Snow Leopard telepítő pendrive készítése

A createinstallmedia témát megtaláltam, de ez ugye egy dmg fájl, nem AppStore-ból letöltött app, ezért nem is mentem tovább vele

Akkor neked az App Storebol letoltott App kellene. Azt nem tudod lekapni a storebol?

A Macbookomon Sierra van, a MacMinin Snow Leopard, úgyhogy nem, vagy csak kevés vagyok ehhez. :)

Ha korabban megvasaroltad, akkor a korabbi vasarlasaidnal talalod.

#facepalm

eszembe nem jutott volna… :D

köszönöm!!

Vezeték nélküli billenccsel nem fog menni, legfeljebb ha már előtte párosítva voltak.
Ha van valamilyen rendszer a gépen, állítsd be sysprefben a pendrive-ot indítólemeznek.
Boot-pendrive készítéséhez létezik egy DiskMaker X nevű segédprogram.
Ha eldöntötted, melyik rendszert szeretnéd, talán tudok adni szűz telepítésről készült lemezképet (10.6.8, 10.8.5, 10.9.5, 10.10.x biztosan van), amit csak “restore”-olni kell a célmeghajtóra.

Nos. Sierra van a Macbookomon. A Disk Maker X 5 hibával elszáll folyamatosan.
A createinstallmedia szintén.
InstallDiskCreator dettó.

Pendrive jó, Disk Utility-vel formázva.

A Mavericks letöltő AppStore-ból származik, nem mókolt.

Milyen hibaval szallnak el?

hetedszerre sikerült egy El Capitan a laptopon. jelenleg a Minin Leopard van. sajnos a Startup Diskek között nem listázza a pendrive-ot. mountolja, nem tudja indítani az appot

egyébként jelenleg a billentyűzet+egér párosítva van és működik, de alt-ot nyomva tartva nem jön elő továbbra sem a választó. kezdem feladni, pedig imádom a kihívásokat. :D

Ez a formázási hiba sajnos tényleg van, én is tapasztaltam. Nekem sikerült target diskként legutóbb úgy megformázni a vinyót, hogy utána ne legyen gondja a telepítőnek. Nem tudom, hogy ez most telepítő probléma-e vagy winchester. És nekem már legalább két különböző olyan eset volt, amikor egyáltalán nem tudta megformázni a vinyót az osx. Persze lehetne mondani, hogy valami bajuk van a vinyóknak, de nem, mert azóta is tökéletesen mennek.

SnowLeótól fölfelé működik.
Végül Kapitány kerül rá? Szépen eljutottunk a 10.8-tól 10.11-ig, bár szerintem egyre nő az erőforrásigény, de a “hasznos” funkciók tömkelege mindenkit elcsábít.

Még sehova nem jutottunk sajnos, mert balga módon minden nap bent hagyom az irodában a vezetékes billentyűzetet. :D De hétfőre már beírtam tasknak, úgyhogy próbálkozom majd tovább.
Btw lassan mindegy mi, csak támogatott legyen. Leon kb. semmi nem megy már, meg amúgyis. :D Egyébként nincs vele komolyabb célom, sima torrent gép lesz, meg néha filmnézés. Illetve a feleségem ezen kezdte volna a tanulást, de közben sikerült beszereznem egy Late 2009 27" iMac-et potom 130K-ért, úgyhogy majd azon kezdi. Most van úton Németországból.

Én inkább egy 2011–2012-es minit vettem volna, a leolvadó videokártya, színeződő–porosodó kijelző nem vonz.

1 kedvelés

Az a baj, hogy a 2011-es Mini-ben levo AMD GPU szinten hajlamos arra, hogy leolvadjon :(. Appletol nem szabad dedikalt GPU-s gepet venni.

Nekem 2008as mb van (vagyis paromnak) 4gb ram kapitannyal. Teljesen jol megy.

Ha jól látom, egyetlen egy ilyen típus van (i7 Mid 2011), lehet a többi közül választani.

Ezt pontosan nem tudom, de a kornyezetemben 2 ember is megjarta igy, ebbol az 1iknek a 3 eve penzert cserelt alaplapja ment ismetelten tonkre.

Pontosítok, utánanéztem: a 2011-es leggyengébb miniben intel HD3000 van (nekünk is ilyen), a két erősebbikben dGPU, a 2012-esekben intel HD4000.

Nekem 2011-es i5-ös “dGPU”-s változat volt 16GB Rammal korábban. Nagyon szerettem. De ég és a föld a 2015 legolcsóbb 15" rMBP-hez képest. Nekem másfél éve még bőven volt hova fejlődnöm, én szerencsésen váltottam… eddig legalábbis úgy néz ki.