Valami nem ok a macOS 10.12.4-ben

Vajon ez miért van. Mert hogy nem tud számolni az biztos. Lehet, hogy az új fájlrendszer?

Nincs uj filerendszer. Esetleg egy spotlight reindex?

Akkor az új fájlrendszer még csak az iOS eszközökön van? Felületesen olvastam :)
Újraindexelem…

A Sierra mar tartalmazza az APFS-t, de nem tud rola bootolni jelenleg. (A bootolashoz pl. szukseges egy firmware update, ami elhelyezi az APFS drivert a gepek EFI-jeben is, vagy maga a boot es a kernel marad HFS-en, es csak a fileok lesznek APFS-en), tovabba a developer oldalon levo infok szerint jelenleg nincs mod belole case insensitive filerendszert kesziteni, az OS X pedig csak ilyenen mukodik (legalabbis jelenleg).

Amúgy én is azt hittem, hogy már ezen alapul az új osx fájl rendszere. Én sem olvastam utána rednesen.
Amúgy valaha ki fogják javítani a case insensitive hibát és csak case sensitivere lehet majd telepíteni? :D

En orulnek neki, mert igy a ARM linuxos crosstoolokhoz nem kellene dmg-ben tartanom egy case sensitive hfs-t.

spotlight reindex után sincs változás

Valami nem ok a macOS 10.12.4-ben."

Stirliz sétál az erdőben, egyszer csak megreccsen mögötte egy ág.

  • Legközelebb pisztolyt is hozok magammal - gondolta Stirlitz.
  • Legközelebb…? - gondolta a medve.

Ez egyre viccesebb. A rMBP-re feltettem a 10.12.5-t, mondom, hátha abban már megjavították. Hát nem. És az a poén, hogy a rMBP-n egy db zene sincs :), az iTunes talán el sem volt indítva hónapok óta. Sőt most nézem, hogy még talán el sem volt, mert ha el akarom indítani az üdvözlő szöveg jön elő.

Nincs bekapcsolva az automatikus alkalmazás vagy tartalom letöltés? Bár ennyi alkalmazás azért durva lenne :D

Nincs bekapcsolva semmi ilyesmi. De ha be lenne, akkor is érdekes lenne, hogy egy 500 GB-os SSD-n 370 GB szabad és csak az iTunes által 388 foglalt. Persze, lehet, hogy meg van púpozva :)

Egyébként mondjuk egyszerű kideríteni, hogy tényleg ennyi helyet foglal-e: ha megnézed a méretét az iTunes mappának.

Pár mega csak, az iTunes library egy mésik meghajtón van. De az rMBP-n nincs is.
Ez a valóság:

Esetleg kulso driveon van a Library es be van symlinkelve a gepeden levo folderbe?

1 kedvelés

Nekem ugyanez a helyzet, de csak akkor ha 16 giga alá csökken a szabad tárhelyem. Ha törlök + empty trash egy nagyobb fájlt, azt mutatja, hogy ugyanannyi hely van, egy bittel sem több. Ha terminalból pl midnight commanderrel törlök fájlt, akkor azt jól mutatja. Utána már grafikus felületen is.
Symlinkelve semmi sincs a gépemen.
10.12.4 óta van ez. Néha zavaró tud lenni, hogy törlök 40 gigányi fájlt és azt látom, mintha 10 giga helyem lenne. Elkezdenék valamit letölteni, és ugat, hogy nincs elég helyem.

EDIT: 20 giga üres helyem volt nemrég, töröltem 10 Gigányi cuccot. Üres hely maradt 20 giga. Ez volt fél órája, most valamitől hirtelen 30Giga üres helyem van.

10 év után előszőr van az, hogy nem működik a spotlightom (11.12.4). Csináltam terminalból és onyxból is reindexelést + takarításokat de semmi. 2hete még tökéletesen működött; keresett, talált, nem értem most mi történt vele.
Előre is köszönöm a tippeket!

Én azt szoktam csinálni, hogy ha valamit nem talál, amit meg kellene, akkor a System Preferences -> Spotligh -> Privacy ablakban bedobom azt a fájlt vagy mappát, amit nem talál, majd 1-2 másodperc múlva törlöm innen. Ilyenkor azt újraindexálja.
Nekem mostanában volt, hogy kifejezetten egy alkalmazást nem talált. Azt bedobtam, kivettem, majd jó is lett.
Egyébként nekem is kb 10 év után nemrég van csak ilyen problémám.

System Preferences → Spotligh → Privacy ablakban bedobom azt a fájlt vagy mappát, amit nem talál, majd 1-2 másodperc múlva törlöm innen. Ilyenkor azt újraindexálja.

Már megcsináltam ezt is és semmi. A komplett rendszer disket dobtam be ide, restart, minden volt.
Semmit nem talál, nem csak bizonyos fájlokat.

Viszont egykét dologra - pl.: terminal - felhozza a szótárból a definícióját… fura.

Próbáld meg, hogy nem az egészed dobod be, hanem csak egy-egy mappát. Pl zene vagy film.

Oké, holnap ezzel kezdem.
Viszont most tünt fel, hogy a mailem keresője is ugyanezt játsza. Nem akarok rendszert újrahúzni :(