Apple Watch Ultra

Ha nincs nalad, nem tudod elovenni :smiley:

Az hétszentség! És ha az óra sem?
Persze sarkított a példa, nem is ez a fő funkciója, de…

Ha oraval akarok fizetni, akkor nyilvan van nalam ora :smiley: de a viccet felreteve, ez pont arra jo, hogy kevesebb dolgot kelljen magaddal vinni. Ahogy a bankkartya kiutotte a kp-t, ugy utotte ki az ora/telefon a bankkartyat.

3 kedvelés

De valamit vinni kell! Beültetett csip a megoldás! :slight_smile:

Az remek otlet szerintem, de attol telefon lesz nalam, tehat kb nincs hozzaadott funkcioja. Illetve, ami bennem felmerult, az a vedelem hianya. Marmint nezegettem ilyen megoldasokat, de mind statikusan tolja a kartyat, mint egy buta bankkartya. Telefonnal/oranal pedig csak akkor aktiv a kartya, ha volt elotte valamilyen user folyamat. Authentikacio ugye kell mind a kettonel, de ha nem vetted le az orat, akkor fizetes elott nem kell ujra authentikalni, eleg csak gombot nyomni.

Nekem az a celom, hogy szinte sehova ne kelljen magammal telefont vinni. Jelenleg 15-20% korul jarhatok (ahova nem szukseges) :slight_smile:
Amugy egy bankkartya konnyebb mint egy telefon, vagy ora :slight_smile: Az osszehajtott 100 dodos sem nehez :slight_smile:

Naja, de pl Budapesten, a telefonodon lehet a berleted is. Tehat, tenyleg elmehetsz a varos masikvegere, megvenni barmit, mert ami ezekhez kell, bankkartya es utazasra jogosito barmi, az tulajdonkeppen rajta van a telefonodon, es semmi mast nem kell magaddalvinni.

nagyon leragadtunk az órás fizetésnél. ez is csak azt mutatja, hogy nem túl mély érzelmeket váltott ki az ittlévőkben az új watch

1 kedvelés

Nem, nem kell magadnal tartani a bankkartyat. Egy oraval a kezemen is futas utan megtudok allni egy boltnal… ez a kulonbseg.

Nem szeretem ha belelatnak “mindenfele testnyilasomba” :wink:
Meg a bankkartyat is sokallom, de az effektiv egy passziv eszkoz.
Mar jo ideje kovetkezetesen ugy alakitom az eletem, hogy minel kevesebb legyen a “csevegos” kommunikaciom. Vagy telefonalok, vagy e-mail (ha mar a szemelyes kontakt nem megoldhato). Igy nem tepik szet az eletem csipogasok, villogasok.
Szoktam menetjegyet venni mobillal - de ezen kivul ha lehet, nincs nalam olyan telefon amin net-hozzaferes van.
…es nem cicanaciban jarok :slight_smile: van zsebem, belefer nemi kp es egy bankkartya. :slight_smile:

1 kedvelés

Olvasd el még egyszer! :slight_smile:

:smiley: jaja mert a gonosz marketingesek ajánlanak majd termékeket, kerüld a mobil netet

Őszintén szólva nagyon idegesítő (legalábbis nekem), hogy miután a pénztáros leolvasta a terméket, a vásárló közben elpakolja a táskába. Majd mikor mondja az összeget a pénztáros, a vásárló jó esetben csak ekkor kezdi el keresni a pénztárcáját. Aztán persze attól függ, hogy kártyával vagy készpénzzel fizet az illető, mert van, hogy a kártyát is tovább tart megtalálni, mint készpénzzel fizetni. Aztán, ha meg készpénzt keresnek, akkor képesek akár több percig is keresni, hogy pont 5 Ft aprót adjon oda a kasszásnak (rengeteg 10 és 20 forintos között keresgél), hogy pontosan fizessen ahelyett, hogy adna többet, és vissza tudna adni a pénztáros…
Kicsit elkalandoztam. Szóval én totál kényelmesnek tartom, hogy folyamatosan eltehetem a táskámba az árut, majd amikor mondja a pénztáros az összeget, akkor csak szólok, hogy kártyával fizetnék, miközben már meg is nyomom az órán a gombot. kb 5 másodperces művelet, de persze függ a pénztárostól is. Szóval igen, rettenetes kényelmes, hogy nyugodtan pakolhatom el a cuccot, akkor sem tartom fel a mögöttem lévő embereket.

Egyébként az esetek nagyon-nagyon kis részében előfordul, hogy nem működik az órával a fizetés, de ilyenkor telefonnal viszont megy.

3 kedvelés

Uhm… nem feltetlen emiatt

Ezert tart itt a vilag… senkinek nincs 5-10mp szabadideje.
Na de miert??
Elveszi a szabadido javareszet a netflix sorozatok nezese? A facebook/insta/tiktok…stb postok keszitese? Vagy netan nem marad ido a webshop-ok bongeszesere ha valaki kp-t keresgel elottunk a kozertben?
Amig nem “boldogitotta” az eletunket a temerdek okoseszkoz, azelott valahogy megis turelmesebbek voltak az emberek a boltokban, az utakon… a gyerekeikkel.
(Senkivel nem szemelyeskedem…csak egy koltoi eszmefuttatas volt)
Kinek mi a fontos… van aki “eladja” a privat szferajat csak hogy integetessel vagy hangvezerlessel kapcsoljon m1-rol a hirtv-re. S van akit zavar, ha minden “lepeserol” adatot tarolnak valahol.

1 kedvelés

nem, csak ameddig az elöttem lévő keresgeti az 5 forintos én biciklizhetek a gyerekkel vagy játszhatnék a kutyával a parkban. De nem az emberek akkor döbbenek rá, hogy fizetni kell a BOLTBAN amikor a kasszás mondja az összeget…
Szerintem te ülsz fordítva a lovon, ez nem türelmetlenség hanem a másik emberrel szemben való figyelmetlenség.

1 kedvelés

Igen, biztos ezzel lehet a gond

Ez eléggé megdöbbentő.

sose öregedj meg…

Nem 5-10 másodpercről beszélek, hanem akár hosszú percekről is. És ezt szorozd fel annyi emberrel, ahány ember előtted áll. Szóval szerintem ezért tart itt a világ, mert senki sem figyel a másikra, mindenki csak a saját érdekeit nézik.
És az miért baj, ha valakit a Facebook postok írása/olvasása teszi boldoggá vagy egy sorozat vagy film megnézése? Nem akar mindenki rakétatudósnak készülni a szabadidejében. :slight_smile:
Egyébként tényleg türelmetlen vagyok e tekintetben, mivel nap mint nap megtörténik velem.

2 kedvelés