Airdrop, a halálgyár

Ez nem jó? : https://www.getsync.com - Régen használtam dokumentumok szinkronizálásához, akkor nagyon szerettem.

Ez jónak néz ki, annyi, hogy a free verzióban a mappák száma limitálva van. Az a nagy kérdés, hogy fényképeket be tud-e másolni a saját mappájába, mert a dropbox itt bukik el, hogy saját megoldását erőlteti a fényképekre.

Évek óta Google Drive-ot használok, platformfüggetlen, és nem akar semmit magától csinálni, amit nagyon díjazok. Net mondjuk kell hozzá. (Android, iOS, Mac OS, Win7 - mindegy)

Szóval, akkor egyszerűen kérdezem. Nincs a képfile mozgatására semmi szoftver, ami drag and drop tudna ilyet, nem felhő, nem itunes, hanem valami normális ügy?

A drag & drop lenne ugyebár az AirDrop.
Ezen kívül csak egy kicsit körülményesebb alkalmazások vannak.
Van például olyan, hogy el kell indítani az alkalmazást a telefonon és az kiírja, hogy milyen címet webcímet (IP címet) kell beírni az asztali böngészőbe és ott weboldalszerűen jelennek meg a képek és le lehet tölteni. Csak annyi, hogy a free verziók azok általában limitáltak.
Bár most ez úgy néz ki, hogy full ingyenes: https://itunes.apple.com/hu/app/wifi-photo-transfer/id380326191?mt=8
Ezt már használtam, ez nem ingyenes: https://itunes.apple.com/hu/app/simple-transfer-wireless-photo/id420821506?mt=8
Biztos vannak még hasonlóak.

Nekem a következő lenne a legfontosabb: ha készítek egy képet mondjuk fényképezőgéppel, amit aztán a PS-ben még meg is csinálok, azt a kész képet tudjam az iPadre, iPhone-ra feltolni egyszerűen, tehát nekem az asztali gépről a telefonra, tabletre irány kéne.

Az általam linkelt programocska képes erre, beállítod, hogy az adott mappában lévő képeket szinkronizálja az iPadal, iPhoneal és észre sem veszed már rajta is van a kép.

Ez a megoldás mért nem jó?

Én ezidáig azt hittem, hogy pont a fordítottja kell :smiley:
Egyébként erre alkalmas a Apple Photos is, elvileg automatikusan szinkronban tartja a két oprendszer Photos alkalmazását. Bár lehet, hogy iPhone-ra csak egy optimalizált változatot tölt le.

Dropboxszal pedig nem tölti fel automatikusan a fájlokat a mobil eszközre, hanem ha belépsz a dropbosz alkalmazáson egy mappában, akkor megjeleníti a fájlokat, onnan le lehet tölteni és megosztani egy másik alkalmazással.

próbálgatom, kiderül, hogy élesben is megy-e, meglátom, egyelőre ez a torrentszerű izé hogy mondjam, felhő ez, csak máshogy :)

Az mer van az, hogy ez a nyomoronc Airdrop hol megjelenik mint lehetoseg, hol meg nem, random, a keszulek eldonti, csak szeretnek par kepet atlonni a telorol, amit mar snapseed ben megszerkesztettem,
szoval f.ck, (mehetne a duhongocskebe is de oda mar sokat irtam;)
kosz

Én azt szoktam h olyankor a osx-en a Finder-ben oda megyek a air drop részre és akkor megjelenik a laptop a telefonon, de ezt viszonylag ritkán kell eljatszanom.

O, elvileg a Macek csak akkor latszanak Airdropban, ha Finder/Airdrop aktiv eppen.

1 kedvelés

A macen meg is jelent a telefon a finder airdrop ‘folderben’ de a telon meg ujrainditas utan sem jelent meg a gep. Aztan par perc mulva gondokt egyet :)))))) nem kell mar idekerem mesterseges inteligencia. Mukodik az mar egy ideje csak meg kicsit uninteligens :))))

Ha volt barmelyik eszkozon icloud logout/login (volt ilyen az utolso hasznalat ota?), akkor az eszkozok iCloud kulcsa ervenytelenne valik. Ekkor a kulcsok ujrageneralasaig semmilyen BTle funkcio nem fog mukodni (clipboard, airdrop, handoff, watch unlock stb). Ilyenkor egyszeruen meg kell varni, hogy a kulcsok ujrageneralodjanak (ez jellemzoen par perc, ha minden eszkoznel rendben van a login) es ezutan minden mukodik.

Nekem sincs gondom az airdroppal. Bár ritkán használom, de amikor kell, akkor működik. Nem lehet, hogy ki van kapcsolva valamelyik eszközön a bluetooth?

@Czo: bocs, ezt nem konkértan neked szántam :D

koszi az infot, emlekeim szerint nem volt login logout, de majd figyelem ez okozza-e.

Nekem megy nagyon simán iPhone 6s és iPad Air2 illetve iMac 2013 között. A gépről telefonra küldést holnap megnézem, ha el nem felejtem. A lényeg, hogy a Bluetooth ÉS a wifi is be legyen kapcsolva, és azonos hálózaton legyen minden eszköz.

Itthon nem tudom kipróbálni, mert csak 2011-es gép van itthon.

Szerintem 2011-es gépekkel is kell mennie. Csak lehet ott az Air Dropnál be kell állítani, hogy régebbi eszközöket is keressen.
Legalábbis ismerősöm iPhone 7+ legújabb iOS és 2011-es Mac Mini legújabb macOS között használja napi szinten.

Az aktualisan ismert AirDrop BTle + WiFi Direct technologiat hasznal. A regen (10.8-ban bemutatott) AirDrop pedig TCP/IP -t. A macOS ismeri mind a ketto verziot (ezt jelenti a regebbi eszkozok keresese) mig az iOS csak az aktualisat. Igy ahhoz, hogy az AirDrop mukodjon iOS - macOS kozott, mindenkeppen olyan Mac szukseges, amiben tamogatott BTle adapter van. Az Apple 2012-tol szerelte igy a gepeit. Korabbi gepeken ki kell cserelni a gyari BT es WiFi adaptert egy modernebb adapterre, hogy ez a szolgaltatas mukodjon.

Teljesen felesleges az azonos halozta, en mar vonaton is kudtem at.

1 kedvelés