Apple Watch

Az Apple Watch a telefonod kiterjesztése, a Garmin egy önálló készülék. A tapasztalatom alapján a Garmin tényleg komoly sport aktivitás merő, az Apple Watch meg inkább okos óra. A kérdés az, hogy mennyire szeretnéd, hogy az ökoszisztémába integrált legyen. A Garmin pl. problémásan szinkronizál a Fitness/Health-el, de ugye van saját alkalmazása. Viszont a Garmin működik jól a Komoot pl. és egyéb alkalmazásokkal, amikkel útvonalat tudsz tervezni.

1 kedvelés

Nekem is volt Watch 3, nálam 1 hónap után betört. Majd másfél évig állt a polcokon. Aztán megjelent hozzá egy csere program és azóta is megy, bár már egy ideje nem nálam van…
Bár lehet azóta lejárt a csere program, de lehet érdemes megkérdezni, ha hasonlóan tört el: Screen Replacement Program for Aluminum Models of Apple Watch Series 2 and Series 3 - Apple Support

Szerk.: ha átváltok magyarra, akkor már írja, hogy befejeződött a program :frowning:

1 kedvelés

Köszönöm azért. Nem tudom pontosan hogyan történt mert nem vettem észre rögtön. De talán rémlik egy mozdulat mintha az ütőm hozzáért volna… Majdnem biztos, hogy én voltam a béna :slight_smile:

igaz nalam nem ez a szint van amit konkretan nezegetsz, csak egy 7s watch es egy FR255 Garmin, de a watchot nagyon ritkan hasznalom leginkabb akkor (meg ha mokasan hangzik is) amikor azert a ‘muanyag’ ora kicsit elut a kivant ‘outfit’-tol ;).
Alapjaban az watch egy nagyon komoly keszulek, a piacon legprecizebb meresi -mar-mar kozel orvosi pontossagu- technologiakkal, es persze eleg komoly szintu kivitlezessel.
A garmin sem sokkal van lemaradva meresi pontossagban, DE, ahogy anno egy magyarosi fele videoban jol el lett mondva -ami teljesen igaz is- a watch mindent is mer jol, aztan megtartja maganak ill az applenak ahol szorgalmasan gyutik, taroljak rolad az adatokat, hogy majd ha oda jutunk egyszer akkor lehessen belole egy virtualis orvosi seged vagy ‘csak’ tav doktor, amikor mar el sem kell menned dokihoz mert o latja minden nap menyi volt a VO2d meg a pulzusod fogmosas kozben. Persze ehhez te is meg o is (vagy jobb helyeken a biztosito) majd fizetni fog az applenak, ahogy most a mezei felhasznalok (aka teszterek (lasd macOS hasznalok jopar eve :stuck_out_tongue: ON) fizetnek extra appokert havi/eves dijakat, hogy az adatokat ki tudjak maguknak nyerni es lassak azokat, termeszetesen nem kell bemutatni az uzleti modelt, az apple az appok bevetelei utan jokora sarcot huz, ez csontig leragott tema.
Ezzel szemben a Garmint megveszed es maris minden meresi adatot lathatsz, kinek mi a fontos. Minosegben sem kell szegyenkeznie, a te altalad nezegetett kategoriaban meg plane nem.
En szmely szerint egy komolyabb Polart csereltem vissza a Garminra mert nem szeretem a sulyos es nagy darab orakat, szolgaltatasban az elegnel is tobbet tud mint amire alapjaban szuksegem lenne. Egyedul talan az ECG meres hianyzik amit neha napjan a watch-val megcsinalok, de mar jon a tobbi gyartohoz is.
Ennek a sracnak a videoit ajanlanam a technikai/tudomanyos tesztekhez:
https://www.youtube.com/@TheQuantifiedScientist

A tobbi kerdest magadnak kel megvalaszolni melyik tetszik, (mi megy a az outfithez-ugye;).

Garmin-Health: nem tudom Tetragir mire gondolt pontosan, hogy a Garmin problemasan szinkronizal a Health-vel, de ha Garmin-t hasznalsz akkor (meg ha synceled is) nem nagyon kell/fogsz Health-et hasznalni.

Pay: Garminon is van, nem elterjed be kell vallani, nem is hasnzalom, a telefonod az esetek 95%ban ugyis nalad van.

ups ez hosszu lett, de majd jon Solar, aztan masfel sorban megcafol :wink:

5 kedvelés

Köszi a véleményt, jó látni pro és kontra. Az az igazság, hogy eddig a legnagyobb érv az ultra, s9 mellet, az integráció, ökoszisztéma. Lasan két napja nincs a kezemen az óra és meg kell mondani fura (az s3-at tényleg csak tölteni vettem le, mindig a kezemen volt).

