A JetBrains változtat az előfizetési rendszerén

Most épp amúgy a license-t nézem, hogy valójában mennyire legális ingyen használnom :D
Mivel oktatási intézményben (egyetemen) dolgozok, így be tudtam regisztrálni tanároknak járó license-szel és tudom is használni. De nem vagyok tanár :D. És nem is oktatási célból szeretném használni.
Nyilván tudom, hogy pénzszerzésre főleg nem lehet használni így.
Viszont nem egyértelmű, hogy ezzel létrehozhatok-e az egyetem számára szoftvereket. Ami nem biztos, hogy közvetlenül az oktatást érinti. Pl egy weboldalt, ahol rendszergazdai információk vannak. Például ha itt le van írva egy probléma megoldás, ami alapján a kollégáim egy tanárnak meg tudnak oldani egy informatikai problémát, akkor az már ha nem is közvetve, de segíti az oktatást :D. Bár ez már eléggé nyakatekert, de nem találtam egyértelműen utalást arra, hogy csak oktatásra lehet használni. Pontosabban! Azt megtaláltam, hogy oktatásra külön van osztálytermi megoldásuk…
Szóval nagy a dilemma :)

Szerintem nem, de nem valoszinu, hogy rad rugjak az ajtot.

Az en heppem, hogy soha nem lopok szoftvert. Szoftver-fejleszto vagyok, az en munkamert is fizetnek, en is fizetek a kollegaim munkajaert.

1 kedvelés

Ez tok jogos de vannak programok amiknek brutalis ara van. Es ismerek olyat aki hobby szinten kezdte a 3d-zest mar vilag szintu palyazatott nyert. Nyilvan mara legalisan hasznalja de ez 18 evesen eselytelen volt. (Mar nem jart suliba) ingyenes alternativa pedig nincs mindig. De szerintem az sw arak nagyon sokszor meredeken tulvannak arazva es sokszor nem is a legnagyobb app-ek.

Ha drága és nem tudom, vagy nem akarom kifizetni, nem veszem meg. De nem lopom el és kész. Úgy gondolom, hogy az előfizetéses megoldások jók, ha ez a munkám, vagy a hobbim, akkor kifizetem rá a havi x eurot. Az a cég, amelyik meg csilliárdokért adja a cuccait, és nem ad oktatási licenszet, nyaljon sót,

Nem erzem aranyban az arakat. Affinity 99 dollar ha jol emlekszem egy forklift meg 30. Es azert nem 3szoros kulonbseg van a ketto kozott. De nagyon sok ilyen van (fejbol nem tudom mi mennyi).
Elfuzeteses modell meg sokszor meg brutalisabb arazasu lasd adobe.

Egyébként ezt én is így gondolom. Viszont arra tök jó, hogy ki tudom próbálni az összes szoftvert :slight_smile:

1 kedvelés

Azért, mert az Affinity látványos dolgokat csinál, a Forklift meg egy filekezelő, az nem jelenti azt, hogy egy filekezelő appot egyszerűbb és gyorsabb leprogramozni.

Az előfizetésben benne van a support és a további fejlesztés díja is, és folyamatos, tervezhető bevételt biztosít a fejlesztő cégnek.

A vasarlasban nimcs benne a support meg a fejlesztes?
Azert ne mond mar a forklift olyan osszetett leprogramozni mint egy affinityt. De ha otthon leszek keresek meg peldakat.

Ha csak annyit látsz, hogy megy egy progress bar, azért a háttérben még elég sok minden történik. Egy filekezelő nem egyszerű app. De tökmindegy, mit mondok, én is minden nap megkapom, hogy ‘dehát csak egy gombot kell odarakni és kész.’ :D :D

1 kedvelés

Oke, 🤡.

Következő Licenselési kérdésem :D

Van egyéni és vállalati verzió. Ha én veszek magamnak egy egyénit, akkor azzal dolgozhatok az épp aktuális munkahelyemnek vagy csak egyéni vállalkozóként dolgozhatok vele (és a munkahelyemnek kellene megvennie a szoftvert? :D

Nehez kerdes :). Ugyan azt a gepet hasznalod?

Ez szintén jó kérdés. Mármint ha a sajátomat használom?
Mert egyéni vállalkozóként talán egyértelmű. De, ha én munkavállaló vagyok egy “pénz nélküli” cégnél, ahol nem akarok szívni az ottani fejlesztői környezettel, akkor használhatom-e a saját eszközeimet a cégnek bevétel termelésre.
Mert szerintem ezt sem lehetne.

Ezt elengedem majd jogaszok megmondjak.

Ui.: vegyen a ceg MDD ma meg szinte mindenre eleg. 😂

Igen, dolgozhatsz de csak te, masnak nem adhato oda. Illetve magadnak kell megvenni, a ceg nem fizetheti.
Innentol kezdve ez a cegnek kell eldonteni, hogy engedi-e hasznalni.

1 kedvelés

Szeretnék éves licenszet vásárolni, mint magán ember. Hol érdemes vásárolni? A jetbrains oldaláról? Ott van áfa? Mekkora? Vagy magyar oldalról? Mit ajánlotok?

En a JetBrainstol vettem, es van AFA.
Igaz, en hiresen rossz vagyok a kedvezmenyek megtalalasaban, ugyhogy siman lehet, hogy van jobb hely.

Október 1-től emelkednek a JetBrains árai. Persze, megy a hőbörgés mindenhol, de az All Products pack bruttó 5 euroval lesz drágább individual+monthly kombóban, ami kb másfél kávé ára.

(szeretnék olyan helyen dolgozni, ahol annyiba kerül a kávé! :slight_smile: )

Hát nem tudom, én a világ minden pénzéért sem dolgoznék Starbucksban :joy:

4 kedvelés