Apple TV Plex, Infuse

Szerintem fussunk neki megegyszer.
HOgyan kerul az ATv a kocsiba?

Az ATv jelét a HDMI kimenetén keresztül(egy videomegosztón keresztül, de ez nem lényeges) rákötnénk a kocsi kijelzőjére. Ha a 6s képét az airplay-al tükrözni tudnám erre a displayre, akkor a telón keresztül vezérelve akár a Waze-t is használhatnám a kocsi saját ■■■■ navija helyett.
Ez drágább kocsikba Carplay vagy hasonló néven be van építve, de a SW letiltja az ingyenes progik
telóról való tükrözését. Ezt kerülném meg az ATv-vel. De mivel a kommunikáció(6s-ATv) jelenlegi ismereteim szerint csak Wi-Fi-vel mükszik, így a dolog nem megy. Akkor menne, ha ezt ki lehetne váltani vezetékes(usb) vagy blutooth-os kommunikációval vmi buherációval. Amit olvastam róla(HW) attól elvileg lehetséges. De lehet, hogy baromság ! Hát ez a nagy kérdés.

Airplay wifin van valoban csak, tukrozni azon lehet, ha ebbol indulunk ki az autoba szukseges valami wifi modem ami kreal egy wifi halot az autoban. (mondjuk egy 3G-s mobil net router, bar az ilyen lehet nem tamogatja a funkciot amit el szeretnel erni)
egyszerubb megoldas nincs?
mondjuk ez:

igy nem kell az egesz nappalit beepiteni a verdaba (kanape ugysem fer be, gyanus;)

2 kedvelés

Háát ! Eccerű, de naccerű ! Itthon beszerezhető? Az Apple honlapján nem láttam.
Amúgy nagyon köszi ! A kanapé tényleg nem kellene ! He he !

fogalmam nincs, 1200km re elek onnan, gondolom,

Még készlet is van

1 kedvelés

Thx !

Solar: kiszallitast nem vallalsz? ;)

2 kedvelés

Haha, amugy google: lightning hdmi istyle

1 kedvelés

A Media Markt-ban a legolcsóbb !

szerintem a wifi kerdesre megoldas lehetett volna, ha a telon csinalsz egy mobil hotspot-ot, arra csatlakozik az atv, de ez csak elmelet :) a fentebbi megoldas praktikusabb :)

1 kedvelés

Hello!
Nem tudom mikori Phaeton, de lehet, hogy egy szoftverfrissitessel elerhetove valik a Carplay, kerdezz ra a markaszervizben.
Amugy a Carplay / Android Auto / Mirror link mar egy VW Poloban is elerheto (Discover Media vagy Discover Pro Infotainmentetel). :-)

Akkor mar csak a 220t kell megoldani meg a helyet a kanapenak ;)
ON

1 kedvelés

Tomi !
Állítólag csak AV bemenetem van a kocsiban! Mondjuk akkor nem tudom hogyan van HD felbontású kijelzés, de mindegy.
Ez a csati jó lesz ?

A Carplay-ekben le vannak tiltva az ingyenes progik és én Waze-t akarok használni. Nem találtam olyan szervízt, embört, aki ezt fel tudná törni !

A Carplayt nem ismerem, csak az Android Autot. Abban akkor lehet hasznalni egy alkalmazast az auto kijelzojen, ha azt az adott alkalmazas tamogatja, nem fugg attol, hogy az adott alkamazas ingyenes, vagy fizetos. Az Apple CarPlayt bemutato odlalan is vannak ingyenes alkalmazasok.

1 kedvelés

Az adapteren, amit belinkeltel, VGA csatlakozo van, ha Composite (AV) csatlakozora szeretned rakotni, akkor kell megegy atalakito, illyesmi: https://www.amazon.com/Insten-336047-Computer-S-Video-Adapter/dp/B004I53ZX2/
A kerdes, hogy fog-e mukodni 2 atalakitoval :-D
A Composite max. felbontasa hivatalosan 576i, ha egyaltalan mukodik, szerintem 640x480-nal nagyobb felbontas nem fog atmenni rajta…
Ennel lehet egyszerubb a gyari navi terkepet frissiteni. :-D

Érdekes, a carplay képességet sehol sem tüntetik fel, még a leírásokban sem.

Eloszor tisztazni kellene milyen felbontast tud a masina. (Lehet valami ideoda skalazott hd). Aztan a konkret bemenetet. Azutan pedig ra lehetne menni a kabel keresesre.
PlanB: sw frissites, ill terkep update.
De igy mar teljesen szetoffoltuk a topikot.

szerintetek idén szeptemberben jön azúj apple tv? Mert most nagyon aktuális lenne a vásárlás, de kiakadok ha megveszem és 1,5 hónap múlva jön egy új :D