Fura, hogy reggel password-öt meg kellett adnom a gépre belépéshez, vagy hogy telefonon kellett megnéznem a kinti hőmérsékletet, vagy hajnalban megvakultam mert a telefonon kellett megnéznem mennyi az idő az óra helyett. Tudom ezek apróságok és biztos meg is szokja az ember újra, de el kell ismerni nagyobb a hiányérzet mint gondoltam, hogy lesz.

Arra kellett még rájönnöm, hogy nem igazán az adat pontosság a fontos számomra, hanem az adat megléte, változása. Néztem jó pár videót, cikket garmin vs apple watch témában és általánosságban az jött le nekem, hogy a Garmin pontosabb adatot tud szolgáltatni.
Számomra a változást, illetve annak irányát bőven elég ha megtudom nézni az adatokból, hogy most a futás 11km volt vagy csak 10.8km nekem mind1.

Ugye az s3 még eleve kevesebb adatot mért az újabb órák, de a health app-ban így is szépen látszódtak a tendenciák, grafikonok. Szerintem az apple ezen törekvése pont támogatandó, hogy az ilyen eü adatokat a felhasználók tudomására hozza (health app), én szeretném is, ha szólnának, hogy hahó azt látjuk nem jók az értékeid, javasoljuk vizsgáltasd ki magad.

Szóval jelenleg nálam az apple watch tűnik befutónak, de még adok egy kis időt magamnak, hogy jobban körbejárjam a témát. (Garmin fanok jöhetnek még a pro érvek :slight_smile: )

1 kedvelés

akkor teszek meg hozza pro/kontra:

eloszor is nezd meg a youtube oldalt amit linkeltem, azon -tulajdonkeppen barmelyik vidoejaban, mivel nem csak az adott termeket vagy vs valamit jelenit meg hanem osszelemzesnel a teljes listat - kiderul, hogy az apple orai pontosabbak minden ami a piacon van, orvosi muszerekkel ellenorizve a teszteket. A meresekbeli kulonbsegek egyebkent mar annyira alacsonyak, foleg ebben a kategoriaban, hogy igazabol ahogy irtad teljesen elhanyagolhatoak.

Aztan a Garmin is szol am, hogy hello sok a stressz, a melo, ulj le allj fel, egyebek.

Az okoszisztemahoz kapcsolodva, persze egyertelmu, hogy a sajat termek a sajat rendszerbe jobban van integralva. Itt is sajat preferenciak jonnek, nekem eleg ha ujlenyomattal kicsitom a gepet, kinti homersekletet eloszor a kerti sajat homeron nezem (kijelzo bent, nem analogban ;), aztan max a netes adatokat.

Erre irtam, megvan az adat, csak lehet nem latod, mert nem elerheto watchon. A voltozas is hasonlo. Egy alap alvasmeres rohejes a watchon egy Garminhoz kepest (es most megint idejonne, de ne menjunk bele, tudom, van ra jo applikacio, ja amivel az ora hasznalata soran majdnem kifizeted annak aranak a felet, es akkor csak egy app eves dijat szamoltam)

Ami engem jobban zavar az az akku, ill annak teljesitmenye. Rohejes hogy le kell vennem naponta meg akkor is ha fel orara, hogy feltoltsem masnapra/ejszakara. Garmin csak megy heti 2-3 edzessel is siman elmegy 5-7 napot (FR255, nagyobbak, ujabb modellek meg tobbet). De ez is preferencia kerdese csak. Hosszuhetvegere sportolassal siman elindulsz tolto nelkul egy garminnal… (tudom az Ultranak mar jobb az akku ideje, meg is latszik a mereten :D)

1 kedvelés

Azért arra nagyon kiváncsi lennék mennyit mér a garmin sportoláson kivül mert elnézve az akkuidőket van egy érzésem azért bírja olyan sokáig mert lényegesen kevesebbet mér.

Garmin:
Smartwatch-Modus: Bis zu 2 Wochen
GPS-Modus mit Musik: Bis zu 12 Stunden
GPS-Modus mit LTE-LiveTrack: Bis zu 10 Stunden
GPS-Modus mit Musik und LTE-LiveTrack: Bis zu 7 Stunden
GPS-Modus ohne Musik: Bis zu 35 Stunden

Apple watch ultra 2
Up to 35 hours outdoor workout with GPS and LTE in Low Power Mode with fewer GPS and heart rate readings
Up to 17 hours outdoor workout with GPS and LTE in Low Power Mode
Up to 12 hours outdoor workout with GPS

kerdezz batran :slight_smile: