Verziókövetés designereknek. :)

Szerintem a gond a historyval az, hogy ha monjduk van a 3. változat, arról visszamész egy adott pillanatra (második változat) és utána módosítod, akkor a 3. változatot már nem tudod sehogy sem visszahozni.

A gittel én is megizzadtam. :) Most meg az volt a nehéz, hogy felidézzem, hogy hogyan is működik az svn. :D

Szerintem azért egy kicsit túlzó elvárás, hogy minden magyarázat nélkül tudj bármit kezelni. (Túl azon, hogy ebben a tutoriaban aztán tényleg minimális magyarázat van, az svn tudásának kb. a tizedét sem fedi fel, csak egy sima step-by-step guide. Aki ennyi energiát sem akar belefektetni abba, hogy megszűnjön egy olyan probléma, amivel esetleg hosszú ideje küszködik, azt nem tudom megérteni.)

Szerintem is így van, de hiába magyaráztam a volt főnökömnek. Pedig aránylag a git alapjait egyszerűen el tudtam volna magyarázni. Nem volt szükségünk például a forkolásra, új branch létrehozására így a pull request-tel sem kellett törődni.
Viszont muszáj volt megtanulnia, mert Phonegap-pel csinált programokat és az csak a githubról volt képes lehúzni az aktuális verziót.

Mercurial-ról mi a vélemény?