Airdrop, a halálgyár

Most rákérdeztem és tényleg nem megy, hanem iPadről küldi airdroppal iPhone-jára és ott már iCloudba menti és úgy viszi át macminire. Azért nem az iPadről közvetlen, mert azon a felesége fiókja van…

Megerositem nekem 4g-n telefon ceges wifin mac es siman megy a kuldes oda-vissza

Amugy czo kijavit ha nem igy van de ezt a technologiat a bt 3.0 hozta be.

2 kedvelés

:) Bluetooth Low-Energy kepesseg, ehhez BTle kepes hardver kell.

2 kedvelés

Elvileg a bt 3.0 technologia tette lehetove hogy a bt csak a kapcsolat felepitest szolgalja, az adat forgalom mar wifin tortenik. (Nem is ertem miert nem igy mukodnek a vezeteknelkui fejhallgatok, mert meg ma is a bt hangminoseg nalam az ertekelhetettlen kategoria egy jo minosegu fejhallgatonal).

ez megint egy fos. es meg finom voltam.
Finderben latom a kapcsolodo telot (nem az enyem) elkezdene kuldeni avideot, aztan szepen eldob mindent.

Hátha valaki tudja.

A saját telefonomról az én fiókomba beregisztrált gépekre való küldésnél látszik, hogy airdrop-on melyik eszközre akarom küldeni, de pl. ha a feleségemnek akarok valamit küldeni, csak a nevét látom, azt hogy a telefonjára vagy a laptopjára küldjem, az nem. Ez “by design” van így vagy csak valami beállítás kérdése?

Ilyenkor nem jelenik meg nála mind a két eszközön? Oda küldi ahol elfogadja.

Mind a ketto aktiv abban a pillanatban?

De igen, viszont van úgy, hogy én dolgozok a laptopján, ő meg pánikol ha a telefonja is jelez.

Igen, mindkettő aktív.

Akkor szerintem itt szimplán annyi a probléma, hogy te épp kalóz módon használod az feleséged account-ját (legalább is az apple szerint), ha olyan usert használnál, ahol a saját icloud-od van belépve akkor látnád mint külön eszköz. - Legalábbis ez tűnik értelmes magyarázatnak nekem.

Ahogy most feljött a topic visszakérdezek az indító bejegyzésre, amennyiben még időszerű a kérdés:
Próbáltad-e a képletöltő funkcióját ennek:
https://lemkesoft.de/en/products/graphicconverter/download/download-old-versions

Igazabol icloud. Semmit nem kell csinalni magatol megtortenik mindig.

1 kedvelés

Az alaptéma nem a szinkronizálás volt. Sőt, éppen ellenkezőleg!

Miért nem jó a gyári megoldás, miért kell 3dparty-kat használni? Nálam mindig megy az air drop, de ahogy @solareclipse is írta ott az icloud is.

Valaki vesz valamit, amit aztán csak azért, hogy nehogy már megmondják neki, hogy hogyan használja mindenképpen másképp akarja használni, mint ahogy a gyárban kitalálták.

3 kedvelés

Ez miként jön ide? A témát indító felhasználó kérdéshez szóltam.

  1. július? Nem is volt! :slight_smile: