Wwdc 2023

Megnyitom az idei WWDC-t :smiley:

2 kedvelés

Ahhoz képest, hogy fejlesztői konferencia, jó hogy hardware updattel kezdik megint…

Na, végre valami: Logic és Final Cut iPaden! :slight_smile:

Csak bejelentik a VR Headsetet :smiley:
Apple Vision Pro

Elsőre nekem tetszik. Szerintem jól átgondolták. Nem csodálom, hogy ennyi év után adták csak ki, mert egész sok problémára találtak megoldást.
Bár vicces volt, hogy első ránézésre búvárszemüveg jutott róla eszembe. :slight_smile:

Snowboard szemuveg :smiley:

De viccet félrtéve. Az új mac pro brutális, az új air árak tényleg nagyon jók. Ha nem lenne m2 air-em biztosan a 15” air választanám. A teljesítmény már ezen a szinten bőven elég egy átlag felhasználonak. Egyedül ez a 256GB ssd megalázó már évek óta. Amikor egy 2TB márkás m2-es ssd 90 euro amazonon is.

WatchOS újdonságai is szerintem jó.

Az elejéről lemaradtam, és még nem néztem vissza. Az air-nél mondtak valamit, hogy támogat-e két külső monitort?

Emiatt is mondható, hogy mókusvakítás. Valamivel elkápráztat, hogy alapszinten átvághasson.

1 kedvelés

Sonoma és Gomorra, elfelejtettem. Mi volt, mi lesz, mi van? …
Az Air passzív hüti maradt? Imac M2 most sincs. Törölték is az inteles mac prót, na nagyon kíváncsi leszek a számokra, pénzem úgy sincs rá. A Studio M2 max kb annyi pénz mint az M1 volt, upsz. Napszemcsi kétmilláért, aha, majdnem egy évvel a piacra dobás előtt bemutatják, hmm nem szoktak ilyet, mert lenyúlja a galaxis, bár lehet nincs is mit. Okés ennyi volt.

Azert az uj mac pro-ra mutas mar olcsobb alternativat ilyen teljesitmennyel.

De ezt elmondhatom az air is. Azert ez a paletta most elege rendben van.

A szemuveg meg csak egy kiserlet igazabol belefer a keretbe nekik.

Volt már néhány dolog, amiket egy-két évvel a megjelenés előtt mutattak be. Pl. úgy emlékszem, hogy a homepod is ilyen volt.

Mac Studio Ultra :grinning:

semmi amejzing es/vagy gordzsiusz nem volt (szamoltam; volna ha egyszer is kimondjak iden, de nem!)
orulok, hogy nem csak uj emojik jottek (tudom nem toluk, hanem az emoji szabvanyhiavtalbol) de ezek a stickersek, mint egy falat kenyer, es akkor 19-re lapot huztak az egy klikkes wallpaper edittel, es akkor ugy bo 5 ev utan beertek a guglit billentuzet kezelessel (aka gboard), lehet meg ki is hagytam valami fontosat

amellett, hogy bizonyos darabok a palettarol valoban jo ar/ertekkel birnak mostanaban, (nemcsak) nekem kisse kaosz jelleggel bir mar ez az egesz proci line-up, es egyre jobban csavarodnak belefele, bar ennek koszonhetoen jolarasitott darabok kaphatok el hw-kbol, plane hogy lassan atternek a hasrautes szeru megjelenesekre,

majdnem mindenre (is) a davinci resolve es acoloristek voltak felhozva peldaval, gondolom nem akartak meg szetbombazni az emberek idegeit a havidijjas fcp-vel :smiley:

roviddel wwdc utan a resolve groupban hirtelen asztali szamitogep arban kinalnak ingatlanokat ertekesitesre :smiley:

En egyedul RAM kerdesben nem tudom eldonteni, hogyan fogja kivaltani az inteleseket. Azert az inteles verzioba 1,5TB ram-ot lehetett max rakni, es mint tudjuk… rambol soha nincs olyan hogy eleg. Soknak tunik a 192GB, de az elodhoz kepest ez nagyon komoly visszaeses. Ezeket azert a youtuber celebeket leszamitva, elegge racionalis dontesek alapjan veszik. Ott pedig szerintem egyszeruen ez keves.

1 kedvelés

Kábé egy éve volt az hogy a HP alap work-ok olcsóbbak voltak ugyan mint az inteles pro de mire felturbóztad használható szintre, már drágább lett ezres dollárokban mérve ugyanaz a konfig mint egy mac, pislogtunk is. (dell és egyéb ótvar munkagépeket most hagyjuk, nem egy liga) Most még nem néztem utána.
A Cég mindig is tudta bitre pontosan mennyire kell belőni az árakat szerintem. Ebben k…va profik. De azért még korai volt erre az ultrára egy prót kihozni, bár nem látok számokat mennyire megbízhatóan ketyegnek a studók, m1 ultrák, volt e egyáltalán széria hiba stb. (állítólag studióban volt korai ssd halál széria hiba, állítják amerikai mac szervizesek) Csak itt is az van ha elfüstöl egy bit memória bent akkor kuka az egész lapocska. Na mindegy, önbizalom van, már csak a vevők , cégek bátorsága és pénztárcája kell.

1 kedvelés

Nem boviheto.

Allitolag nem eleg hogy forrasztva van a memoria, mert az meg csak-csak javithato, de ragasztjak is a memoria IC-ket amitol eleg nehezen jon le, es konnyen ■■■■■■ lehet egetni az egeszet. Azt meg ugye meg se emlitem, hogy ez nem ECC. Tehat nagyon pro, csak eppen keves a ram es ha hibara fut menet kozben akkor szopi van.

Amúgy ezzel vége is lett az Intel-es MAC-eknek. Kiváncsi leszek hány OS kap még inteles verziót.

Mintha azon múlna (egy eszköz használhatósága).

Hát valamilyen szinten megköti. Ha utána már os főverzióhoz van kötve a program amit használsz. De amúgy is egyre nagyobb szakadék van inteles és arm-es gépek között.