Apple Watch

Na siker. Ujra inditottam es hirtelen megjelent minden rajta. Holnap akkor mar nem kell majd telefon :slight_smile:
Koszi

1 kedvelés

Sziasztok! Segítségetek szeretném kérni abban, hogy esetleg valaki próbálkozott-e már 2 v. több olyan idősebb családtagjának venni Apple Watch-ot, akinek nincs iPhone-ja és ha igen hogy történt az óra használat?

Amennyire eddig sikerült utána járnom Magyarországon nincs Family Setup Support. (javítsatok ki, ha tévedek) Az alábbi alapján gondolom így:

Amire még gondoltam, hogy az eSim-es Cellular-os változat, az elméletben tud segélyhívást indítani (esés, szívproblémák esetén). Viszont ha ilyenből vennék 2-t, és mindkettőt hozzáadnám a saját iPhone-omhoz, akkor nem lehetne a 2 órát egyszerre használni, teljesen külön EKG reportokokkal, beállításokkal, mérési eredményekkel, stb., hanem csak mindig ki tudnám választani, hogy éppen melyiket szeretném használni? Még soha nem volt Apple Watchom ezért nem teljesen látom át, hogyan is tudna / tudna-e egyáltalán működni egy ilyen dolog.

Előre is köszi a segítséget!

Oke hogy egy telefon de ha ket kulon apple fiokhoz rendeled? Amugy ezt en se tudom de lehet erdemes venni nekik egy regebbi iphonet es ahhoz rendelni.

Nem rendeled az orat semmilyen Apple fiokhoz. Az orat a telefonhoz parositod, ezek kozul pedig 1 lehet aktiv.

Azzal tisztaban vagy, hogy pl. az ECG az aktiv muvelet? Tehat le kell ulni, nyomkodni az ora menujet, hogy keszuljon egy EKG. A cellularis orat naponta 2x kellene kb tolteni, a sima orat eleg 1-2 naponta.

gyne lenne az ora apple fiokhoz rendelve, látom a termékeim között. az óra a telefonhoz a telefon a fiokhoz van kapcsolva. amennyiben két külön fiokhoz lesz kapcsolva még ha egy telefon is amin át-át jelentkezel akkor külön fogja kezelni szerintem az apple.

Az orat nem fiokhoz kapcsolod. Az orat telefonhoz kapcsolod, a telefonodat mirrorozza. A telefonodon fenn levo appok “appjai” kerulnek fel az oradra (kiveve, amit ugye onalloan az oran telepitettel, mert lehet kesziteni ora only appot is). Se a telefonon, se az oran nem kell semmilyen Apple ID-be belepni. Egy orat pedig, csak 1 telefonhoz tudsz hozzakapcsolni. A telefonodon pedig egyszerre egy ora lehet aktiv. Az az ora, amelyik “inaktiv”, az ilyenjkor “teljesen buta”. Nem lep fel WiFi-re, nem mennek rajta azok az appok, amikhez net kell (de telefon kapcsolat nem), ha lepkedsz benne, a lepeseidet sem kuldi at az iPhone health appjaba.

Szoval, ez az ora igy, ebben az allapotban nem jo a kerdezonek. Ami tovabbi para, az LTE oraval, hogy az a fo “SIM” mutlisimjet kapja a Telekomnal (ebbol pedig osszesen 2 lehet). Igy ha hivnak teged, csorog az ora is, ami szerintem szinten nem jo a kerdezonek.

1 kedvelés

Jogos az eleje amit írtál. Ausztriában lehet külön száma az órának (én is kaptam hozzá) mondjuk nem aktiváltam be hiszen a rendes számomat szeretném tükrözni rá.

Az egy “technikai szam”, az a tenyleges, fizikai szama a SIM-nek. Fel tudod hivni a technikai szamot, de ha hivast inditassz rola, akkor a fo szamot kellene kijelezni. Ugyonolyan ez, mint a szamhordozas. Akkor is van/lesz egy technikai szamod es mintha alias lenne, lesz hozza az “eredeti” szamod, amit odahordoztal.

Nem, ausztriában megveheted önálló számmal. Ami nem kapcsolodik egy másik telefonszámodhoz.

Hm hm, az Apple dokumentaciok szerint nem lehet a telefonnal hasznalt Apple Watch-nak onallo szama. Csak family setupos Apple Watchnak lehet. Nem lehet, hogy ezzel kevered, illetve nem lehet, hogy ehhez kaptad?

Az hogy logikailag mi történik a hátérben nem tudom, nem vagyok magenta dolgozó. de kaptam az órához különálló esimet saját net csomaggal.

Itt egy deka olyat nem ir, hogy masik szamot kapsz. Mibol gondolod, hogy masik szamot kapsz?

Szerk: (mert ugye, nem kaphatsz masik szamot, csak family setupnal, ami az osztrakoknal sem erheto el.)

azért gondolom hogy másik számot kapok, mert azt kaptam :D. ott van az előfizetéseim között a hozzá kapott szám, csak én nem aktiváltam be hiszen csak egy társ simet kértem hozzá.

Nekem is szerepel a technikai szama a tarssimeknek (tobb is van) a szamlan (ezt latom a telekom webes feluleten is). De ez technikai szam. Ha az tenyleg onallo telefonszam es nem a fo kartyadnak egy “klonozott” simje (aminek kellene lennie Apple Watch eseten), akkor vegig se kellene tudnod menni a konfiguracios folyamaton szerintem, mert az igy kapott eredmeny, elvileg nem tamogatott.

Sziasztok apple watch ultra, edzés közben nem és amugyis megnézve az adatokat teljesen random havonta párszor mér Vo2 max-ot az óra. Be van kapcsolva minden menüben, hogy mérje. Mégsem teszi. Ötlet?

egy rendes sport ora :wink:

egyebkent ha folyamatosan merne akkor kb 6 orat (sem) birna ki az ora :wink:

Ez az, amit a health appban, a Cardio Fitness szekcioban latsz? Nekem, ott, evek ota vannak mert adatok.

Igen, fonokom ah edz neki kirajzolja a diagramot. Nekem pedig egyszeruen nem mer az ora.

Ez hülyeség semmivel nem több energia mint a pulzust mérni. Ahhoz pedig már alapban mér az óra.