Thinkpadek

Az X230-as thinkpad… :slight_smile:
Ha minden jol megy jovo heten megjon hozza az ansi keyboard is. Piszok gyors a gep.

2 kedvelés

En pont ma vettem az X220-hoz egy 4 cellas akkut az eBayrol. A 9 cellas nehez, mint a dog, es gyakorlatilag 90%-ban toltorol hasznalom a gepet. Nagyon kivancsi vagyok…:)

A levelezessel nem vagyok meg kibekulve, a tobbit leszamitva siman ott van az osx mellett. Aztan ki fog derulni, hogy teljesit majd a hetkoznapokban… az biztos, hogy konyebb lesz ezt cipelni mint a 15"-os macbook-ot.

Csereld le 13" mbp-re es kesz.

Az OS X nem jó mindenre. Ez van. A Thinkpad x220 / 230 egy nagyon jó alternatíva ilyen esetben. (Mondjuk 70-ért vettem a gépet, és 140-et költöttem rá még részletekben, úgyhogy remélem, kitart még egy darabig :D )

Ez eddig 45-ben van, igaz tn panel-es, 2,6-os i5, 6Gb ram meg 120-as ssd. Akksirol kb 4-5 orat megy.

@solareclipse Dehogy cserelem, nekem kb tokeletes ez a gep. :)

Az eléggé nagyon jó ár érte. :) Mondjuk, amikor kicseréltettem a tn panelt ips-re, az maga volt a mennyország. :D

Igen, a multkor vettem belole 5 darabot, igy netto 38-ra jott ki darabja. Latszik rajtuk, hogy hasznalt gepek, de ettol fuggetlenul egesz jo allapotban vannak. Fillerekert mennek ezek a gepek. Majd megnezem mennyi lenne hozza az ips kijelzo, de ez mar nagyon off ide.

Ez milyen theme + ikon set?
En eddig Arc-ot es Moka-t hasznaltam, de ez megjobban nez ki…

Parancsolj.

4 kedvelés

Koszi!

Hat, megjott az ansi bill, es mint utolag kiderult vilagitos… szoval nagyon happy vagyok. :)

2 kedvelés

Nekem megérkezett a 4 cellas akksim, nagyon könnyű és kompakt lett a gép, úgyhogy én is nagyon boldog vagyok. :) A Linux szerint két órát bír, de ez elég komoly terhelés alatt van. Nem tudom, átlagos netezgetős, ‘levettem felére a fényerőt’ forgatókönyvvel mit vinne.

Honnan vettél ansi billencset? Előtte ISO volt rajta?

Aha francia ISO azerty-vel vettem ez volt csudaszepen atmatricazva magyarra. :D
Kollegamnak szoltam, hogy nezzen mar bele rendes kiosztast, aztan mondta ,hogy megrendelte. Elkerjem a linket?
Egy konnyebb akksit lehet en is nezek bele, meg egy ips panel-t, persze ha talalok jo aron.
Mondjuk a tn is boven jo arra amire hasznalom. Nem gondoltam volna hogy ennyire jo gepek ezek a thinkpad-ek, ugye nekem soha nem volt pc-s notebook-om.

A 4 cellás 195 gr, a 9 cellás meg 510. Azt azért már lehet érezni. Én az ebayről vettem, szállítással együtt 38 volt, de eredeti Lenovo, nem utángyártott.

Az ips panelt a laptophardware.hu-n vettem, de most épp nincs nekik.

https://www.laptophardware.hu/gyari-uj-matt-125-hd-1366x768-ips-led-laptop-slim-kijelzo-csatlakozo-40-pin-jobb-17682.html

Megköszönném. :slight_smile:

Azért azt bírnám, egy t470-es a régi billentyűzettel…

Vettem anno egy T420s i7-es masinat. Nekem nem allt ra a kezem a rendszerre, de alapjaban veve nagyon jo masinanak tartom. Jelenleg is egy win10 fut rajta, meglepoen gyors es stabil…pedig a nagyobbik gyermek hasznalja (13 eves).

Nem is windows-al kell ezeket hasznalni… :)

Pedig a csiklo eger mindent visz :D