Apple TV 4

Jelenleg (még) nincs ilyen eszközöm. Egyszer majd csak talán. Főleg meg ha igaz, az, amire gondolok: a developer.apple.com oldalon a telefonom UDID azonosítója kellett, gondoltam onnan egyszerűbb kimásolni. Akkor fedeztem fel, hogy végre nem egy Device szekció van csak az összes eszköznek, hanem kategóriába vannak sorolva. (amúgy vicces, hogy egy iPhone 5C telefont iPod Touch kategóriába rakta be a rendszer…)
A lényeg a lényeg, hogy van Apple TV kategória külün. Ez szerintem azt jelentheti, hogy az iOS9-el megindulhat a fejlesztés az eszközökre. Vagy én maradtam le valami bejelentésről ezzel kapcsolatban?

Mar eleg regota tema ez kulonbozo oldalakon, talan mostmar az Apple is felvallaja, hogy “kulso” alkalmazasokat lehet majd fejleszteni a hokipakkra (kulso, ertsd ugye ami atmegy az app store szuron;), levaloszinubb es leginkabb varhatoak a jatekok, iOSen ugye mar eleg nagy szeletet vesznek el az appok kozul es az ATV 'game centerre alakulasaban is nagy szerepet tudnanak jatszani (meg logikusnak lepes is lenne, egy apro doboz tvre van kotve es nyamvad space invarderst nem tudsz rajta tolni:)).
Hivatalos bejelntes meg nincs, de nem zorog a haraszt ha nem fujjak, bar Apple tv nel hiaba van orkan, ez nem hatja meg oket Coupertionoban, a hobbi az hobbi, reszelgetik, javitgatjak de csak modjaval adjak ki a egyszeru embereknek az ujitasokat (lasd tv stream szolgaltatasok, ami van az popec, de annal a kevesnel meg nem sikerult elorebb lepni).
Igy Apple TV eseteben csak arrol lehet beszelni ami mar megtortent ;)

Ja igen, hogy megmondtam, hogy ez lesz :D

1 kedvelés

Ki rendelte meg az uj tv-t?

Nagy tolongasra azert ne szamits itt a forumon az uj ATV tulajok kozul :)

Én majd veszek tuti, de ahhoz tv-t is kell vennem :D

Monitorodon nincs hdmi? :)

Igazabol az erdekelne milyen lehetosegek vannak alternativ filmlejatszasra, sz.gep nelkul.

Azt hiszem erről @tomigonzo tudna beszélni részletesen :slight_smile:
Egyébként olcsó linux+Kodi+TV.

Van, de az munkára kell. Plusz van egy képcsöves monitor mellette egy képcsöves kis TV, és a kettőből kellene egyet varázsolni. :slight_smile: Úgy mondanám, hogy amúgy is megérett a TV vásárlás…
Valamint egyszer próbáltam egy PS3-at rákötni a monitorra (asszem 2008-as Cinema Display) és az sem ment rajta, mert nem ismerte fel a felbontását. Bár Apple TV csak okosabb ezen a téren…

Nem kell linux :), ha nem lesz egyszeruen megoldhato apple tv-n akkor amazon fire tv 4k. Igazabol csak az iOs jatekok miatt kene az apple tv. Tenyleg kulon kell majd megvenni ra az appokat? Vagy ha egy regi fizetos jatek megkapja az updatet siman tolthetem oda is?

