Affinity

igen eleg furcsa dolgokat bir muvelni, bar nagyon hasznos is tud lenni,
en is exportot szoktam csinalni,

Igen :slight_smile: A Preview azoknal a formatumoknal, amik tamogatnak ilyesmit, ott nem vegez destruktiv atalakitast. Pl. igy sokszor le lehet szedni az utolag felrakott annotaciot, vagy a croppolas “moge” nezni.

ja gyanusan ez tortenik de azzert az erdekes, hogy a file meret ugyanakkor lecsokken,
ezek szerint pdf es pdf kozott is van ilyen teren kulonbseg?

Gondolom kidobott belole par dolgot. A pdf egy olyan formatum, amiben “objektumok” vannak. Pl bitkepek, vektoros rajzok, pathok, stb. Siman lehet, hogy nem optimalis amit megnyitsz, o meg kidob belole ezt-azt.

1 kedvelés

… esetleg néhány tonna metaadat. :slight_smile:
Ennyi box:
kép
Ja, Preview (úgy tűnik, a Crop boxot állítja be):
kép

2 kedvelés

jaja, az valoszinusitheto (tonna metadata, Archicadbol exportalt pdf tervek ;P),
ez a beallitas Previewban van?

A felső kép Photoshop PDF-megnyitás (raszterizálás) ablakából való.
(Épp ma kaptam egy PSB-t, amiben 60 MB metaadat volt a 138 MB egyéb mellett.)

aham, es otlet, hogy az adobe remek termekeinek mellozesevel, hogyen lehet ezeket a motyokat ‘nomralisan’ kezelni, darabolni, ‘megtisztitani’?

Szinte sehogy. A saját formátumuk és egyeduralkodók.

1 kedvelés

Tudjuk mi lesz?

1 kedvelés

Új emojik :slight_smile:

4 kedvelés

Azért ez felcsigázott rendesen. :slight_smile:

uj emoji nincs (sajnos:) van csomag ar, meg par uj hasznos ficsor,

1 kedvelés

Fejlodnek lepesrol-lepesre.
Meg ha nem is preferalt feature szamomra a “vector warp” (idonkent ranyulok ilyesmire), de latszik hogy igyekeznek.

ui. utolag neztem ra, de az arazas sem rossz.

2 kedvelés

Köszi az értesítést, el is felejtettem, hogy ma érkezik. Jól emlékszem, hogy a korábbi verzió tulajdonosai ingyen megkapják a frissítést, vagy újra meg kellene vennem mindent?

10.15-től… de iPadre Publisher?

Ez most kérdés? :slight_smile:

Utánanéztem, nincs upgrade opció. :frowning:
Azt írták, hogy nyugodtan használhatjuk az első verziót, míg működik, de már nem kap frissítést többet.
Aztán az új 2-es verzió is csak addig kap updatet, míg nem jelenik meg a harmadik verzió.
Szóval várhatóan (főleg meg a kettes verzió megjelenése után) lesz még újabb verzió és megint újra meg kell venni majd az összes programot.
Egyébként ez valahol várható, mert mióta megjelentek, azóta még most először csináltak ilyet. Csak nehogy túl gyakori legyen majd ez az eset…

8 éve jött ki az első. Szerintem akinek ez munkaeszköz vagy hobbi 8 évente belefér. Más évente add ki új főverziót csak, hogy lehuzanak.

Anno (meg az okorban) a dobozos programoknal is igy volt. S ha azt nezzuk, a mostani akcios bundle ar viccesen olcso kategoriaba tartozik (annak tukreben, hogy az alkalmazasaik inkabb szulettek munkara, mint kiegeszito szorakozasra).

Ettől felek, hogy vérszemet kapnak :slight_smile: .
Egyébként főleg tőlük nem sajnálom a pénzt, mert minden terén kiemelkedő volt, ahogy csinálták. Ettől függetlenül nem fogom megvenni az új verziót, hiszen nem dolgozom ezekkel a programokkal csak nagyon ritkán, évi pár alkalommal. Valamint nekem csak alap funkciók kellenek, semmi extra, arra meg az első verzió is elég volt. Szóval addig míg megy az első verzió, nem valószínű, hogy veszek újabbat. Aztán meg ki tudja. :slight_smile:
Viszont még egy terén drágítottak, bár ennek sem néztem alaposan utána. Alkalmazáson belüli vásárlással oldottak meg a működést. A megvásárolt licencet pedig hozzá kell kötni az Affinity fiókhoz. Nem tudom, hogy másik családtag fogja-e tudni használni így.