Vége az AirPortnak?

A Macworld szerint az Apple hamarosan hátat fordít az AirPortnak és a Time Capsule-nek, és az erőforrásait olyan termékekre fordítja, amik nagyobb súllyal esnek latba a cég jövője szempontjából, mint az Apple TV, vagy Siri.

http://www.macworld.com/article/3143604/network-router/rip-airport-apple-may-abandon-wireless-routers-and-time-capsule.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter#tk.rss_all

A marketing osztály megerősítette, majd hozzátették: olyan nagyívű, innovatív terveken dolgoznak még, mint az iParfume, valamint a Smart mandzsetta gomb, amely képes lesz az izzadtságból kikövetkeztetni, hogy taxira van szükségünk, mert sokat ittunk a céges bulin, és hívja az Ubert (ez utóbbi itthon érthető okokból nem lesz elérhető). :)))

2 kedvelés

Az a megdöbenő, hogy ezt bárki meg is vette az apple dolgozoin kivül :D.

Ha rosszmaju akarnek lenni, akkor azt mondanam, hogy az Apple-nek el kellene felejtenie mindent, aminek halozathoz barmi koze van, beleertve az iCloudot is…
Viszont amiota az airplay-t minden huszforintos eszkoz tamogatja, azota a butacska routereiket kar eroltetni. (Persze megintcsak rosszmajukent tudnek meg felsorolni par dolgot, amit hagyhatnanak szinten :) Pl. Siri, meg Apple TV :) )

Osszessegeben logikus dontes, es nem hiszem, hogy sok mindenki a kardjaba dolne miatta.

Igen, én is így értettem, hogy mire kell az erőforrás, az a komikus. :) már persze, ha tényleg ezzel magyarázzák.

Egy cég amelyik tökös volt, de himringyó lett…

Egy nagyon reális hozzászólás ezügyben, máshonnan:
"Egyszer egy zöldségessel beszélgettem. Ezt mondta: Tudja fiatalember, hogy mekkora hasznom van a citromon? Mínusz 5 %. Ennek ellenére tartok citromot, mert ha nem tartanék a vevő elmenne máshová. Oda, ahol van citrom!"
Ámen

1 kedvelés

Szerintem most lett tökös megszüntetik végre a 10szeresen beárazott wifi routerüket :D

Ha a teljes termekpalettat nezed, akkor minden tularazott…
…de legalabb volt.

Minden valtozas tartogat jo dolgokat, csak ennek van egy masik oldala is.
Kiknek a karara. (Asszocialni er az egyeb szegmensekre)

Már miért lenne minden tulárazott, pont ezen a forumon volt valós alternativát senki nem tudodtt mondani az MBP-re ami olcsobb.

A benzinnek sincs kifejezett alternativaja (max probalkozasok) es az is draga… :)
Valoban nincs alternativaja.
Ilyen regi cuccokbol epitett gepet senkinek sincs pofaja ennyiert adni… :-)

1 kedvelés

Oke akkor igy hogy regen neztem a piacot kernek alternativat az uj macbook pro-ra minden parametere hozza minimum azt amit bele raktak (legolcsobb 13" modell).

Barmelyik 13 collos, ugyanilyen processzorral, memoriaval es kijelzofelbontassal szerelt gep…

Ennyi erovel Armani puloverre se talalsz alternativat ;-)

Armanit csak a ripacsok veszik :D.
De a lenyeg igazi alternativat soha nem linkeltek meg senki.

Ha vegletekig szukited a kort, persze hogy nem talalsz alternativat.
Valahol meg kell huzni a kompromisszumok hatarat… ;-)

1 kedvelés

Feleseget is talasz olyat aki jobban nez ki de nem tudd fozni, vagy eppen olyat aki csunyabb de jobb az agyban. De nem veletlenul valasztotad azt akit.

“Support documents for the security contents of the 7.7.9 and 7.6.9 updates confirm that the KRACK Wi-Fi vulnerability has been addressed alongside a few other security issues.”

2 kedvelés

https://iphone.appleinsider.com/articles/18/04/26/apple-discontinues-airport-base-station-product-line-available-while-supplies-last

Szomorúan értesültem én is róla. Az egyetlen egy bajom az egésszel, hogy szeretem a Time Machine-t és nagyon jó volt, hogy amikor hazaértem, azonnal mentett a gépem a Time Capsule-ra. Most (vagyis majd) a Time Machinnek kell egy külön gép. És nem tudom majd be lehet-e állítani úgy, hogy oda is mentsen automatikusan, ha az otthoni routerre rácsatlakozik a gépem.
Persze épp most vettem Time Capsule-t, szóval még jó pár évig el leszek, addigra meg csak lesz majd valami.

syno, qnap, de még egy komolyabb ruter usb vinyoval is támogatja a TM-et.

1 kedvelés

Mármint úgy, hogy ténylegesen automatikusan ment a rendszer amikor rákapcsolódik a hálózatra?