Apple Watch

Ez szerintem, it should work :smiley: ugye, se a batterynel se a workoutnal nincs sehol brkapcsolva a low power mode, illetve a telon, a watch app privacy reszen mindent engedsz?

Mindent engedek, és ha bármilyen tiltás lenne akkor soha nem mérne. De 1-2 hetente mér egyet.

1-2 hetente nem masfajta edzest csinalsz? :smiley:

ja te nem ver oxigen siznt merest akarsz hanem vo2 maxot, bocs,

Ha jol emlékszem, csak (kültéri) futás, kirándulás és séta után mér.

Biztosan nem, mert főnököm is most vett egy evezőpadot. Neki mér rajta, nekem nem.

Akkor is keveset mér :rofl: :joy:

Ugyonolyan tipusu edzest inditotok? :smiley:

most komolyan, apple watchon egy fajta evezőpados edzés van.

Oke, de mivel te evezes edzest inditassz, azert rendeltetes szerint, nem mer ilyet. A fonokod lehet, hogy indit egy kulteri futast aztan nekiall hasznalni az evezogepet. Mivel kulteri futast inditott, ezert ott lett VO Max szamitas.

Your Apple Watch gives you a cardio fitness estimate by measuring how hard your heart is working during an Outdoor Walk, Outdoor Run, or Hiking workout in the Workout app.

1 kedvelés

a VO2 mérés meg igenis zabálja az akkut, mert a zöld ledek mellett a piros is világít (legalábbis garminnál így van), ami jelentősen többet zabál.
én kidobtam az apple watchot, mert naponta kell tölteni, ha nem sportolsz. ha intenzíven mozogsz, akkor nem bírja ki egy napig. a garminom egy hétig bírja, ha minden nap mozgok. most volt egy vállsérülésem, pihin voltam, 3 hetente kellett tölteni :slight_smile:

3 kedvelés

ultram van, amelyik nap nem sportolok 30%-ot merül

akkor nem értem a problémád

En nem ertem a tiedet.

A VO2 mereshez valoban kulterre van szuksege az eszkozoknek. Gondolom ugyanigy a Watch-nak is. Garmin, Polar tuti ezt keri hozza - talan nem olyan hulyek hozza. :wink:

@solareclipse neked talan azon ritka alkalmakkor kap valami loketet amibol hirtelen tud kovetkeztetni adatokra a mereshez. Mast hirtelen nem tudok elkepzelni.
Ugyanazon gepen edzetek? Ha osszenezitek az oraitok setup-jat, akkor ugyanaz?

Nekem pl. belteri sportoknal sosem volt kepes megmondani a VO2-m. Csak a bringazasbol kalkulal.

Sajnos igen, 25km futás után (+ zene stream) már 20% alatt van a végén, úgy, hogy 100%-al indulok.

na ugyan ez garminnal kb 7% ugy hogy alvas kozben folyamatos veroxigen meres is van,

de mindegy ezek csak garminok :smiley:

miért kellene kültér a VO2 méréshez?
garminnak biztosan nem. bakapcsol egy szép piros fény és mér. akkor is, ha napsütés van, akkor is, ha tornatermi fény.

bármelyik gyógyszertárban vagy gyógyászati boltban kapsz elemes VO2 mérő kettőésfélezer Ft-ért. azzal is bárhol mérhetsz, de az orvosok pl a zárt rendelőben mérnek vele. ugyanez a mérési módszer került a watch-ba és a garmin-ba is.

1 kedvelés

A VO2 mereshez nem kell kulter. VO2 meresrol csak ti beszelgettek :D. Az eredeti felvetesben nem VO2 volt, es az Apples doksi, amit linkeltem, az sem a VO2-rol szol.

Pénteken dicsekedtem a kollégáknak, hogy milyen f@szán bírja még az apple watch s3-om, pedig megjelenés óta nyüstölöm, erre tegnap squash során valahogy betört a kijelzője :confused:

Neki álltam olvasgatni s9 vs ultra 2 leírásokat, de még nagyon nem tudom merre, inkább talán az ultra az akku idő miatt. Viszont akkor árban már közel ott a garmin is, amin már korábban is gondolkoztam.

Szívesen fogadnék személyes tapasztalatokat s9/ultra/garmin kapcsán.

Funkció kapcsán, aktivitás mérés, health monitoring, hivas/uzenet értesítés, kártyás fizetés, ébresztő óra amit használtam az s3-on