Apple Event

meg tegyük hozza akkor mast nem igen tudtak volna beleforrasztani a gépekbe :wink:

Lehet probalkozni, mennyire is lesz zavaro.

1 kedvelés

Megrendeltem az alap 14” gepet :slight_smile: ugyan itt 16-os mbp elado :smiley:

4 kedvelés

Környezettudatosság? :slight_smile:

??? A regi gepet nem kidobom hanem majd valaki meg évekig használni fogja.

Aki megveszi, szintén eladja a régi gépét… az utolsó kiköt valahol Afrikában.

arnyaljuk a helyzetet es haritsuk a feleloseget, olyannal kot ki akinek gariidon tul hasznalhatatlanna valt egy olyan gepe amivel meg egyebkent siman el lehetett volna dolgozgatni jopar evet csak ugye a tervezett avulas es az osszeszerelesi minoseg… :wink:

Pont errol beszelgettunk tegnap, hogy ha jol emlekszem, het ev utan lesz egy gep vintage, amikor mar mosolyogva kuldenek el a szervizbol. De azert a gepek nagy resze nem halalozik el hetevesen, a szomszed szobaban folyamatosan megy egy 2012-es Mac Mini, es semmi baja.

Most egy hatmagos i5 / 32 Gb ram Mac Mini + i3 8 Gb ram MacBook Air + Jump desktop komboval dolgozom, amit mondjuk 700 ezerrel kellene megfejelni, hogy legyen egy ultrabrutal MacBook Pro, de minek? A mostani gepek roccenes nelkul fognak mukodni kb meg tiz evig, majd akkor megveszem azt a gepet, amit jelenleg nem tudok elkepzelni sem. Igen, Intel, nem lesz mar rajuk tamogatott oprendszer, de nekem szerencsem van, ha nem upgradelek a Catalina-rol, akkor is tokeletesen tudok dolgozni.

6 kedvelés

Ok, de Te leülnél egy lakatlan szigeten egy átírótömbbel meg egy ceruzával, akkor is tudnál eredményt produkálni. :slight_smile: Mondjuk a debug egy picit problémás lenne. :stuck_out_tongue:

Ami a gépeket illeti, brilliánsak lettek, egyszerűen forradalmiak, tényleg. Mondjuk én biztosan nem adnék közel 900e Ft-ot egy 14 colos, 16 giga ramos gépért 512-es ssd-vel, ha egy frissen felrobbant neutroncsillag hajtaná, akkor sem, de hát ez a szép a szerelemben, mindenki mást szeret.

3 kedvelés

Igen, elég vérfagyasztó árak vannak, de dollárban is jelentős a drágulás? Mert a forint bivalyerős.

De linkeljetek mar ilyen teljesitmenyű gépet olcsóbban.
Meg valós teszteket nem láttunk de már az első szériás m1bol is látszik hogy ezek felsopolcos gépek kraftban az tuti.

Nem tudom, lehet. Bár ha erős a forint, akkor nem pont hogy olcsóbbnak kéne lennie? :slight_smile:
Mondjuk én nem használok notebookot, második gépnek egy szerényebb kivitelt megfontoltam volna, de úgy látszik, ezekből már csak ilyen giga teljesítményű verzió lesz. Én big imacre várok, mondjuk ez a bejelentés hasznos volt olyan szempontból, hogy valószínűleg inkább az imac pro ára lesz irányadó, mint a jelenlegi 27-es imac. De ezzel megbékéltem, aki 3d-zésre adja a fejét, annak legyen otthon naprakész símaszkja. :smiley:

1 kedvelés

Hol erős? Folyamatosan negatív rekordokat dönt meg az árfolyam.

1 kedvelés

Szerintem nem lett dragabb… a mid 2010-es 15"-os gepet netto $2000-ert vettem, ennek a mai megfeleloje a 14"-os alap ami ugyanugy $2000 nettoban. Az hogy a forintot a beka segge ala raktuk mestersegesen az elmult 10 evben… ott mar latvanyos a kulonbseg. Akkor 2010-ben, 420 000 volt forintban ez a gep (oregon allamban nincs afa). Most ugyanezt a kategoriat, ha ujra orengonban vennem meg akkor 620 000 forint lenne.

Rosszul hasonlitod, a 14"-es a 13"-as 4 thunderbolt portos Inteles verziot valtotta, dragult az ara $200-t, a 16"-os gep az Inteles 16"-os utodja (ami a korabbi 15"-os Intelest valtotta), ez pedig $100-t emelkedett.

Ez nem tunik olyan soknak.

Eső postjára reagáltam :slight_smile:
Az árhoz: nem azt írtam, hogy drága, vagy hogy nem ér ennyit ez a technológia, nekem az nem tiszta – mondjuk ez régóta ilyen –, hogy a notebooknál miért van ez az erőltetett teljesítmény-társítás: ha 16-os kijelzőt akasrsz, akkor biztos kell bele még Paks3 teljesítménye. De ez nem így van, sőt, ha 27-es imacet akarsz, akkor nem vagy kénytelen megvenni bele 2 ceránlapot. Alap kivitel, nagy kijelzővel, ha kell, mehetsz feljebb, de veheted nagyobb storage-el vagy több rammal, ha neked arra van szükséged. Nem értem, a notebookot miért kezeli másképp az Apple.

