima Skype verzióban meg se kép se hang.
Tehát elvileg új kamera kellene. De milyen? :D

A másik probléma, hogy hiába vennénk új, jobb kamerát, azoknak szinte már csak HDMI kimenete van. És ezt meg nem tudom bevinni számítógépbe. Mégis hogyan lehetne ezt úgy megoldani, hogy kompatibilis legyen a skypepal?

En korabban ezt hasznaltam arra, hogy a skypeot pl. IP kameraval hasznaljam. Nem tudom, hogy ma mukodik-e meg, de ugy gondolom, hogy kb. barmilyen olyan eszkoz jo lesz, ami tenylegesen kamerakent es nem video inputkent regisztralodik a rendszerben. (pl. USB UVC kamerak, ebbol is akad jopar, ami full HD)

Nekünk a tárgyalóban egy ilyen teszi a dolgát:
Logitech BRIO
Duálmikrofonos, tud 4k-t (azért kellett, mivel a főnök felpattintatott 3 darab 4k-s monitort a falra.
Mind MacOS mind a win kezeli, Skype-pal van kép és hang is. A simával és a vállalatival egyaránt.
Ha megnézed az adatlapját/összehasonlító táblázatot ott is van benne, hogy Skype Business certified.
Ugyan nem olcsó, de gondolom amúgy is céges használatra lenne.
És az ez alatti verziók is kezelik rendesen a Skype-ot, amik még olcsóbbak is.

Egyébként biztosan jobb megoldás egy ilyen kamera, mint a beépített laptop kamerája.

Viszont ahogy gondolkodom rajta, nekünk inkább arra van szükség, hogy egy külső kamera (nem webkamera) képét tudjuk bevinni úgy, hogy felismerje a Skype is. Tehát HDMI-t kellene bevinni a gépbe valahogy. Egyik irodának nálunk van egy ilyen eszköze:
https://www.blackmagicdesign.com/products/intensity
De láttam ezt működés közben és eléggé megbízhatatlan volt.

Akkor mondjuk GoPro Hero 5, azon van micro HDMI és USB is, de az már tényleg overkill :D
Néztem külföldi oldalakon, amit a skype is kezel: Zoom Q8 Handy video recorder 350USD környéke az ára. "Compatible with USTREAM Producer, Flash Live Media Encorder, Skype, and other popular streaming applications"
Van rajta USB, mini Hdmi, meg ami szem szájnak ingere.

1 kedvelés

Mi hasznaltunk sok eve olyan PCIe kartyat, amivel HDMI-t lehetett bekuldeni a gepbe, es azt streameltuk tovabb adobe media encoderrel. Honapokat ment hiba nelkul, es siman input eszkoznek latszott a kartya, tehat barmi olyan szoftverben mukodik ez amiben ki lehet valasztani az input forrast. 40-50 dollar koruli osszegbe kerult es valami AverMedia lehetett emlekeim szerint. Mar rairtam a valamikori illetekesre, hogy meg tudja-e mondani, hogy anno mit is hasznalhattunk.

Szerk: megtalaltuk a kartya tipuast. https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16815100098 Ez volt az. Windows 7 alatt stabilan mukodott.

webkamera: https://www.amazon.de/Logitech-C920-Webcam-1080p-schwarz/dp/B006A2Q81M/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1495468052&sr=8-1&keywords=logitech+webcam

relatíve olcsó és jó. nekem van a 720p-s verziója. Néha szívat az autofocus de amúgy jó cucc. Viszont go pro és ilyesmi fejeltős mind halszem, ez egy skype beszélgetésnél felejtős főleg üzleti környezetben.

Ez tenyleg nagyon jo cucc, en pont ma alltam neki egy ilyennel csinalni a ceges sajat videochat-et… mondjuk a mikrofonrol nem tudok nyilatkozni, nekem csak a kep kell belole :)

1 kedvelés

Köszi mindenkinek!
Nekem eddig a Zoom tetszik igazán, nem is tudtam, hogy gyárt ilyesmit.
Persze igazából jó lenne egy komolyabb kamera amivel lehet zoomolni, stb.

Kártya egyébként nem jöhet szóba, mert tudnunk kell bármilyen géphez csatlakoztatni (pl mac).

Most hogy megtaláltam, én otthonra szemezek egy olyan Zoom Q8-ra. Úgyhogy elkezdődött a vadászat a legjobb beszerzési forrásért.

+1, a Logitech kamerak jok.
Ha esetleg megkomolyabb cucc kell, akkor a Polycom termekek kozott is erdemes nezegetni.

Nekem olyan lesz majd a targyalokban, hogy logitech camera + Polycom IP5000