WWDC 2021 keynote

Jut eszembe, ma lesz a WWDC keynote, kb negyedóra múlva.
Ti nézitek?

1 kedvelés

Jó hogy mondod :)

1 kedvelés

Végig nézte valaki?

1 kedvelés

lyalydeunalmas… defaszaegészségapp, defaszahomekit. már ajtót is ki lehet nyitni (google home sok éve nyitja).
ez nekem egyre inkább a sajátseggnyalásról szólt
és persze a macbookpro elmaradt

De eddig is voltak homekites ajtónyitok nem?

mondjuk végighallgattam, mert nem nagyon voltam kíváncsi a színes szagos fícsörzuhatagra

Én meg végre azt mondom, hogy juhhé, hogy csak a szoftver fejlesztésekről volt szó és semmi hardver!

Kíváncsi leszek a Quick Note-ra macen, hogy hogyan fog működni, nem néztem még utána. Jelenleg TextEditet használok erre. Konkrétan semmi másra sem használom. Ha kell, pár gombnyomással meg is jelenik és írhatok. Ettől függetlenül ezt az apróságot várom nagyon, mint ahogy a többi apróságot is.
Egyébként FaceTimemal lehet képernyőt megosztani iOS-en, ha jól emlékszem. Ugyanez menni fog macről is? Eddig külön indítottuk el a Messagest, amiből képernyő megosztást indítottunk és külön facetimeot-ot iOS-ről. És le kellett tiltani vagy egyik vagy másik hangját. De inkább az a kérdésem, hogy egyrészt macről is menni fog-e a facetime hívás alatti képernyő megosztás, tovább működni fog-e ez a megosztott linkkel is? Pl. aki linkkel csatlakozik fogja látni a megosztásomat és ő maga is fog tudni megosztani képernyőt? Bár Androidon nem vagyok benne biztos, hogy ez működne, de mondjuk asztali rendszer esetén elképzelhető, mivel az MS Teams tudja ezt a funkciót.

haat, az elejerol lemaradtam (lehet a masodik felet sem kellett volna;)
a Safari uj tab megoldasa tetszik, meg az uj design is, meglatjuk mit hoz a mindennapokra,
a mindenhol hasznalhato eger/bill se rossz (jol) gondolom cska a legujabb fancy cuccokkal fog mukodni, azert most nem cserelnek le kb mindent vagy 4-5 ezer euroert,
a tobbi, haat biztos jo lesz valamire ;) onfenyezesen kivul talan,
uj emojik?? semmi?? (mondjuk a watchra fejlesztett photots meg gif mamor utan kinek kellene meg emoji is;)

Nekem az iCloudos build tetszik, bar engem pont nem erint. Viszont most akkor jol ertem, hogy jon az uj oprendszer? Dehat meg a Big Sur is egy friss darab…

Gondolom átállnak ezzel is az évi kiadási ciklusra.

Mar nagyon régóta evente jön uj os nem?

Megnéztem konkrétan 10.7 ota. (2011)

1 kedvelés

Lehet, nem követem igazából a dolgot. 🙂

Azért az elmúlt 10 évben csak feltűnt a dolog :D

Annál több ideje használok Linuxot desktopon. 🙂

1 kedvelés

Mindenkinek van valami perverziója :D

1 kedvelés

Arról van valami infó, hogy milyen eszközökkel lesznek kompatibilisek az új rendszerek? Talán egyedül az iOS-nél olvastam, hogy az előző rendszerrel megegyező “kompatibilitása” van.

Egyedul a macOS-nel van gepek eldobasa, a tobbi (iOS, iPadOS, watchOS, tvOS) megy mindenhol ahol az elozo. Az Apple oldalan le vannak irva.

1 kedvelés