ARM MacBook

Ez már majdnem ér egy új ARM-es MB-ot!! :-)
…majdnem :-)

Látjátok, egy kredenccel nagyobb népszerűséget lehet elérni, mint az okossággal! :slight_smile:
Sajdik Ferenc rajza 1967-ből:


(Majd ki lehet törölni az egészet!)

2 kedvelés

Ezért szoktam mindig megnézni a macska specifikációját, mielőtt megveszem, ha nem apple kompatibilis, hiába cuki, keresek tovább. :stuck_out_tongue:

3 kedvelés

Több viszonteladónál láttam, hogy akciózzák a belépő szintű i3-as 6 magos minit 250ért. Szerintetek mennyire érdemes erre váltani? 2011-es mini izzad jelenleg. Ezt kellene idővel cserélni.

Nem, plussz 50k-ért egy majdnem kétszer olyan erős m1-es minit veszel. Talán ha mindenképpen kell windows akkor el lehet gondolkodni rajta (de én akkor se vennék már inteles gépet).

Sejtettem, nyilván meg akarnak szabadulni már ezektől '18-as modell. Viszont az m1-est 16 GB rammal kéne venni, úgy már húzósabb. Az intelest később lehet bővíteni.

2018 miniben az otthoni memória csere is gari vesztéssel jár úgy tudom. De igen a 16GB ram már praktikusabb akkor a m1-es miniben.

Milyen szagú az izzadtsága, 3D-s, videós, vagy böngészős? :slight_smile: Mert ha segít a jó gpu, akkor egyértelműen nem. Az M1, de főleg a pletykasajtó által készpénz-számba menő, még idén érkező M2 sokkal jobb vétel, még úgy is, hogy ha pl. az M2 megint áremelést hozna (á, dehogy :slight_smile: akkor is jobb egy kifutó M1-es mini sztem.

Böngészős az izzadsága, tehát a 3D stb. oldal az még durvább lenne. Főleg, hogy ssd, és 16GB ram van benne.

Én egy nagyon hasonló sebességű procijú gépet nyúzok, tartalomfogyasztásra, de még dtp-re is teljesen jó, az integrált gpu a szűk keresztmetszet, főleg ha pl. egy 4k-s monitort akasztasz rá, és nem a natív felbontásban használod, ott azért el tud gondolkozni a lelkem elég gyakran. :)

…ez gondolom a “skálázásra” nem értendő.

De pont a skalazasra ertendo. Ha egy 2560x1440 pixeles, retina kepes kijelzot 2560x1440 pixelnek hasznalod, akkor a sebessege ‘X’ lesz, ha retina 1280x720-nak, akkor az uj sebesseg valamivel lasabb lesz, mint ‘X’, viszont ha pl retina 1440x960-nak vagy masnak skalazva, akkor az elozonel is jelentosen lasabb sebesseggel fogsz talalkozni. Itt jonnek jol a GPU tartalekai, amit meg tud ilyenkor mozgatni.

biztos lesz mert megvan mire lehet majd fogni MBP-be jon vissza a HDMI, mondjuk az elmult evekben felhalmozott adapterek eladasabol majdnem tudod fedezni a kulonbozetet :D, en meg lementem a pincebe eloturni az 1,44 floppykat,

2 kedvelés

Úgy-úgy, ahogy a mester modja, gpu renderrel teszteltem, nálam az 570-es radeon erőforrásainak 30%-át megeszi a gui átszámolás. Bonyolultabb állókép render előtt át is szoktam váltani natív felbontásba a moncsicsit.

Olvastam azokat a pletykákat, hogy majd visszahegesztik a notebook-okra a hdmi-t meg a mag-safe-et, meg az sd card readert, őszintén szólva az imac után erős kétségeim vannak. Tényleg, arra rájött már valaki mi értelme egy hálózatra kötött gépen a magsafe-nek? Ha valaki rápakol a kábelre és elforgatod, akkor ki-be kapcsolgat, vagy hogy?

Sajnos, itt “logikus” a magsafe :( Tul vekony a gep, nem tudsz rendes csatlakozot kesziteni, tehat ez volt a mernokok megoldasa, hogy a tapkabel ottmaradjon, a kontaktus megfelelo legyen :( Aztan, ha mar igyalakult, eladtak csinnadrattaval, hogy magsafe. (szeirntem)

Azt értem, hogy nem akarják, hogy egy eldőlő gépben átüsse az lcd-t a tápcsati aljzata, de ez, hogy oldható kötés, el nem tudom képzelni, hogy nem volt más opció. A nagyobbik verzió gondolom azért felvesz vagy 300w-ot majd, némi áram azért szaladgál ott, ha az ívet húz, elég jó kis szilveszteri tűzijátékot generál. :)
De nem is ez a legnagyobb kérdés számomra, hanem a hűtés, ha lesz egy izmos gpu a nagyobbik verzióban, ez a 2 virsli ventilátor, ami közel az alsó lyukakhoz, alul szív, alul fúj, hogy sivít majd ha meghajtják.

Ez szemetseg! En mar nem vagyok olyan ifju huszar es a latasom sem a regi - igy a nativ felbontason uzemelo 4K-s monitoron is vakoskodok. Mini es az Air is skalazva van - es tudjuk, mindketto baromi bika 😁

Node, a nativ 4k monitor tokeletes kellene legyen, ha a merete 40-44" korul van, illetve, ha retinaban akarod hasznalni, akkor 20-24" meretben. Szoval, az, hogy 4k nem jelent semmit. Az MBP/MBA vonalon is aktiv a skalazas a vasarlas pillanatatol, mert a 13"-as modelleken nem 1280x800 van retina modban (hiszen a kijelzo a gepben 2560x1600), hanem 1440x900 (azaz, pont az egyel nagyobb), tehat az egyel nagyobb meret. Ha a retina airt es 13"-as MBP-t visszarakod az odavalo retina felbontasra, akkor azzal gyorsulsz.

Bovebb info: https://9to5mac.com/2016/12/02/15-inch-macbook-pro-screen-resolution-blurry/

2 kedvelés

Ilyen imac tetszene. :slight_smile: