Apple TV 4

Bocs az offért, csak béna vagyok és nem tudom hol lehet megkérdezni: meg lehet keresni Téged priviben? Köszi

Nagyon akartam venni egy ATV-t. De most igazából rájöttem, hogy az égvilágon semmi szükségem sincs rá. Semmi.
Filmnézéshez van egy külön linuxos gépem, ami egyfolytában rá van kötve a TV-re, játékra most már van PS3, Netflixet meg a TV-m is tudja alapból.
Egyedül majd ha fejleszteni akarok rá, akkor fogok venni.
Vagy mi lehet az az ok, amiért még esetleg megérné megvenni? Szerintem az, hogy kirakjam a telefonom vagy számítógépem képernyőjét a TV-re, az sem vonz, a számítógép a TV közelében van, ha kell rá tudom dugni HDMI-vel. Telefonomon meg már nincsenek fényképek, szóval a fényképek nézegetésére sem lenne jó.

1 kedvelés

Most adta be a kulcsot a raspberry, úgyhogy csak szerdán vettem egyet. :D

2 kedvelés

A te esetedben nincs ilyen, szerintem. :slight_smile:

Ami nekem tetszik - túl azon a bármelyik ötforintos médialejátszó által ismert trükkön, hogy Infuse Proval bármilyen videóformátumot lejátszik hálózatról -, az az airPlay, és a Music integráció. Hogy ha csinálok akármelyik eszközön egy playlistet, azt elérem a tv-n is. Nagyon jól áll neki a 2 giga ram, a touchpad-es távirányító szerintem nagyon intuitív, engem még az egy sorba rakott virtuális billentyűzet sem akaszt ki, amitől a tesztelők agyvérzést szoktak kapni.

Maga a kezelőfelület szerintem lehetne felhasználóbarátabb pl a Musicban, mert csak teljesen véletlenül jöttem rá, hogy a playlisthez tartozó elemekhez tartozik egy alapból elrejtett menü.

2 kedvelés

Küldtem üzenetet. :)

Csak annyi, hogy nekem g-mailos fiokom van es mivel nem ment el valamiert a level, gondolom, mert kiakadt a netem. /ujra is inditottam a gepem/ Ertesitett, hogy nem ment el, de ezt kod formaban kuldte el, amibol nem tudok kihamozni semmit.

Es kint van az update nem?

kint, de nagynak nem neveznem :DDDD

Azért a diktálás biztos nagyon kényelmes lesz a korábbi bevitelhez képest.

1 kedvelés

Masik orszagba koltoztem (ausztria) atallitottam a regiot itunesban (mindenhol), es az apple tv-n egyetlen egy appot nem tudok letolteni regio hibara panaszkodik. Mit rontok el? Elobb mar falhozvagtam a taviranyitott…

1 kedvelés

A bolt regio atallitasa ugy emlekszem, hogy keves. Magat az accountot is at kell, de evekkel ezelott, ilyen esetben buko volt minden korabbi vasarlas. Nekem ezert van kulon-kulon accountom minden orszaghoz, ahol accountot regisztraltam.

Hol kell átállítani? az apple help szerint csak költözés esetén át kell állítanom a régió kódot és kész, és nem, nem vagyok hajlandó még egy e-mail cimet regisztrálni és pötyötészni egy vaccak app letöltésénél.
ui.: iPhone-on, iPaden simán működik a dolog, már az osztrk storet látom

Azért akárhonnan is nézzük, ez nagyon bénán van megoldva, hogy minden országnak külön storeja van.

1 kedvelés

Sok esetben jo az. Kepzeld el, hogy le akarod tolteni egy bank alkalmazasat, ami tobb orszagban van jelen. Igy csak azt latod, ami teged erint. Amugy meg elvesznel a sok verzio kozott.
Ugyanez igaz sok masra is, pl nem sok ertelme lenne a BKK Infonak az osztrak store-ban.

1 kedvelés

Ez így van, de még mindig nem tudok apple tv appot letölteni. Mit tegyek? Átjelentkeztem mindenhol, telefonon rendben is van, de apple tv-n még mindig a németstore jelenik meg szerintem.

A https://appleid.apple.com/ -on belepve kell elvegezni a country changet. Itt valtottal at?

Szerintem nem sok ertelme van az appok ilyen teren torteno korlatozasanak. Pl. egy ide erkezo kulfoldi miert ne telepithetne a bkk alkalmazasat vagy teszemazt, egy ide nyaralni erkezo kulfoldi miert ne kerhetne tesco hazhozszallitast? Vagy miert ne hasznalhatna a City Taxi szolgaltatasait Budapesten? De pl. ugyonigy idegesito, hogy Ausztraliaban, New South Wales allamban uzemeltet a government egy capariasztasi rendszert, ehhez pedig keszitettek egy appot, ahol lathato, hogy pl Sydneyben mely strandokat kell elkerulni. https://itunes.apple.com/au/app/sharksmart/id915621811?mt=8 Az app elerheto, de csak az ausztral storebol. Tehat kulfoldikent, trukkoznom kell, hogy ezt az informaciot megszerezzem. Ugyonigy jopar muzeum volt Washington DC-ben es New Yorkban is, ahol csak az USA storebol lehetett a muzeum appjat (pl benne, az epuleten belul is navigaciot biztosito terkeppel). Pl. nekem USA accountom van, mert amikor eloszor regeltem az iTunes Storeba, meg nem volt itthon ilyen szolgaltatas, igy paypallal kesobb ajandekkartyakkal toltogetve vasaroltam. Azota is ezt hasznalom. En nem szeretem a teruleti korlatokat.

3 kedvelés

Az, hogy az accountoddal melyik regioban/orszagban lepsz be az meg nem.kellene, hogy azt jelentse, hogy minden orszagra kulon store van. Igy 2018 derekan egy apple meretu ceg csak meg tudna oldani, hogy az appokat lehessen regiokhoz/orszagokhoz kotni. A felhasznalo kivalasztja melyik orszagbol szeretne vasarolni (mint ahogy a valos eletben).

Nem itt állítottam át de már ausztriát mutatta, telefonszám cím minden rendben van.

Az App Store eseten a fejleszto donti el, hogy melyik orszag storejaban teszi elerhetove a termeket. Mivel van lehetoseg regio korlatozast ervenyesiteni, ezert sok fejleszto/kiado szeme elott lebeg egy lepel, ami alapjan ugy gondoljak, hogy ok pontosan tudjak, hogy ezek az alkalmazasok kinek szolnak. A hiba itt alapvetoen nem biztos, hogy a regio lockkal van (noha, hirtelen nem jut eszembe semmi olyan dolog, ami miatt szukseg lenne ra), hanem a korlatozas folosleges alkalmazasaval.

Zenei vagy filmes tartalom eseten nyilvan az Apple regiok alapjan tudja megvasarolni a liszenszeket, ezert szukseges az, hogy ki melyik orszagban talalhato.

1 kedvelés