Apple Event

Annyiert van most a 14” belepo, mint anno a 2018 15” belepo ha jol emlekszem- Igazabol azt nem tudom meddig lesz intel tamogatas…

hát még jövőre talán megkajpa az OS-t
utána szerintem el is engedik a kezét.

Szerintem, amig arulja az Inteles modelleket, addig a soron kovetkezo OS meg meg fog jonni. Jelenleg a Mac Mini, az iMac es a Mac Pro megveheto meg toluk most is.

Powermac g5 még kapható volt 2006 augusztusában. Akkor ugye kijött a snowleopard. (igaz akkor még kétévente jött az OS de a 10.7 már nem készült el ppc-re.

Mondjuk Mac Pro-t nem mutattak be, úgy hogy talán még messzebb van az Intel vége. Egyébként végül csak drágítottak, mert eddig a nagyobb kijelzőt lehetett 900 körüli, kezdő áron kapni, most bőven 1 Misi felett van a nagyobb.
Amúgy nekem sem tetszik nagyon a notch. Viszont azt néztem később, hogy nem minden videóanyagon volt notch, azaz a videós anyagok jó részét nem is ilyen macbookokon készültek. :slight_smile:

1 kedvelés

vajában hozza a a legerősebb macbook pro 16" a mac pro teljesítményét. Valójában minek a mac pro?

ui.: tudom tudom a 30 db különleges pci-e kártyának. a világon

Sajnos az eventről lemaradtam, most olvasgatom a cikkeket különféle oldalakon. Teljesítményben elég komoly előrelépés történt (most kicsit mérges is vagyok, ha nem kellett volna gépet vennem, most majdnem ugyanannyiért lehetne 14-es belépő gépet venni.), viszont őszintén szólva a design nem tetszik. Oldalról nézve a gépház szerintem rondább lett, és a billentyűzet miért lett fekete teljesen? Elég olcsó benyomást kelt így, szerintem úgy volt tökéletes, ahogy eddig volt.
Most visszahoztak egy rakat portot, de eddig évekig szívattak mindenkit az átalakítókkal, most mi történt? Ez valami beismerés, hogy mindenki utálta?

1 kedvelés

Nem :slight_smile: 2007-ben jott a Leopard, 2009-ben a Snow Leopard.

1 kedvelés

Jogos :smiley: mindegy igazából tippre 2023 az ucsó rendszer ami kijön intelre. De ha ilyen ütemben fognak fejlődni a saját cuccaik nem tudom milyen támogatás lesz egy 2018 körüli inteles macbook air-en.

Mit ertessz utem alatt? Marmint, az M1-hez kepest azt mondtak, hogy alig gyorsult. Marmint az ottani 4+4 magit csereltek az elmondottak alapjan 8+2-re, es igy jott ki a 70%. Ezt ha visszaosztogatod kb totalisan aranyos a magszamok valtozasaval.

Na igen, de GPU is több magot kapott. és ez nem is m2 csak a tuningolt m1.

Ja, csak ugye a korabbi AMD-hez mutogattak, ami eleve harmada teljesitmenyt tudott az nVidiahoz kepest. Senki se erti miert voltak az AMD cuccai a gepekben nVidia helyett.

1 kedvelés

Igy nez ki a notch, ha a menuben sok elem van. Nem igazan ertem, hogy ezt miert kellett :frowning:

https://twitter.com/jsngr/status/1450199561230749700?s=21

2 kedvelés

Legalább nem takar rá :smiley: Minden esetre tényleg jó ronda

Majd lesz 3rd party app 9.90$ ért az appstoreban ami lejjebb rántja a kijelző méretét 30 pixellel;)

Egyébként engem is zavar a notch. De ha azt nézem, hogy nagyjából az a része számomra mindig kihasználatlan ahova benyúlik, akkor végülis nézhetem úgy is, hogy több tartalmat tudok megjeleníteni. Bár szerintem ez nem igaz (pixelekre értem, de nem néztem utána), hanem inkább csak ennyivel csökkentették a gép méretét.

Én még az áron gondolkodtam egy kicsit. A 2019-es 16"-os belépő intelhez képest 100$-al emeltek árat a 16"-os hoz. Egyrészt ez nem olyan nagy mértékű emelés, mégis látványos lett az árcédulája a gépnek, másrészt egyáltalán miért kellett emelni, ha már nem Intel CPU van benne, hanem saját? Szóval ahogy sejteni lehetett benyeli az Intel és saját CPU közti különbséget, plusz rárakta az M1 hírnevének értékét is.

2 kedvelés
  • még az Amd gpu árát is benyelték a 16-osban. Kiváncsi leszek egy valós tesztre. Nekem most az M1 integrált “kártyája” max beállításokon simán viszi a Civilization 6-ot, bár egy idő után azért iszonyatosan meleg lesz a gép. Ezekkel az újabbakkal már talán komolyabb játékok esetén sem kell elővenni az asztali gépet. Vicces, hogy a hardver (valószínűleg) meglesz hozzá, de a szoftver miatt szinte semmi nem fog futni.

Ha jobban visszaemlékszel, a PPC vs. intel tekintetében is óriási csúsztatások voltak!

Hogy miert emeltek? Mert kiszámolták, hogy így éri meg a legjobban. Minden cucc annyit ér amennyit adnak érte. Ezért mar pont elegen adnak ennyit, hogy mar ne csökkentsék az árát.

Az első széria nem hozott előrelépést (asztali gépekben, de laptopoknál döbbenet volt már az előre lépes natív appokon), de utána…
Azért a PPC laptop fronton nulla volt, és az apple akkor felismerte az a jövő.