Vitorlázás

Van köztünk olyan aki tengeren vitorlázik? Régi vágyam megtanulni és úgy érzem idén lesz ennek az ideje.

A kérdés adott még mindig, sulit keresek. (nem csak a papír kell tényleg tanulni akarok)

Latom ez a topic nem porog itt :).

Nem vagyok “komponens”(viccelodve) a temaban, de a tengeri vitorlazasba szinte szuletni kell.
Vannak korulottem hajosok, de ok mind benzinnel csapatjak az Adrian.
Suliban szerintem nem nagyon tanitjak. Vannak hajovezetoi tanfolyamok, ott nagyjabol elmagyarazzak az elmeletet…tomoren.
De tokelyre csak ugy tudod fejleszteni, ha becsatlakozol egy csapathoz. Elobb edesvizi tavakon (kisebb vitorlasokkal), majd ezt elsajatitva a tengerre.
Ott egy kicsit nagyobb a “riziko” (szerintem).

Ez oke, de nem gondolnam hogy a tengerparton elok eloszor elmennek tovakara hajokazni. Nyilvan nem egyedul akarok neki indulni egy tutajal es nem vagyok szellemifogyatekos se.
De valahol el kell kezdeni ezert nyilvan elsonek egy suli es vannak gyakorlo turak.

Én most végzem a belvizit, utána meg a Skipper C-t. A Skipper B csak partvonaltól 20 km-ig jó. Azért a belvizit teszem le elsőre, mert sokkal részletesebb, gyakorlatban is. Utána a korlátozás nélküli Skipper C és ha összejön, akkor még egy speciális, haladó, manőver tanfolyamot is megpróbálok lebirkózni.
Én őket ajánlom: BVT

1 kedvelés