Apple Watch

Háhh. Tegnap megkérdezte az egyik vezető beosztású ember tőlem, hogy vettem-e már Apple Watchot. Erre mondtam, hogy nem és nem is fogok egy darabig, mert szerintem felesleges. Erre nagyot lesett, azt várta majd cimbizek vele :D Amúgy nincs az illetőhöz munkaügyi közöm kimondottan, csak egy helyiségben dolgoznak másik kollégáinkkal :) De tudja rólam, hogy Apple őrült vagyok és ő is iPhone-t használ már régen (azt nem tudom milyen szinten). Szóval csak vicces volt számomra az a nagy áll leesés, amikor közöltem vele, hogy ez a termék nem érdekel :D

Eddig én is így voltam vele, illetve tetszett csak úgy voltam vele, hogy ennyi pénzért nincs rá szükségem. Szerintem az egészségügyi funkciói miatt hasznos lehet (én pl rendszeresen “elfelejek” felállni, inni munka közben - erre pl emlékeztethetne az óra, ha látja, hogy dehidratált vagyok :D ), de nem hiszem, hogy hosszasan üzenetet diktálnék rajta, vagy játszanék, stb… Ráadásul első generáció… Én már várom egy 2. generációs apple watch megjelenését vagy igazából annak örülnék a legjobban, ha más “okos” órák is teljes értékűen tudnának kommunikálni az “ájfónommal”… Ezzel lenne egy kis verseny a piacon.

1 kedvelés

Szerintem alapban csak annak jo otlet egy okosora aki alapban szereti az orakat, en pl imadom az apple watchot. Ha nincs rajta, es elindulok a varosba rendesen furcsa. Gyakorlatilag csak mosogatas furdesnelmveszem le (meg sajnos munkaban).

Sziasztok!
iPhone 5s, Watch1, WOS3-mal.
Feltettem egy MyMail nevű sw-t telóra, mert a gyári nekem necces volt kicsit. IMAP beállít, az óra azonnal jelzett, (Szalag értesítések iPhone-on), még mielőtt a mac-en megjött volna bármi is.
Az órán olvashatatlanul ömlesztve volt a levél fejléce és tartalma, de azonnal jelzett, így tudtam mindenről.
Próbaképp beállítottam a gyári Mail-t telefonon, MyMail-t töröltem, sokkal szebbek, kezelhetőbbek a levelek órán.
DE NEM JÖNNEK MEG telefonra sem és órára sem, ha pl a cégnél böngészőben nyitva van a mail.
Imap esetén egy eszköz az első és pont? vagy valami lekérdezési beállítás van a telefon mail programjában, ami folyamatosan figyeli a mail szerverem?
Az órára átjön, ha a telefon letöltené a levelet, de magától nem tölti le. Mi a teendőm?

Köszönöm!
ByKa

kicsit több, mint két évnyi watch használat után némi tapasztalat:
amiért nekem jó:

  • méri a mozgásomat, ha olyanom van, az alvásomat is
  • jelzések a telefonról

ami nekem felesleges, ennyi használat után kiderult:
-telefonálni lehet vele (2x használtam))

  • zenehallgatás (soha)
  • egyéb applikációk (minden egyéb!)

ami ■■■■

  • nem vízálló ( tudom, a series 2 már az volt, de 2014-ben alap követelmény lett volna)

ami naaaaagyon ■■■■:

  • akkuidő. borzalom. egy öt-hat órás túrát, bringázást nem bír ki. ennél egy bármilyen garmin/polar legolcsóbb széria is 2-4x tobbet tud. a design miatt (karcsúság) feláldozni a funkcionalitást sok. egy telefon esetében is, de azt este leteszem, aztán hagyom töltődni. de ezt a ■■■■ watchot meg azért kell letennem, mert lemerült.

úgyhogy amikor 2016-ban elindult a powerwatch kampány az indiegogon, befizettem én is. egy hónapon belül megkapom. mindazt tudja, amit én elvárok egy okosórátol, és soha nem kell majd töltőre tenni

https://www.powerwatch.com/matrix-power-watch

Turazasnal elinditasz workoutot mindig? En snowboardozas kozben inditottam el es ahol meg hideg is volt, de soha nem merult le a napvegere. Most pedig watch os 4-el pedig ha nincs edzes napvegen 65-70% van az aku (14ora hordas alatt).

En nem valtanek, szeretem egyedul most ez a series 3 gondolkodtatt mar el.

Ezt a PowerWatch valamit ne keverjuk az okosorak koze. Nem latom, hogy milyen SDK erheto el hozza, sem azt, hogy hogyan tudok ra appot fejleszteni. Anelkul pedig egy fix feature settel rendelkezo ora csak, ami tartalmaz BT radiot, hogy hozzaferjen a telefon ertesiteseihez. (pont ugyonugy, ahogy az okosorakat meg lehet kulonboztetni a fix feature settel rendelkezo oraktol, pont ugyonigy lehetett anno megkulonboztetni a fix feature settel rendelkezo feature phoneokat az okostelefonoktol). Egyebkent a Series 3 sokkal pattogosabb, azok az appok, amiket 3-5 tekeres utan indit el a Series 2 ez kb 1 vagy maximum masfel kurbli utan elinditja, igy vegre azt erzem, hogy okosoram van, nem csak valami gagyi sportoram.

