Apple TV 4

Zenénél, filmnél oké. De most jelenleg apple tv-n semmilyen appot nem tudok még mindig letölteni. Folyamatosan azt a hibaüzenetett kapom, hogy lépjek át másik régióba. Lehet az én igényeim a magasak de 200 euros eszköznél ne kelljen már varázsolni hanem csak működjön. De a legjobb az egészben, hogy ezek annyira egy bites lények. A hiba zenet megjelenésével elfogadom, hogy (oké) de így 2018-ban miért nem lehet lekódolni azt, hogy egyből bedobjon abba a menübe ahol ezt meg kell tennem?

Akkor ezekszerint, az accountod mar tuti jo helyen van. Tehat, valahol az Apple TV-d menurendszereben van eldugva az ehhez kello dolog. Lehet egyszerubb lenne resetelni, es az uj regioval uzembehelyezni ujra. Az appjaid megmaradta, vagy ezt mar megoldottak?

Most az appok mennek de resetnél nem tudom, és az infuset nincs kedvem újra megvenni, nem beszélve a 3-4 órás media tár építésről majd.

Ez a nyomorult ATV belassul újabban. Mármint a wifi sebessége. Ha izélgetem a hálózati beállításokat (pl. fix IP-ről átállítom automatikusra vagy vissza), akkor megjavul egy időre, úgy tűnik, pár órára csak. Ha leesik 2 megabit alá, az Infuse természetesen leáll. Speedtest app-pal nézem a sebességet az ATV-n. A 200 megabites UPC-előfizetésen most épp 223 mbps a lefelé, 15 felfelé (laptopon, speedtest oldalán mérve).

Az a furcsa, hogy a HBOGO viszont sosem áll le, még csak nem is akad.

Továbbá a hétvégén készült bő száz fotóból csak néhányat hajlandó megmutatni, akár bekapcsolom a fotostreamet, akár ki. Csináltam megosztott albumot is próbaképp, de abból is csak a régebbieket látja. A teljes cloud-szinkron persze nincs beállítva, de az aktuális képeket eddig mindig meg tudtam nézni tévén is.

Nem tudom, összefügghet-e a két dolog.

En a fix elhelyezesu eszkozoket kabellel kotnem be. A WiFi nem erre valo. A WiFi egy osztott kozeg, aminek a teljesitmenye eloszlik az osszes eszkoz kozott. Lehet, hogy az egesz dolognak semmi koze a WiFihez, valahogyan a lokalis halozaton kellene sebesseget merni. Lehet, hogy az internetszolgaltato adott iranyu savszelessege fogy el. Milyen routered/AP-d van? Az milyen csatornan uzemel? Hany AP hasznalja azt a csatornat meg? Automatan valt az AP csatornat? DS-Lite aktiv, vagy kikapcsoltatad az IPv6-ot?

Az a dühítő, hogy hibátlanul működött nagyjából mostanáig. Valamelyik frissítés tett be neki, de nem tudom, hogy az Infjúz vagy a tvOS. Általában éjjel nézünk sorozatot, szóval nem eszi semmi a sávszélt. Kábé 10 kütyü lóg a neten amúgy, telefonok, konnektorok, laptopok, tablet, zenekütyü, de ezek nagyjából alszanak tévézés közben.

A modem a UPC új, fehér doboza (a wifijét kikapcsoltam), a router Ubiquiti Amplifi HD. IPv6-ot mindig mindenhol kikapcsolom, ahogy Bachman tanácsolta majd’ egy évtizeddel ezelőtt :)

A csatorna a legkisebb terhelésű a társasházban (mármint ha a fizikai csatornára gondolsz, a frekvenciára). 5 GHz-en megy minden, ami tud (ATV is).

De mondom, a jelenség szoftveres baromság, mert ha a tévét át- vagy visszaállítom fix IP-ről automatikusra (vagy fordítva), akkor megjavul egy kis időre.

Köszönöm amúgy a választ, most átállítottam az értesítéseket vócsingra.

Izé… bár a választ köszönöm, azért megoldásom még nincsen…

Ha a HBO GO megy mindig, akkor a halozati problemat kizarnam. A tartalom forrasa micsoda? Helyi cucc? Ha igen, akkor Infuse helyett megprobalhatanal egy VLC-t.

Abbol indulok ki, hogy nem Apple TV hiba, hiszen azt mondod, hogy a HBO GO mindig mukodik. Szelektiven nem tud elromlani. Mivel az Infuse elegge szereti szopatni az ugyfeleit, tovabba szereti halozaton is keresztulkuldeni a tartalmat, igy siman elkepzelheto, hogy valami felhos vackot lassan er el. A DHCP/manualis IP temakornek nem lehet koze hozza, kiveve persze, ha ■■■■ a router es a lejart lease timemmal rendelkezo klienseknel nem tud mitkezdeni a meglevo ip berlet meghosszabbitasa paranccsal (Ebben az esetben, meg kell, hogy szakadjon minden kapcsolat, mert uj IP-t kapott az eszkoz. Ezen segithet, ha fix cimet rendelsz az eszkozhoz a DHCP-ben). Az IPv6 bekapcsolva hagyasa semmilyen problemat nem okoz. Nekem kb 1997 ota van IPv6 otthon, mar a 6bone/3ffe idejebol.

