Szótár

próbáljuk meg a tiéddel :)

Remélem ez segít :)
https://dl.dropboxusercontent.com/u/3103/Dictionary.app.zip

Nem segített, hogy a k******m***g

Próbálj egy Safe Boot-ot, hagyd magára a gépet kb. tíz percre (ne hagyd elaludni), majd mehet a normál újraindítás.

Indítsd újra a gépet és a bekapcsolást jelző hang után nyomd le és tartsd is lenyomva az egyik Shift gombot (Safe Boot), amíg meg nem látod a “Safe Boot” feliratot.

SOS!!

Meg volt, de korábban, feltettem a Cindory Trim Enablert, aztán nem indult el a rendszer, majd találtam egy terminal parancsot, azokat lefutattam, úgy elindult. De most SafeBoot után ismét nem indul el. Se előre-se hátra.

Na most mit csináljak? Reinstall? Van olyan opció, hogy csak frissítsen és meghagyja a beállításaim egyéb más dolgaimat?

Ha jól látom:

https://www.cindori.org/forums/topic/heads-up-osx-10-10-beta-no-go/

akkor az IOAHCIFamily.kext bővítmény miatt nem indul a rendszer, abba rondíthat bele a TRIM enabler. Ha van működő 10.10.x rendszered, arról át lehet másolni (elvileg). Ha csak normál telepítést indítasz, megmarad minden dolgod, max. egy-két programot kell újratelepíteni.

Elindultunk. de a Dictionary továbbra sem jó.

Normál telepítés? Kiír valamit, ami tudatja ezt velem?

De lehet, hogy egy új júzerbe kellene átköltöznöm, azt lehet?

Kicsit macera, de lehet az a véső megoldás. Csak utána egyesével állíthatsz be mindent, vagy másolgathatod a beállításokat a Library mappádból…
Egyébként én újratelepítéskor szűz rendszert szoktam felrakni és utólag másolom át a beállításokat a régi Library mappámból.

Ezt az egyenkénti beállításokat szeretném elkerülni.
De, Bachman szerint, normál telepítésnél megmarad minden…na majd minnyá ír valamit :)

Igen, olyan szinten, hogy ha a felhasználómappádon belül van a hiba, akkor a hiba is meg fog maradni.

Márpedig ott van. De windows fíling ez, mikor újra kell telepítgetni. Az új júzer mág biztosabbnak tűnik.

Régen egyszerűbb volt egyébként a kézzel való beállítások átmásolgatása, mert régen csak a ~/Library/Application Support mappából kellett átmásolni a megfelelő mappákat, valamint a ~/Library/Preferences -ből a beállításokat és egy-két speciális telepített rendszerplugin mappájából átmásolni a dolgokat a ~/Library mappából (pl pont az egyéni szótárakat, szín és betűtípus paletta beállítások, stb…)
De most a sandboxing óta több helyen tárolja a rendszer a ~/Library mappán belül egy programnak a beállításait.

Hmm, nagyon úgy tűnik, hogy kezdhetek mindent előröl. De ez akkor nem most lesz.
Ma kéne egy kicsit még melóznom is:)