USB meghajto i/o hibákat dob

Egy USB-s WD meghajtóról van szó a legfrissebb fw-el. Egy idő után “elfelejt” néhány könyvtárat mutatni, vagy azonnal, néha az újraindítás sem segít. NTFS-re van formázva, mert Windows-al is hasaználják. Volt egy próbakör exFAT-ra formázva, de ugyanaz a szitu.
A probléma az, hogy a WD salyét programja, a HDsentinel is hibátlannak találja a merevlemezt.
Mit lehet tenni? Ötletek?

Mennyi idős a drive? Lehet, hogy kezd kimúlni, függetlenül attól, hogy a jelentések szerint remekül érzi magát. Nekem meglehetősen rossz véleményem van a wd külső meghajtóiról…

Asszem pár hónapos. PH! fórumán merült fel ez a furcsa eset.

Akkor én vagyok a szerencsés ellenpélda. 3-4 éve megvan egy 1TB-os myBook Home, és pár hete tettem szert egy refurbished 2TB-osra. Eddig lekopogom mindkettő :100:%-os állapotban van.

Hello!
Ugyan ez a meghajto egy masik USB porton is hibazik? Masik szamitogepen esetleg?
A HDSentinel csak a SMART adatokat nezi, attol a SATA/USB atalakito hibazhat. Ha kiderul, hogy nem a gep USB meghajtoja rossz es masik geppel is ugyanugy hibazik, lehet, hogy megeri megprobalni csak a SATA/USB atalakitot kicserelni (ha egyaltalan lehet ilyet kapni).

volt egy régi wd mybook-om, az folyamatosan dobta a bad sectorokat, de csak az usb-sata elektronika ment szét benne, a vinyó azóta is szépen megy a gépben:-D

azonban egy wd passport estben meg pont fordítva van

Másik portba dugva is csinálta. Azóta meg lett a bűnös, a teljes teszten fennakadt:

És mi a hiba oka? Mert ebből nem derül ki.

WD-házak legendásan vacak elektronikája. :)

8 éve dolgoztam egy cégnél, ahol kaptam egy WD Home-ot talán. De biztos, hogy WD volt és biztos, hogy Book és biztos, hogy külső és az is biztos, hogy rövid időn belül nálam is badsector hibákat dobott. Szóval azóta sem lett jobb a helyzet, bár ahogy látom vannak szerencsések :D

Azt nem értem soha ezekben a termékekben, vagyis a vásárlóikban, hogy miért jó egy ház+vinyó kombót megvenni nagyondrágán, ahelyett hogy vennének egy, a célnak megfelelő HDD-t és egy jól kinéző házat, amin ráadásul választható a port…

Mert egyben olcsóbb.

1 kedvelés

Dehát pont ezaz, hogy drágább! És még ■■■■ is…

1 kedvelés

Igen amúgy ez vicces: rövid távon egyben olcsóbb, hosszabb távon meg egyben drágább. :)

Egyben olcsobb.