plex lesz az elso naptol (az eddigi infok alapjan), mas kerdes, ahogy azt masik topikban mar irtuk az ala macpro kell mert meg a spajzbol is felzabalja a tartalekot a szerver appja. Xbmc/kodi eddigi hirek szerint nem lesz aztan majd kiderul, ha viszik mint a cukrot az uj atvt lehet jovore megint nekiallnak es leforditjak, de allitolag bazi sok melo. Tobbi alternative lejatszorol meg hir nincs, a firecore csinalja meg a infuset, de az egyenlore meg sehol nincs.
Meg persze ott van meg a kerdes, hogy mennyire lehet majd balkezrol irt, szerzett programokat futtatni, kell e jb, hogyan. (Kodi is ez a kategoria lesz ha lesz)
Jatekokkal a hirek szerint eleg nezen haladnak afrjlesztok. Egyenlore sok a kotottseg. A tobbi approl is mind ugy irnak mint felnagyitott ios appokrol.
Szerintem gyorsa fegnak am erkezni a valaszok, hirek, mi, hogyan mukodik, hogyan nem. Kicsit olyan ez mint a ora buli, annak ellenere, hogy a hokipakk mar regi projekt. De ugye egy teljesen uj ost kapott. Alapjaibol ujja epitve.

Szoval solar szerintem en meg varok, meg szerintem te is :)))))) karacsonyig kiderul, aztan eldonti az ember. Szeretik felhozni, hogy nem tamogatja ugye a 4kt. De azt elfelejtik hozzatenni, hogy a fire tv2 nemcsakhogy a 4kt tamogatja de ugy kb majdnem mindenbol ketszer annyi van benne (kiveve ugye a hdd). Ugy nez ki az applenek ismet sikerult egy nem teljesen laikus szamara megoszto dolgot csinalni, kompromiszumokkal, negativumokkal es persze sok uj ficsorrel ami nem biztos, hogy mindenkinek kell. Megfontolandoak azok a hangok is amik szerint ezzel az apple meg nem fogja megvaltoztatni a tvzest, mert ugye a hivatalos stream appok/csatornak anno mar az atv2n is mukodtek csak es igazi attoro valtozas es uj dolog nincs benne csak a mindent elsopro marketing.

Bocs a terjedelemert :))

1 kedvelés

Igen a fire tv lenyegesen jobb valasztas ez biztos (engem a 4k nemerdekel), egyedul az airplay es az ios ami vegett varom hogy milyen is lesz az atv. Viszont en nem vagyok hajlando varazsolni es baszakodni ha letoltok egy appot es megy nasrol a film erdekel, kulonben nem.

Na akkor majdhogynem bucsut mondhatsz mindkettonek. Fire tvre andoridos mivolta miatt vannak mediaplayer appok, amik rendszerint dlna-t hasznalva lehetove teszik, hogy elerd a tartalmaidat a nasrol, de azok szolgaltatsait, minosoeget nem ismerem (dlnabol kiindulva tul sok ficsorre nem szamitanak). Marad a plex ami lesz mind a ketton, amihez ugye kell a szerver resz. Fire tvre pedig van kodi ami uberelhetetlen a rugalmassagat, tunningolhatosagat tekintve megha kis baszakodassal is jar neha.
Airplayhez is vannak appok amik a fire tvt alkalmassa teszik (kodiban is van pl).

nekem az is jó fire tv esetén ha usb vinyorol viszi a filmet :)

Akkor ez nem lesz neked jo. Alapbol ezt a dolgot nem tudja. Nem mukodik ugy mint a wdtv.

az utobbi időben nagyon okat fagyott a WD TV ezért agyaltam a válátáson, most gonoltam egyett és googliztam kicsit. kiderült nagyon sok embernek így volt így vissza raktam egy régebbi FW-t tökéletesen müködik.

amúgy még a roku 3-at néztem véleménye van róla valakinek?

Itt kerdeznem meg, hogy megis hogyan lett a 149 dolcsi 179 euro??? (most nezegetem, hogy lehet hazavagtam az Atv2m a nagy unatkozasba a k.va plex miatt:)

ezt senki nem tudja és mindenhol kérdezik is.

1 kedvelés

Szerintem úgy, hogy most már a jós árfolyam változással számolnak így később nem kell árat emelniük :)

Ezt a jovobeni profit elmaradast a magyar bankoknak szokasa kalkulalni :s

Disz iz dö fjucsör,
3d gémsz az aTV4n