Ja, persze, azt kifelejtettem: a letöltött cuccok általában sima 1080p-k, amik egy Syno DS218-ről jönnek. Ha 4K-t néznénk, még csak érteném a sávszélesség-nyavalyát. TV eleve kapott fix IP-t, gondoltam jó fej leszek vele :)

Az Infuse szívatott már mindenféle apró és idegesítő marhasággal eddig is, de alapvetően működött. A kényelme tök jó lenne, nem véletlen vettem meg egy csomó pénzért… megnézek azért egy VLC-t, jó ötlet, köszönöm! Remélem tud online feliratot keresni.

Hát ez a tévés változat elég fapados VLC-n – viszont nem akad, bárhol el lehet indítani a lejátszást. Az Infuse rendszeresen leáll 10-20 másodpercre, ezért nem nagyon lehet beletekerni a filmekbe.

Erre van ötleted esetleg?

Újabban nincs baj a sávszélességgel, mindig megvan 15-20 Mb (abból a 220-ból, ami pl. ezen a Macbookon mérhető).

Nálam ilyen probléma eddig 1 filmnél jött elő. Meg egy olyan bug volt (talán 1 vagy 2 filmnél), amikor elfelejtette, hogy hol jártunk a filmben és hiába tekertünk bele, max 5 percet ugrott csak, azt is 10-20 másodperces lefagyásokkal. Szóval eléggé idegesítő volt. De szerintem ez kodek hiba lesz. Vagy ha program hiba volt, akkor lehet javították.

1 kedvelés

Utánkövetés: egyre ritkább az akadás. Sőt, filmnézés közben nem is szokott leállni. Akkor esik néha végtelen nyalókázásba, amikor elindítok valamit. Már nem vacakolok vele, újra szoktam indítani, és akkor megint jó napokig.

Már év végén rászoktam erre az újraindítósdira (mindannyiszor anyáztam, hogy tiszta Win '95, szánalmas Apple). Most jutott eszembe, hogy időközben magától megoldódott a dolog (már ha ez a 10-20 naponkénti újraindítás épeszű állapotnak számít).

Lehet, hogy valami frissítés volt? Annyira a háttérben frissül minden a tévén, hogy nem is szól róla.

A múltkori média-bejelentés után nem sokkal érkeztek frissítések, Apple TV-re is.

Vettem egy Apple Tévét karira egy éves free tartalommal.
Jó.

max ket hetre ;)

Maga a hardver azért jó marad :)

és sok magyar filmet találtál a kínálatban?

óhóó készültem a válaszokkal:
több mint két hét azért, nem darálunk be egy sorozat évadot egy nap alatt, régimódi x-aktásan napi-heti egy-két részecske
hardver baba
az angolomat (lunkat) fel kell frissítenem, nem is baj a szinkron hiány, ha meg majd egyszer lesz akkor örülünk

megelőzendő: nem, nincs a tévén netflix és hbo app, régi philips ambi, addig marad amíg meg nem semmisíti önmagát. Most már van az alma dobozban, ha kedvünk lesz előfizetünk.

viccet felreteve, hw valoban jo marad (ha csak tavasszal nem dobnak ki valami ujabb verziot, ugye;) , sot ha oszinte akarok lenni akkor pl a netflixet ez hozza a legjobb minosegben (bar tudom, hogy netflixnel durvan korlatozza a server-app kombo adott esetben a minoseget), parhuzamosan van netflix app tvn, ill amazonos firesticken, sot kodin keresztul is van netflix (na ott nem igen van minoseg korlatozas :))
taviranyitoja amekkora flash annyira tud bosszanto is lenni neha (sajnos),
sajnos tartalomra messze az osszes tobbi szolgaltato utan kullog, es nem is nagyon latszik, hogy ez ugyben valami hatasos dolgot tennenek, nem veletlen, hogy kb barmit veszel mindenhez jar egy ev ingyenes elofizu.
arcade: nem rossz annyi penzert, aki nem hive a nagy konzol jatekoknak, gyereknek, csinalhatnanak egyszerubb elofizus csomagokat amiben nincs benne minden fitnes meg barmi baromsag, csak mnondjuk egy extended csaladi icloud tarhely meg az arcade, vagy ha mar ultra collak akkor magadnak osszeallitott a la carte, kisebb nagyobb kedvezmenyes arakkal.