Apple Watch

Na nekem meg a glass pont nem :), mondjuk en szemuveges vagyok igy maskeppen alloka temahoz. Az ora viszont szinte teljesen eszrevetlenul ott van a karomon szamomra teljesen jo. Foleg ha vegre tenyleg itt lesz az apple pay.

Nekem most nincs karórám és csak nagyon régen volt utoljára. Én sem érzem magam magam célközönségnek. De elhiszem azt, hogy van akinek elengedhetetlen. Rengetegen sportolnak és ahhoz is elhiszem, hogy jól jön.
Én csak akkor fogok venni, ha fejleszteni kell majd rá és kell egy teszt készülék. Nem lenne rossz egy óra, de feleslegesnek érzem!
A Google Glass is ilyen, egyáltalán nem érzem, hogy az kellene nekem :D

Szerintem nem kell hozzá, de el ne magyarázza valaki, hogy igen!
(180 ezerért egy “óra”, ami egy 200 ezres telefon nélkül semmire sem jó? Majd ha megbolondultam.)

1 kedvelés

de miért nem jó semmire egy telefon nélkül? amugy az emebrek nagy részének van telefonja és elég soknak ugye iPhone. de ezeket az árakat ne magyar szemmel nézd, amugy itt kint 3 heti sporolt pénzből vettem egy órát ameddig magyarországon éltem 3 heti sporlt pénzem kb 20e forint volt, az meg azért nem sok :).

Én kinti, jó kereset mellett is biztosan egész másra költenék.

Ami nem néz ki fröccsöntött kínai gagyinak, az majdnem ezer dollár. Annyit nem ér. Bár lehet, hogy az a bajom, hogy óraként gondolok rá. Valami ultra-portable viselhető űrkorszaki jedi műszernek kellene titulálniuk. Mert az óra ez:

1 kedvelés

valakienk ez valakinek más. azért ezt el lehet fogadni. de képzeld még fényképezésre is költök meg utazásra, viszont nincs autom mert nem érdekel.

nekem is van olyan analóg ora ami nagyon tetszik (de azok nem 800 euro hanem mondjuk 2000 annyit pedig nem adok értük, és a watch még mindig többet tud) viszont egy ár fölött valamiért iszonatosan gusztustalanok kezdenek lenni ezek az analóg órák :D

Igen, néha nagyon túltolják. :D

Amikor elsőnek meg lehetett nézni az apple watchot Hannoverben voltam, és volt egy órabolt az apple store-tol 200 métere a kirakatban volt egy 270e euros óra! Nem katalogus, nem telepakolt gyémántokkal csoda, hanem egy óra. Keresem a képet róla de még nem találtam meg, de amikor megláttam legszívesebben kitéptem volna a szemem olyan ronda volt.

Ezután csak halkan jegyzem meg hogy az üzletben nem volt 8e euro alatt semmi, 4 asztal volt bent és mindegyiknél ültek és “vásároltak”, ez a nagy nyugati valóság egy 500e fős városban, nem kell annyira leakadni azon hogy egy apple watch 1000 euro.

Még kiegészítésnek annyit hogy az iphone se egy 200e telefon mert itt egy havi 50 euros előfizuhoz már oda adják 1-100 euroért a telot itt még müködik ez a modell.

Nekem az Apple Watch árával nincs gondom. Csak nem óra.

Igen, sokszor hiába többmilliós, iszonyatosan ronda cuccok vannak. De szerencsére akadnak ilyen kivételek:

//off
A beszMacen volt egy órás topic, azt nagyon szerettem… :slight_smile:
//on

jaj most meg fogsz kövezni de nekem ez se tetszik, már ott kiesik hogy arany :)

Van ezust szinben is, es szetoffoltuk a topicot. :)

nem baj az az igazi :D csinálni kell órás topicot is úgy láttom :)

1 kedvelés

Én 20 éve nem hordok órát, nyakláncot, (jegy)gyűrűt sem. Lehet, hogy ez a bajom?
Egyébként túlárazottnak tartom az Apple Watch-ot.
Ha belegondolunk, pl. az Apple csúcsgépei mindig is 800 ezer – 1 milla körül voltak, pl. 25 éve a IIfx … most a Mac Pro vagy egy MBP. De az iPhone 3GS olyan 130 ezer körül volt, az iPhone 6 a duplája, miközben a konkurencia kb. azonos árszinten egyre többet ad – nagy vonalakban. Most pedig itt ez a Watch, ami kb. négyszeresébe kerül annak az összegnek, amit én (ÉN) pl. egy telefonért kiadnék.