aha
tehát az iphone 2g nem volt okostelefon, mert nem volt hozzá sdk (a kiadáskor)
a pebble watch new volt okosóra, meet new volt huzza sdk (a kiadáskor)

mint jóval fentebb írtam, valszeg meg fog változni a kezdeti jó véleményem az óráról. megváltozott. mostanság mindenkit lebeszélek róla.
de ez az én véleményem, ami a saját tapasztalataimból adódik.
senki nem akarok lebeszélni itt a watchról, vagy rábeszlni a powerwatchra (vagy egyébre)
de változatlanul utálom, hogy a telefon és a tablet mellett még egy kütyüt tölteni kell. a technika már régóta tart ott, hogy napelem, vagy thermo elem kiküszöbölje ezt a hiányosságot, de nyilván ez nem fér bele ilyen vékony házba

1 kedvelés

Az elso iPhone katasztrofalisan buta volt a korabeli PalmOS/Window Mobile eszkozokhoz kepest (egyetlen egy dolgot tudott, OpenGL gyorsitott UI-t, animaciokkal valamint volt egy egesz jo browsere). Szerinted miert szuletett kb. rogton alternativ SDK hozza? Miert kezdtek el az emberek az Apple velemenyevel ellentetben alkalmazasokat irni az eszkozre? Mert ezek nelkul nem volt ertelme az egesznek. Szerencsere eleg hamar lett hozza Installer, az Apple pedig eleg koran beletette a Springboardba, hogy tobb oldalon lehessenek az ikonok.

de attól még nem igaz a megállapításod az okosóráról (jelen esetben a powerwatch-ról)
persze nem feltétlen a wikipedia mondja meg a tutit, de azért: https://en.wikipedia.org/wiki/Smartwatch

egyebek mellett ilyen “okosóráim” is vannak itthon (lehet, hogy ma már nem elég okosak, de a maguk idejében eléggé azok voltak):
https://www.instagram.com/p/YQShgKnXhA/?taken-by=aesopus

Honapok ota kaphato mar itthon is az alu tokos valtozat. Az acel nem lesz elerheto.

Itthon csak a GSM only verzio kaphato, abbol pedig csak aluminium tokos letezik. Itthon nem lesz megvasarolhato az LTE valtozat, igy az acel verzio sem. Kulfodlrol vasarolhatsz, de az LTE resze itthon nem fog mukodni.

2 kedvelés

Meg regen azt mondtad teljesen hulyeseg neked nem kell.

Eddig az osszes verziobol volt, a Series 2 meg mindig itt van a polcon. Leirhatatlanul hatlamas teljesitmenynovekedes van Series 2 es Series 3 kozott. Kb. ez az, amit elsore ki kellett volna adni. Van ertelme a telepitheto appoknak, mert azok emberi sebesseggel hasznalhatoak. Az osszes Series 3-nal oregebb orat be kellene zuzni.

MO-n csak sport szijjal elorecsomagolva aruljak, de ettol fuggetlenul olyan szijat hasznalsz hozza, amilyet akarsz. Nekem van milanioitol kezdve a szovet szijon at, minden fele-fajta szijam, szerencsere konnyu cserelni.

Nekem meg mindig az elso van viszont nekem nem kell alu valtozat. Kovetkezonel mar cserelek. Viszont az uj watch os-el brutalisan not az aksi idom.

Nekem nem tetszik az uveg elolapja az alu oranak (kb 1 hettel a vasarlas utan mar karcos, de mar hozzaszoktam, hogy ez ilyen), viszont tul csicsanak es buzisnak erzem a csillogo oratokot, igy fenyes acel sem kell. Most, hogy ezt a csillogast feltalatak a telefonnal is, elkezdtem aggodni. Remelem lesz jovore olyan iPhone, aminek nem csillog a kerete.

Nekem s3 van es szeretem, kb annyit toltom egy nap amennyit reggel/este tusolok es boven nincs olyan erzetem h jaj lemerul. Sportolashoz kifejezetten szeretem.

Van esetleg tippetek h hol erdemes szijat venni? A 40-50k eredeti szijat nem tudom elfogadni, szoval az nem opcio :)

Nekem eredetibol van tobbfajta sport szijam (feher, szurke, piros), szott szijam (ejkek), az osszes tobbi 3rd party. Kaptam egy utangyartott fem szijat, de az eleg gagyi, mer ki is kopott annyira, hogy ha kicsit megnyomja a csuklom a nyitogombokat, akkor szetnyelik. Vettem ebayrol gagyifajta leather loop utanzatot, de itt szetesnek a szemek (es az eredetivel ellentetben ez muanyag) es vettem ebayrol egy milanese loop utanzatot, azzal teljesen meg vagyok elegedve.

Igen, én is ebay-en nézegettem, de elég lutrinak tűnik, reméltem, hogy van esetleg valami jól bevált third party termék/üzlet - szürke sport szíj f@sza, én is a szőtt szíjjal szemezek… Hátha lesz valami jó deal így november végén :)

Van fekete ora is :). Amugy en is igy voltam, hogy nem szeretem ha csillog. Viszont az acel az ilyen, nem szeretem az atlatszo dolgokat se de a gyemant az legyen atlatszo (remelem erted mire gondolok).

Amugy fura en nem vasaroltam tobb szijat hozza, milanoi van es az is marad.

Ui.: szamomra a feher szij borzalmasan ellenszenves.