11.0 Big Sur

Terminalból próbáltad már az installinstallmacos.py segítségével?

Nekem pár perc alatt letöltődött a 2020-11-12 20B29 Build.

1 kedvelés

Végül nem lett már rá szükség, mert most újra próbáltam a letöltést és le is jött pár perc alatt, így már megy is a telepítés.

1 kedvelés

Végül sikerült feltenni, de ez valami vizuális merénylet ahogy kinéz. Most próbálom legalább a felső menüsort visszaállítani sötétre. Valahogy ez az icon pack nem áll jól a rendszernek, nagyon furcsán néz ki. Szegény Finder is megsínylette a frissítést. Tényleg olyan érzésem van mintha egy iOS futna a gépen.

4 hónap mulva, borzalmasan retronak fog hatni a régi rendszer (mindig így van).

Ez lehetséges, bár most tényleg gyökeresen máshogy néz ki az egész. Viszont a dark mode nálam most egyáltalán nem működik, csak a dock színe változik, ablakok, menüsor stb minden marad fehér.

Mondjuk szerintem a dark mode volt vizuális merénylet. Borzalmasan béna volt minidg, még ha negativot nyomtál a szinekre az is szebben nézet ki :D

1 kedvelés

Lehet én vagyok a hülye de már nincs itunes big sur-on? még volt benne egy jó pár zene ami kéne nekem.

Megoldva már Music-nak hivják 😂😂😂😂😂

Catalina ota Music :)

De eddig kint volt ikonban a dockon. Mondom nem gond alma+space irom hogy itunes és hát nem volt :DDDD

Sziasztok! Macbook Air-re raknám a Big Sur-t, de nem elég neki a kb. 27 GB szabad hely. Azt írja, hogy még 6,3 GB kellene neki. Ezt miért?! (12,3 GB “csak” a telepítő, amit letöltött és foglalja a helyet!!!) Már egy csomó dolgot kitöröltem… Át lehet ezt valahogy ugrani, vagy pakoljak ki ideiglenesen fontos dolgokat? Ötlet? (Megpróbáljam pl. kimásolni egy nagy pendrive-ra (ami most nincsen) a telepítő fájlt, és arról is mehet a telepítés?)

A telepitőt ki kell csomagolnia. Csinálj helyet a gépen.

Érdekes összefoglaló: https://sneak.berlin/20201112/your-computer-isnt-yours/

Azert ebben vegtelen sok gigantikus faszsag van, ugyhogy csak ovatosan. A dolgok egy resze kikapcsolhato, mas reszuk nem ugy van, harmadik reszuk pedig teljesen termeszetsen hasznalt MINDEN platformon, kb 10-15 eve minimum. Ugyhogy jobb lenne nem terjeszteni, had sullyedjen el az internet bugyraiban.

Márpedig a föld lapos.

Jaja az 5G meg a chipek aktiválására kell.

Nem-nem!
Nagyobb adatatviteli savszelessegre van szukseg a nagyobb mennyisegu adat miatt 😉 (amit az egy adott cellan beluli nepsuruseg okoz) 😁

1 kedvelés

A nemrég megjelent 11.4 frissítés nálam irdatlan lassú. Jelenleg épp 3 nap letöltést ír ki. Az érdekesség az, hogy tegnap, mikor elkezdtem, kb letöltötte a felét “normál sebességen”, majd kiírta, hogy megszakadt és kezdjem elölről. Nos azóta csinálja ezt, hogy kb percenként max ha 1 MB-ot letölt. 11,5 GB a telepítő fájl. Lehet ezzel kezdeni valamit? Jah igen mindezt úgy, hogy most kezdtem el letölteni az Xcode betát, ami 12.5 GB és azt 2MB/s-sel szedi le és így ír ki kevesebb, mint 2 órát. Szóval nem a nettel van a baj.

ha megállítod a letöltést és újra elkezded?

Akkor csak azt értem el, hogy amit eddig letöltött, azt is újra elkezdi letölteni. Sőt amúgy már volt újraindítva a gépem is más okok miatt.