ARM MacBook

Hátha adnak matricát hozzá a dobozban 😂

Hmmm… fura hogy ezt nem leptek meg. Valoban sokat dob rajta.

Elfogtunk egy levelet. :)))

Állítólag később még várható Menekülő malacrózsaszín és Másnapos sárgarépa színekben is. :stuck_out_tongue:

5 kedvelés

:D :D :D

ehhez a ket szinhez kerhetnek barmilyen formaban szin kodot ;)

Nem tudom, ezt küldte az ASupport :)))

3 kedvelés

Sziasztok!
Macbook air 2020 M1 hez keresgélek thunderbolt hub-ot. Van a piacon bőven, de nem igazán akarják M1 hez ajánlani… Van valódi oka vagy csak így egyszerűbb védeni magukat az alaplap égetős hiba miatt?

Alaplap egetos hiba? A Thunderbolt az thunderbolt, nem szamit a CPU arhitektura. Nem lenne jelentosen olcsobb egyebkent egy USB-C hub? Vagy szukseged van a Thunderbolt lehetosegeire? Milyen Thunderboltos eszkozt dugnal ra? Amivel nem fog menni, az biztos, hogy a kulso videokartya (latni latja, de nincs driver, igy nem lehet hasznalni). En probaltam AHCI kontrollert, USB3 kontrollert (mind a ketto ASMedia), Broadcom PCI-E halokartyat es PCI-E Firewire kartyat is, de azok is mukodtek.

Eleinte többeknek volt olyan probléma az M1 gepekkel, hogy ha hub-on keresztül volt töltve tönkrement az alaplap. Elvileg már OS ből megoldották a problémát.

Mutatok példát mire van szükségem:
https://www.bestmarkt.hu/green-cell-hub-connect60-8in1-dokkolo-macbook-air-13-15-macbook-pro-13-keszulekekhez-p560966
Ez mindent tud amit szeretnék tetszik az ergonómia és írja, hogy M1 hez nem jó… ennek az oka érdekelne, hogy miért nem? Több típusnál láttam már ilyet.

Ez USB-C HUB es nem Thunderbolt (ezekszerint akkor neked nem is Thunderbolt, hanem mezei USB-C hub kellene?). En ugy emlekszem, hogy csak azokkal es csakis azokkal a hubokkal es eszkozokkel volt problema, amik annyira kinaiak voltak, hogy telibeszarta a gyartojuk az osszes letezo szabvanyt. Erre azt tudom mondani, hogy “nem kell szabvanytalan vackot” vasarolni. Hasonlo parak egyebkent Inteles vonalon is elofordultak/fordulnak (sott ugye, anno is mentek tonkre gepek gagyi toltoktol, tehat itt semmi uj nincs a nap alatt).

Nem latok egyebkent okot arra, hogy ez a HUB ne mukodjon M1-es geppel. Nekem az a HUB, amit 2018-ban vettem, siman mukodik M1 Pro-val is. A HUB “minosegere” pedig leginkabb a markaneve adhat megoldast. Ez a hyper hub peldaul crowfunding eredmenye. Tehat, el kellett hinnem, hogy ebbe a termekbe is azok a chipek kerultek, amik a kickstarteres kampanynal irogatva voltak, viszont a megvasarlas utan elso dolgom a szetszedes volt, hogy megnezzem mit raktak bele, a belerakott chipek, mennyire jok. Tehat ezzel pl, biztos, hogy nem losz melle. Ebbol az adapterbol a 4k60 is kijon, akkor, ha DisplayPort 1.4 verzio kepes a gep es a monitor is, amibe beledugod. Az M1-es gep tudja az 1.4-et, a tobbi a monitoron mulik.

1 kedvelés

kicsit tovabb kellene lepni a magyar webaruhazak slendrian leirasan, akkor szembe is talalnad magad a hasonszoru tavolkeleti gyartok kevesbe slendrian leirasaival, az alabbi ket linkent meglatasom szerint ugyan az a termek szerepel:

ami kisejlik az hogy a magyar viszontelado az elso link alapjan adta meg az informaciakt, a gyarto pedig ‘nagy’ korultekintessel tartja up-to-date a sajat termekpalletajat a weboldalan ;),

siman mennie kellene, itthon 2 hubot hasznalunk (nem a fenti, tipust ossze vissza egy M1ben meg egy 2019 MBP-ban, egyik sem egett meg szet), ami az altalad kivalaszotttnal gond lehet az a kialakitasabol adodhat, nem tudom hogyan ‘idomul’ ez a forma mindenfele gehez (aka az Air haza nem egyezik meg a MBP-val)

Aki mar m1et hasznal, crossovert vagy esetleg vmwrt probalt mar?

Crossover alatt a patkolt WINE-t erted? Az megy Rosetta alatt. Technikailag pedig a Crossover/WINE nem hasonlit a virtualizaciohoz. A vmware pedig tovabbra is virtualizacios szoftvert keszit, pont olyat, amilyet a parallelsek is csinalnak. A legujabb tech previewval tudsz ARM-os masik oprendszert futtatni. Te emulatort szeretnel? Mint ami anno PowerPC-n a VirtualPC volt? Vagy pl az UTM (qEMU) jelenleg is? Mi lenne a cel? :slight_smile:

Windowsos programot futatni, ipari programok.

Mindegy hogy virualizalok egy wint es abban megy vagy hogy crossover/wine-al fut csak menjen.

Meg kell nezned, hogy az adott szoftver, megy-e crossoverel ha megy, akkor orom es boldogsag (de ugye, minden kesobbi verzio is eltorhet). Ha nem megy, akkor tudsz telepiteni ARM-os Windowst virtualizalva es mivel abban is van x86 emulator (raadasul, biztos, hogy tobb ideig lesz a Windowsban x86 emulator, mint macos-ben Rosetta 2), ezert ott is elindulhat az app, de ha nem megy, akkor meg midnig marad az x86 emulatoros QEMU es az erre epulok (pl UTM), amivel valodi x86 wint tudsz emulalni, es azt hasznalni. Ez a leglasabb ofkorsz.

1 kedvelés

Crossover alatt siman megy a program (kiprobáltam). Egy fejlesztoi kornyezet “plc” hez. Az egesz 10MB-t

nem kérdezted, de mondom :smiley: Parallels alatt futtatok W11-et (gond nélkül)

5 kedvelés

Tudjuk, hogy fut az ARM-os Windows virtualizalva :slight_smile: Tobbszor le lett ez mar irva.

Screenshot 2021-12-09 at 09.18.34
(M1 Air)

este 9-tol a gephez nem nyultam (akkor 4.20 perc uzemidot irt ki), gondolom lement sleepbe, aztan ahogy latszik reggelre ettol a megterhelo allapottol le is merult,
nem keresek valaszt (Czo ;)) 4 opciom van de tok mindegy.

Nyilvan nem mehetett le sleepbe, hiszen akkor nem tudott volna lemerulni :)) ez nem valasz, csak a feltetelezes megkerdojelezese :smiley:

1 kedvelés