VirtualGL (+TurboVNC?) CentOS7

sziasztok.

A linuxban eros forumtarsak segitseget szeretnem kerni.

A Qnap TVS-1282T3 nas-on mar nem eloszor telepitettem Davinci Resolve-t a VM-on (CentOS 7.3). Az Nvidia file-kat tartalmazo CentOS 7.3 distrot a Blackmagicdesign szervererol toltottem le. Minden ok. Ha GTX 1050Ti v P2000 Nvidia GPU-t aktivra kapcsolom akkor kivaloan mukodik a CentOS 7.3-on futo Davinci Resolve. De ebben az esetben elveszitem a Qnap belso VNC/RDP kapcsolatat a Qnap es a VM kozott. A CentOS-t (es a Davinci Resolve-t) a GPU-hoz kozvetlenul kapcsolt Tvlogic monitoron (via HDMI) latom. Az USB szinten passthrough es a keyboard/mouse szinten USBn keresztul van kapcsolva. Ha kikapcsolom a GPU-t akkor minden ok.

Hogy lehet a GPU kepet atdobni a VNC/RDPn? Bar en altalaban mindenhova cipelek magammal egy Sony/Tvlogic reference monitort (es kapcsolgatom a ket rendszer kozott. Monitor SDI bemenet- a MBP-n futo Flame/Smoke/Davinci (Thunderbolt3->SDI AJA/BMD atalakitoval) vagy HDMI bemenet (VM-on futo Davinci Resolve, a GPU HDMI kimeneten)), de nem minden esetben lenne szuksegem kulso monitorra es orulnek ha a Resolve-t tudnam kezelni VNC-n keresztul is.

Nem csak en szenvedek hasonlo problemakkal

Valakinek volt tapasztalata a VirtualGL-el? Szerintetek ez szamomra jarhato ut lehet?

Tehat, van egy CentOS -ed, amiben nVidia GPU van es ezt szeretned VNC-n keresztul elerni, meghozza ugy, hogy a “radugott monitornak megfeleo” teruletet lasd. A jelenlegi VNC szerverhez mit telepitettel es mit hova kattintva allitottal be? Mert en egeszen regota ugy hasznalok headless gepet X11 rendszerrel, hogy:

koszi) a radugott broadcast monitor csak egy kepernyo. Stardard Gnome munkafeluletet abrazol (GPU ->HDMI-on) keresztul. (szoval nincs 2 monitor aktivalva)
Igazabol nekem nincs szuksegem komoly/bonyolult megoldasokra (remote rendering stb) hiszen en csak a desktopot szeretnem visszakapni (amit a GPU bekapcsolassal elveszitettem) mert a Davinci-t technikai (nem kreativ) feladatokra (pld trascode) szeretnem hasznalni.

A VirtualGL dolog a remote renderinghez kell, ha az nem kell neked en nem indulnek el abba az iranyba. Noha, most nincs keznel nalam csak regi nVidia (ezzel mar nem megy az nVidia gyari drivere) es uj Radeonok, igy nem tudom ellenorizni, de ugy gondolom, hogy az x11vnc mukodne. Elso korben en megprobalnam az EPEL -t felrakni (nincs kizarva, hogy az fel van mar rakva nalad, mert ebben van sok multimediaval, modern gpu-val kapcsolatos dolog). Ha pedig ez megvan, akkor a masodik linkrol megneznem az x11vnc-t. Nekem az x11vnc eddig mindig mukodott.

koszi szepen.) amint leszallok- kiprobalom (van velem egy NAS, de Pelikanba csomagolva poggyaszkent leadtam).
Es ha megengeded- visszaternek a temahoz beszamolva es talan meg tanacsot/segitseget kernek toled.

Orommel segitek

Merrol merre repulsz eppen, ha nem titok?

Moszkvabol ismet a tunez-algeriai hatarvonalon levo sivatagba. De szerintem nem sokaig leszunk hiszen ez nem igazan a forgatokonyvben leirt iraki hatarvonal. (kozep keleten van valamilyen gyer novenyzet, de tunez-algeriai szaharaban - homok. Mint a Csillagok haborujaban (amibol nehany jelenetet ott is forgattak)). A location vezetot le kene valtani. A CG olyan szamlat nyujt majd be (ha ismet Afrikaban forgatunk), hogy a koltsegvetest felrobbbantja.

Huu, 2010 ev vegen, pont par hettel az arab tavasz kitorese elott jartam ott, meglatogattuk Mos Eisleyt is a sivatagban.

1 kedvelés

mi pedig tavaly pont beleestunk a Ramadan idoszakra (szinten forgattunk). Es a helyiek meg vizet sem isznak napkozben (kb40 fok) es allandoan felhaborodva kritizaltak minket, hogy (-napkozben-) vizet iszunk. (nem Sousse v mas turista kozpontban voltunk)

@Czo
Szia! Most kaptam ketto (szabad)napot es kiprobalom ezt a dolgot.

Ha megengeded, lepesrol lepesre, a nullarol. Standard 1282T3 QNAP-ba direkt mezei GTX1050ti-t tettem mert ezzel tuti hogy nem lesz gond. A BMD honlapjarol leszedtem egy CentOS 7 telepitot amely tartalmazza az NVIDIA es a nullarol telepitem. Majd ezt kovetoen telepitettem a Davinci Resolve-t.
Ha a GPU-bol kijovo HDMI-ra kotom a monitort+ kozvetlenul, kulon keyboard+mouset kotok a gephez akkor minden mukodik (mint mindig). GPU mukodik, a linuxos Davinci Resolve (15.2.1) stabilan mukodik

A Blackmagic Centos telepito mar tartalmaz NVIDIA X Server-t. es automatikusan telepitette

Ez minden ok. De en nem szeretnek magammal cipelni mindig. kulon monitort es billentyuzete+egeret. Ezert probalkoztam a Mac-rol elerni (Thunderbolt 3) a NAS-on futo VM-t


A NAS admin felulete mutatja hogy minden ok, de meg sem…
csak fekete kepernyot latok ha megprobalom nyitni a NAS beepitett RDP-n keresztul

A QNAP tobb bemutatot keszitett GPU Passthrough-s VM kapcsolatban. De mindig Windows volt a VM-en es a Guest Tools CD telepitese utan siman elertek a GPUval. erositett VM remote desktopat.
A neten probaltam bongeszni ez ugyben. De valahogyan mar eltevedtem ezekben a megoldasokban (Xen project, x11vnc stb)

Tuti a GPU miatt nem megy az RDP? Ha nincs dgpu akkor tudsz csatlakozni a vm-hez?

A TurboVNC-vel (OSX, 2.2.1 verzio) megoldodott)))

Most mar csak azt kell beallitani, hogy a CENTOS a startnal ne kerje a user nevet/jelszavat es minden rendben. A hang atadasat meg nem probaltam, de nekem a hang nem is igazan erdekes.
Nagyon koszonom a segitsegeteket!)

1 kedvelés