1 kedvelés

En kicsit mashogy latom… a jenlegi 16"-os az inkabb a regi 17"-os megfeleloje, legalabbis a mereteket, es a teljesitmenyt tekintve. Az mindig dragabb volt $200-$300-al mint a 15"-os. A mostani 13" pro szinten a mereteit nezve inkabb a 12"-os powerbook utodja akar lenni, ahogy a 13"-os macbook-ok a 12"-os ibook-nak.

Dehat 17"-es gepuk nem volt 2012 ota, ami akkor utod nelkul megszunt. A 16"-os erkezesekor pedig megszunt a 15"-os, tehat egyertelmuen a 15"-ost valtja a 16"-os (meg az aruk sem valtozott, mert a 2019-es 15"-os modell is $2399 volt, es a 16"-os is ezen az aron mutatkozott be). Ezutan mindenki varta, hogy a 13"-as megno 14"-re, ami vegulis most be is kovetkezett, csak az arnovekedesre nem szamitott senki.

A 12"-es vonal szerintem az Air (kiveve az Inteles Retina Air). Marmint, ha megnezzuk a 2015-os Airben a CPU-t, ugyonennek a vonalnak a folytatasa volt a nem touchbaros 13"-as Pro-ban 2016-tol, illetve ugyonez a CPU kerult, a 2018-ban Touchbart kapott, korabban is 2 db Thunderbolt portot tartalmazo gepbe is. Mindekozben jottek majd frissultek az MB modellek (Y sorozatu CPU), de az Air megmaradt az egyre jobban elavulo ocskavasnak. Majd elerkezett 2018, amikor nem frissult tobbet a sima retina MacBook, de jott uj MacBook Air. Ebbe ugyonolyan Y sorozatu CPU kerult, mint a korabbi MacBook Retinaba. Kritizaltak is, amiert nem volt a CPU-n hutes, dehat miert is lett volna? Hiszen ugyonaz a hutest nem igenylo CPU volt benne, mint a korabbi MB-ben (ugyonugy Y sorozat, csak ujabb). Csak azert raktak bele hutest, mert beleraktak egy Thunderbolt kontrollert (bazi sok hot termelo kazan) es egy villamgyors SSD-t (a korabbi retina MB SSD-je minden volt, csak gyors nem) ami szinten bazisok hot termelt. Ugyhogy kenytelenek voltak berakni egy rendszerhutot, ami csak keringeti a levegot… Na ez a gep technikai szemmel a korabbi MacBook Retina vonal. Marmint, amikor passziv a CPU hutes es ez a vonal most is az Air, csak az M1-nek hala, erosebb, sokkal erosebb. Idokozben a Thunderbolt controllert es az SSD-t is kisebb csikszelessegen gyartjak, ezert mar nem melegszik annyira, ezert kikerult a ventillator.

Igen, a bivalyerőset szarkasztikusan írtam. Én is olyan 2000 usd körüli nettó árakra emlékszem még a PowerBook utáni időkből, de lehet rosszul, azért kérdeztem. Csak az a 2000 dollár nem 900 ezer huf volt, hanem olyan 700 körül.

Ha azt nézzük, hogy egy 16 giga ramos 512-es Air 600 ezer, akkor szerintem nem értelmetlenül drágák a macbook prok. Nyilván vannak területek, ahol nem mindegy, hogy 32 magos a gpu, majd az ott dolgozo profik kiszámolják, hogy megéri-e vagy nem. Az viszont biztos, hogy ezek megint egyértelműen pro gépek a videós/grafikus piacnak.

Eddig a MacBook Pro egy vastagabb Air volt, hosszabb üzemidővel és Touchbarral.

1 kedvelés

Melyik MacBook Prorol gondolod ezt? Az Inteles MacBook Air-ban egy passzivan hutendo, kis teljesitmenyu CPU volt, a 2 Thunderboltos MBP-ben pedig az a CPU, ami korabban az Air-ben (marmint annak a vonalnak az ujabb es ujabb iteracioi). A nagytestver, 4 Thunderbolt portos 13" nem is hasonlitott belul a 2 Thunderbolt portos valtozathoz. A 2TB3-as verzioban 1 cooler volt, a 4 TB3-as verzioban 2 cooler, emiatt jobb volt a hutese, es kb lehetetlen volt throttlingra ravenni, tehat a maximalis turbo orajelet siman tudta tartani orakon keresztul is. Erre nem volt kepes se a 2 TB3-as Touchbaros Pro, se az Air. Inkabb az volt itt a baj, hogy a 2 TB3 portos Pro is Pro volt.

Az M1-es megjelenesevel ez a felallas nem valtozott, marmint a kis Pro, amit nem kellene Pro-nak hivni, technikailag tovabbra is egy erosebb Air.