én egy órab@zi vagyok, bevallom.
van néhány “okos” órám, de inkább funkcionális órának hívnám ezeket, mert az idő mutatásán kívül tudnak mást is (pl. garmin tactix). volt egy peeble-m is de rohadtul idegesített, hogy háromnaponta kellett tölteni és miatta a telefon is gyorsabban merült. jól el is adtam.
főleg emiatt sem izgatott fel a legkevésbé sem az apple watch. valahogy a régi scifikben, ahol az óranak volt valami szerepe (pl alfaholdbázis, birodalomvisszavág), nem láttam, hogy lepihenés előtt levették az órát, mert lemerült. ez nekem nem fér bele az utópiába.
majd ha eljutunk oda, hogy két hétig bírja, akkor oké lesz.
a kedvencem pedig ez, ennek ki is használom a lehetőségeit
http://www.polimaster.com/files/product/image/1200585062439

Az Apple Watch nem feltétlen villogásért hordott óra. A környezetemben sokan nem hallottak erről, így a legtöbben nem ismerhetik fel, hogy ez Apple Watch. Én jobban odafigyelek a mozgásomra amióta hordom. Kevesebbet használom a telefonom. Kényelmesebb néhány dolgot gyorsan elintézni vele. (A túlárazásról annyit, hogy szerintem a legtöbb mechanikus óra van túlárazva.)

1 kedvelés

naszóval, bedobtam a derekam…
kaptam szülinapomra egy fekete sportot, az ajándékot ugye meg nem szokás visszautasítani vagy továbbajándékozni (bár a 12 éves whisky-t meg az ouzo-t egyből továbbadtam)
mint fentebb írtam, több okosórával volt dolgom. annak idején a fossil palm watch egy nagyon jó koncepció volt, azt nem vitték tovább, mint ahogy a palm sem létezik már.

ez az apple watch is a “miértelme” kategóriába tartozik. de így volt a nagyközönség az iphone-nal is (SteveBallmer röhög), így voltak az ipad-del is, pedig akkor már az ios is létezett.
az első macintosh-t úgy reklámozták, hogy “If you can point, you can use a Macintosh”. aztán az ipad-et nem úgy reklámozták, hogy “if you can have some finger, you can use an ipad”. pedig mekkora ötlet lett volna. kár hogy nem védettem le :)
a watch is alami hasonló dolog. már az alfa holdbázis sorozatban is ott volt az “okosóra”, Lando Carlissian is azon utasította a beosztottjait, Michael Knight-ről meg ne is beszéljünk.
egyrészt kurvajól néz ki (persze gagyira is fel lehet öltöztetni), kifinomult a design, minden a helyén van. másrészt minden úgy működik, ahogy kell. és ami kell egy órara, az megvan. illetve még el sem képzelni, hogy mit lehet még egy órára tenni, de előbb utóbb rajta lesz.
akkuidő. hát igen, az csekély. 36 órát tud folyamatos üzemben. a hétköznapokban nekem elég, mert alváshoz úgyis leveszem az órát. addig meg tölti magát, reggel meg ébreszt. az nem jó, hogy még egy zsinórt kell cipelni a több napos útra.
vízállóság: nem vízálló. hivatalosan. tehát nem vállalnak érte garanciát. viszont tusolást, kézmosást, esőt kibírja. meg van már rá úszáshoz használható alkalmazás, tehát valószínüleg azt is bírja (azt nem mertem még kipróbálni)
egy hét után a benyomásom nagyon pozitív. általában naponta váltogatom az óráimat a karomon, azóta viszont folyamatosan ezt hordom.
vannak sokan, akiknek nem bejövős. egy részük megváltoztatja majd a véleményét (mint ahogy én is), a másik fele meg nem. nekik nem való az apple watch

2 kedvelés

Egyébként érdekes, de valahogy egyáltalán nem vágyom Apple Watchra. Sokkal jobban vágyom egy iPad Pro-ra. Imádom az Apple termékeit, de valahogy ez nem hoz lázba. Az iPod Shuffle is jobban izgat agyúgy.
Egyetlen egy jó funkciója lenne, az az értesítések megnézése (no meg az idő megnézése). Semmi más.

Egyik nap foghattam a kezemben egy Apple Watch-ot. Valóban igazak azok az állítások, hogy kézben fogva sokkal jobban lejön a minőség, ahogy az a korona működik, a kidolgozás. De én sem éreztem, még így sem, hogy kell.