A JetBrains változtat az előfizetési rendszerén

Én pedig be sem megyek olyan helyekre!

off:
Lehet kerdezni feketeoves felhasznaloktol PHP Strom beallitas ugyebn itt vagy uj topik?
on

koszi

kerdezz, majd Dani atteszi, ha nem tetszik neki

1 kedvelés

Én szeretem a JetBrains alkalmazásait, mert szinte tényleg megvan minden egy helyen, ami kellhet fejlesztéshez, legyen az verzió követés, docker kezelés, npm, fájl szinkron, beállítások szinkronizálása több gépen, stb. Viszont egyre több erőforrást eszik. Ez nálam negatívum. Igazából lehet a projektemmel majd valami ingyenes egyszerűbb megoldásra, hiszen nagyon-nagyon ritkán használom. Ja, és nem az ár miatt állok át, hanem amúgy is gondolkodtam rajta…

leginkabb a kodformazassal akad gondom, es a kod kiegeszitessel, elobbit szinte egyaltalan nem csinalja sima php fileben, bladeban meg random megcsinalja, kodkiegeszites kb sehogy sem mukodik (erdekessegkeppen a a css fileket nagyjabol tokeletesen formazza es megy a kodkiegeszites is),
termeszetesen akkor is teljes a kaos zmikor html divek vannak a php/blade filekben,
es ami meg bosszanto, hogy commentlni sem mindig commentel, un-commentelni meg egyaltalan nem, gyorsbill hasznalataval (megneztem jol van bellaitva, ill ahogy irtam random megy a comment aztan random nem, un-comment egyaltaln nem megy gyors billrol)
szoval igy kb a hasznalhatatlansag fele konvergal az egesz :S

Az utóbbi időben IntelliJ-t használtam php-ra is, de PHPStormban sem emlékszem ilyen jellegű hibákra. Úgy emlékszem, hogy fájl típusonként külön lehet állítani a kód formázást. Nem lehet, hogy a php-nál el van konfigurálva valami? Még arra tudok gondolni, hogy a van valami olyan sor a php fájlban (akár az elején), ami után kiakad az egész, és emiatt nem működik semmi sem? Szóval ha csinálsz egy friss php fájlt, akkor is ugyanilyen bugos?

teljesen random,
bar lehet van benne valami amit irsz, mar en is neztem, probaltam keresni hibat de a kepen lathato dolgokat muveli,

,

aztan akadnak meg aprosagok, pl php-n belul html elementeknel csak az elsot egesziti ki (pl .akarmi → <div class=“akarmi”) az azon belul kovetkezoknel mar nem sot teljesen mas dolgokra egeszit ki :S
remote szerver beallitva, adott ftp kapcsolat elsodlegesre, mentes beallitasoknal a file azonnali feltoltese menteskor aktivalva, nem tolti fel,
telejesen legal, mar supporton is jeleztem, frissitest ajanlottak, persze semmivel nem lett jobb, lehet leszedem aztan ujra rakom segithet valamit, bar igazabol emlekeim szerint semmi beallitast nem valtoztattam rajta, kb gyarival hasznalom

edit: ma probalgattam es ujra is raktam, ha behuzom a php reszeket html reszen belulre akkor igy kifeheriti a php kodreszt, es nincs comment/decomment, mintha valami baja lenne a " es/vagy ’ karakterekkel.

Már régen programoztam PHP-ban.
De nekem nem tűnik helyesnek a szintaktika, vagy le vagyok maradva. :slight_smile:
If sorban a zarojel utáni kettőspont helyett { jel kell, és a hozza tartozó endif; helyezett } jel.
Másik pedig lehet, hogy úgy tényleg nem tudja értelmezni a PHP helyesen a kódot. Én régen a htlm-t stringbe fűztem össze, és nem bontottam így meg a PHP kódokat. Sokkal átláthatóbb programozást eredményez szerintem. De csak szerintem. :slight_smile:

koszi szintaktiaki tanacsokat is szivesen fogadok :wink:
ellenben ugy nez ki nem ez volt a hiba okozoja (nem csak ebben a kodsorban hozta a hibat :wink:

a beallitasok /editor/language injections reszben volt egy olyan opcio aktivalva ami (xml:DIV ) ami ezt a hiabt okozta, deaktivalva mar jo, (tudnam mitol aktivalodot eletemben nem jartam a beallitasok een reszen, sem;), a supporton egy screencast utan kaptam a valaszt,
mar csak a kodformazast kell valahogy megoldani (hiaba aktivv menteskor nem formaz)

1 kedvelés