Apple Watch Ultra

Hogy tetszik nektek?

1 kedvelés

jól néz ki. tényleg. jól áll neki az “izmosodás”
de továbbra is garminnál maradok

1 kedvelés

Nehezen tudom megitelni, hogy jo-e vagy sem. Nem izgatnak az “okos” funkciok.
Kompjuter meg telefon (ebbol is ketto: egy kicsi/egyszeru csak telefonalni es egy i13pro atlagos teendokhoz - ami nem mindig van nalam), nalam eddig terjedt az almas cuccok birtoklasa. Erdekes, de a tobbi termek nem nagyon hatott meg. Tovabba mar tobbszor bebizonyosodott, hogy a csuklon mert fiziologiai adatok sosem voltak megbizhatoak (ezert hasznalok mellpantot a sporthoz).

Semennyire. :slight_smile: Számomra teljesen felesleges, emellett elérhetetlen is lenne.

Szerintem brutál jó. Ami fura hogy még Euro zonában 999 euro addig svájcban 849 CHF

36 óra üzemidő? nem kevés ez egy kicsit? ennyi pénzért meg főleg!

1 kedvelés

+1 a kinézetre, én még terveztem is, hogy lecserélem az s3-mat, de az Ultra árát nem tudom megindokolni magamnak, illetve a s8 ára is elgondolkoztat máson (garmin), az is lehet hogy s6,s7 lesz a váltás, de az is lehet hogy marad az s3 addig amig ketyeg :smiley: s8 vs s6 ha jól látom hőmérőben különbözik

Nekem is s3-at kellene cserélni, ezért nézegetem én is az órákat, hogy megéri-e venni újabbat vagy sem. Persze én sem az Ultrara gondoltam, hanem csak a sima series 8-ra. Bár amúgy ha nem kellenek bele az újdonságok az s3-hoz képest, akkor elgondolkodtató az SE is, mivel az is új, és hasonló a “felszereltséget”, mint az s3-nak, csak gyorsabb.
Viszont az s8 hőmérsékletérzékelői mire lesznek jók? Persze értem, hogy nem pontosak, így pl a bőrnél lévő csak az átlagos hőmérséklethez képest tudja megmondani a különbséget, de ezzel nekem nincs is bajom. De a külső mire lesz jó? Csak arra, hogy a bőrnél lévőt pontosítsa?
Valamint még egy kérdés, aminek sosem néztem utána: iOS 16-tal fogom tudni használni az s3-at (régebbi szoftver miatt kérdezem)?

ahogy olvastam, a külső hőmérő a víz alatti tevékenységeknél a víz hőfokának pontosabb mérésére szolgál (és nem az ingujj alatti hőmérséklet meghatározásához)

én ezen akkor túltettem magam, amikor még az elsőt kidobtam és lecseréltem a garminra… :slight_smile:

3 kedvelés

Garmin-ról mik a tapasztalatok? Én most nagyon elgondolkodtam, hogy inkább az lesz Apple watch helyett, tegnaptól elkezdtem irni, hogy mire használom igazan az órát, és mi az amit el kellene engedni a garmin esetén, eddig csak a gép feloldás jött elő, meg hogy a Garmin pay-t csak revolut-al tudnám hasznalni

2016-ban tettem félre a almát és váltottam fenix-re. a legnagyobb bajom az akkuidő volt. egy hosszabb túrát nem tudtam az apple-val végignyomni. pedig abban még gps sem volt…
mivel már évek óta garmin kézikészülékeket használtam teljes megelégedéssel, ezért kezdtem nézegetni a garmin óráit. sok tesz végighallgatás után döntöttem mellette.
az apple watch elsősorban egy okosóra, fejlődő sportfunkciókkal
a garminok pedig elsősorban sportórák, fejlődő okos funkciókkal

a garmin pay-t elkezdtem beállítani, de a revoluttal való szívás miatt inkább lemondtam róla. a telefon is mindig nálam van…

gép feloldás? az az, amikor az órádon megnyomod a gombot kétszer? tehát mindkét kezedet használod? tehát semmivel sem egyszerűbb, mint egy ujjal megérinteni az érzékelőt az mbp-n?

apple pay apple watch-al? szintén kétkezes megoldás, amikor a cekker már a kezedben van? ez sem meggyőző számomra. a telefonnal még mindig egyszerűbb

Nekem csak a sport volt a szempont az oravalasztasnal. Nem erdekelnek a kulonbozo okos marhasagok.
Nagyon bevalt a Fenix (meg az 5 sapphire-t nyuzom). 3-4 jegkorong es 1-2 bringa (2 rovidebb 60-60km, 1 150km-es tav) egy toltessel. Aktivitas nelkul elvan masfel-ket hetig. Mondjuk en egyaltalan nem hasznalom a csuklon mert pulzust.
Szerintem a 8-as megjeleneseig ez siman kihuzza.

Gépfeloldás? oda ülök a gép elé és feloldja az óra :smiley: Amióta van apple pay az órámon nem tudom a bankkártya kódomat :smiley:

1 kedvelés

nekem nincs watchom, így apple pay sem rajta. csak az néztem, hogy a bolti fizetésnél kell hozzá a másik kezed is. ez volt az írásom lényege.
ha nem így működik, akkor ok

Űrkorszak!

Lepkaolsz mindent a szallagra a penztaros csinalja a dolgat te pedig nyomsz egy dupla kliket az oran. Ures a kezed. Ne haragudj de ez generalt problema amivel probalsz ervelni. A gep feloldasahoz pedig nem kell nyomni semmit az egvilagon csak leulok a mac ele es feloldja az ora.

rendben, így értem.
ettől még nem lett vonzóbb számomra a watch

Kihagytad azt a fontos momentumot, hogy nem akkor kell duplaklikkelni, amikor az orat odatartod a terminalhoz, hanem elotte, igy a masik kezed azt csinal a folyamat kozben, amit akar. Nalam egy csomo ismeros azert nem akarta a Watch-ra beallitani a fizetest, mert ugyan ki nem probaltak, de azt hittek, hogy terminalhoz odatart, gombotnyom es varakozik a folyamat.

Tehát elsétálsz a boltba, kiválogatod és beteszed a kosárba / kocsiba az árucikkeket, majd felrakod a szalagra, utána vissza a kosárba / kocsiba vagy közvetlenül a táskába, majd hazacipeled (az autót kihagytam), de nem kell elővenned a bankkártyát – hatalmas könnyebbség! :slight_smile: