Affinity

Oké, de a PDF már nem is szerkesztésre való formátum. Legalábbis, ha tisztán nyomdai RIP-peléshez van kiküldve, akkor biztos nem. Tehát szerintem nem ebből derül ki, hogy sz@r-e egy PDF.

Hanem?

Acrobat –> Print production és Preflight. Szerintem.

Ha Indesign-ból küldesz ki egy anyagot, amin mondjuk egy multiply-s gradiens van, az is elég katyvasznak tűnik, ha AI-ban akarod szerkeszteni, de ettől még teljesen szabványos, rendben lerippelhető a PDF.

Ahogy írtam is korábban, lehet, hogy a Quark is megemberelte magát az új verzióban, de a korábbiakban sokszor leállt a RIP/CTP különböző okok miatt.

Ennyi sírás-rívás után csak megérkeztek az updatek.
Még nem próbáltam, valaki nézte már?

csekkdisz

A keynoteon amikorbemutatták, akkor pont néztem, hogy az Affinity Photo volt a példa.

Egyébként így utólag, hogy egyből támogatják az Apple újdonságait így már talán megértem, hogy ennyire elhúzták ennek a verziónak a kiadását.

1 kedvelés

Ne legyen ez Q <–> ID harc…
Kérdés: ha az illu nem tud értelmezni valamit a ID-s PDF-ben, az melyiknek a hibája, hogyan lehetne ezt ellenőrizni?

Hááát inkább az a kérdés, hogy mi jelent jelen esetben a “nem tudja értelmezni”?

Fonttal, rátöltéssel, színkonverzióval, átmenettel, clipping maskkal, vagy mivel kapcsolatos?

Amúgy globálisan az a válaszom, hogy simán lehet kompatibilitási probléma mind a Photoshop, mind az Indesign, mind az Illsutrator között. Folyamatosan az az érzésem, hogy ez a három fejlesztő csapat nemhogy nem egy kontinensen dolgozik, de soha nem is beszélnek egymással. Olyan hajtépős logikátlanságok vannak, hogy csak erre tudok gondolni…

Ez amugy teny…

Ezt _ “kolléga” is említette.

Leggyakrabban színátmenetek hiányoznak. Egyszer azt is kiderítem, hogy pl. ha van egy 4 elemből álló logó, akkor 3, ill. 1 elem miért van külön maszkban :) .

Jaaa, hát a gradiens is pont egy olyan dolog, amit teljesen másként képzelnek az indesign és az illustrator fejlesztői. Ahogy a clipping-maskot is…

Ha Indesignból copy-zol egy gradienst Illustratorba akkor minden ok, tényleg azt paste-eli be, de ha ugyanazt visszacopy-zod AI-ból ID-be akkor már biztos szétmegy. Vagy sima grayscale gradiens lesz, vagy marad színes, de képként illeszti be. Agyrém…

Összességében nekem az ID tűnik sokkal átgondoltabbnak. Eredetileg ugyebár az Aldus Pagemaker-t fejlesztő csapat kezdte el – az Adobe általi felvásárlás után – az Indesign-t fejleszteni. Én a Pagemakert imádtam anno, nagyon jól lehetett benne dolgozni, és végülis az első Indesign 90%-ban még Pagemaker volt.

Ellenben a másik oldalon a – szintén Aldus – Freehand-et beszántották (holott szerintem jobb volt, mint az AI), és az Adobe azóta is Illustratoros f@szságokat erőlteti.

Mindettől függetlenül az, hogy a PDF-et nem tudod szerkeszteni Ai-ban, még nem jelent semmit, attól a PDF még teljesen rendben lehet.

Nagyrészt egyetértek, én is a FreeHand (2-es) korban kezdtem.
(Illustrator pref clipboard PDF vs. AICB nem segít?)

Nem is az AICB hanem az “Include SVG code” megoldja persze, csak azt gondolná az ember, hogy a két program alapból megérti egymást… :)

Úgy látom, hogy az összes Affinity termékből 50% akció van most. Nem tudom mióta vagy meddig. Lehet azért van kedvezmény, mert ma jelent meg az 1.9-es verzió mindenből.

Aki jelenleg is hasznalja a Designer-t, van informacioja arrol hogy a palettak koze felveheto-e mar vektoros pattern? …mint az ottan a preview kepen lentebb…

Nem találtam erre utaló jelet. Szin vagy bitmap van csak.

“Rossz hir”, de koszi az infot!

Prewievban kivagok egy pdf filebol egy reszletet, elmentem, Finderbol nyitva ok, behuzom Publisherben picture frame-be es berakja az eredeti egesz pdf-t :S ez igy normal?

Azt megfigyeltem, hogy preview egy erdekes allatfajta. Korrekturazott pdf-ek sem nyilnak meg sokhelyen. Azt hiszem az szokott segiteni, ha nem elmentem, hanem pdf export ujbol.