Windows telepítése

Üdv Mindenkinek!

Sajnos szeretném a Windows 10 ét telepíteni egy 2011 iMac re ,i7 8gb ram 2 Terra háttér,nem jutok vele semmire ,pròbáltam a saját programjával de ott félbe marad,kérlek segítsetek,előre is köszönöm!

Hol marad félben? Mi történik valamit írjál róla.

Szia ! Köszönöm gyors v@laszod!
Boot camp leszedi a pendrive rá a segítő dolgokat és ennyi ,nem engedi kijelölni hogy a Windows bármej típusát letöltöm,aztán kilép

De ha gondolod felrakom a team viwert és belekukkanthatsz kezdem feladni

A Windowst nem a bootcamp tolti le. Windows telepitomediaval te rendelkezel :) Egyszeruen vedd ki a Windows 10 dobozabol a Windows 10 telepito DVD-det es azt rakd be, es bootolj ra. Ha a particionalast megcsinaltad bootcamppel, akkor amikor bebootolsz a telepito DVD-rol, akkor lesz egy ures particio, ahova telepiteni tudod.

Masik mukodo Windows alol, a Microsoft tooljaval tudsz telepito USB-t is kesziteni. (lehet, hogy van mas mukodo szoftver is ami tud olyan telepitot kesziteni, ami Macen is bebootol, de soha nem probaltam, hiszen csinaljunk telepitot azzal a szoftverrel, amit kimondottan arra keszitettek).

Image fájlból is fellehet rakni bootcampel nem? Az az igazság már 5 éve nem telepítettem wint :D

Elvileg, csak azokon a gepeken ajanlja ezt fel, ahol nincs optikai drive. Az iMac-ban a 2012-es modelltol kezdve nincs. Ha a korabbibol kiszereled/lehuzod/nemmukodik, akkor sem ajanlja fel ezt a Bootcamp.

Vagy csak simán le lehet tölteni a Microsoft-tól. :slight_smile:
https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10ISO

1 kedvelés

ha nem zavar a figyelmeztetés benne hogy regisztrálj akkor ingyenes is.

Attol, hogy nem regisztraltal, ha lejart a turelmi ido, mar nem jogszeru a hasznalata :)

Naja, de ezt meg ki kell irni vagy dvdre, vagy usbre, mig a dobozbol eloveve azonnal ott van.

Direkt rákerestem, meglepődtem és tényleg van még dobozos Windows 10 telepítő lemez! Azt hittem már csak USB vagy digitális licensz létezik.

Nem tudsz hátérképet cserélni, de a rendszer menni fog. ha annyira akarnák nem indulna el.

Szerintetek lehetséges Windows 11-et tenni 2015-ős MBP-re? Elvileg nem támogatott, mert 4. gen i7, de nem tennék rá csak Home változatot, annak meg szerintem mi D egy a TPM 2.0 megléte vagy sem. (Bár nem tudom az újabb macen van-e egyáltalán TPM.)

Nos, utánanéztem.

A gépem nem támogatott natívan. Ugyanakkor nyilván van rá hack, hogy mégis felmenjen, de végül egyiket sem próbáltam ki. Úgy emlékszem, hogy olvastam valami olyasmit, hogy ha valaki fel is tesz win11-et nem támogatott gépre, akkor nem fognak jönni frissítések.

Hack macről:

Másik hack winfosról:

Persze ugyanakkor lehet futtatni támogatottan is az én gépemen (elvileg) Prallelsen keresztül, ugyanis az tudja emulálni a szükséges hardvereket. Szóval, ha nagyon kellene, akkor végülis parallels segítségével megoldható, bár az ára meg 100€, ami kicsit borsos (főleg manapság). Bár, ha mégis win11 mellett fogok dönteni, akkor valószínű ez fog maradni, mégiscsak jobban supporttált dologról beszélünk.
(Megtévesztő az ablak címe, hiszen már 17. verziónál jár a program és annak a leírása van a link mögött.)
https://www.parallels.com/eu/products/desktop/resources/#sysreq

1 kedvelés

Csak úgy viccből itthagyok egy nagyon abberált módot is Windows telepítésére ahol nincs fizikailag dvd, vagy a meghajtó nem jó, és pendriveról nem tudod rávenni, hogy bootoljon a gép. Nálam egy MacBook 4,1 ilyen:-D

Én nem BootCamppel csináltam, letöröltem az eredeti MacOS-t is, nem tudom mennyire tünteti el a mac bootszektorját ez a módszer, ha meg akarod hagyni a MacOS-t is.

Kell hozzá egy külső HDD/SSD keret amit usb-n egy másik gépre tudsz csatlakoztatni, egy virtuális gép ahova fel tudod csatlakoztatni a külső hdd-t, hogy azt használja, pl HyperV.

Elkezded a telepítést a virtuális gépen, miután az összes fájlt átmásolta, az első újrainduláskor kikapcsolod, visszarakod a HDD/SSD-t az eredeti gépbe, folytatod a telepítést.

Telepítő végigmegy, BootCamp driverek telepítése után minden megy ahogy kell.

A BootCamp az “csak” egy particionalo. Nincs koze a telepiteshez. Tehat siman be tudod bootolni akar egy USB-s adathordozorol (mennie kell, biztos, hogy megy, ha nem megy, akkor ott van valami, ami miatt nem megy, aminek semmi koze a macOS/bootcampnek) is a Windows telepitot es fel tudod rakni akar anelkul is, hogy lenne macos/bootcamp/barmi a gepen. Szoval, ez egy teljesen normalis modszer.