ARM MacBook

Eszembe juttattad, most is fut:

Igen, x86-on emulal, powerpc-n virtualizal. Csak akkor meg nem csengett ennyire szepen, ezert akkor is az lett ra mondva, hogy emulator.

Tényleg talán ez a legérdekesebb kérdés, mi lesz a gpu-val? A Maxtech-es csávó csinált egy videot erről, végignyálazott minden developer leírást, de sehol nem említ az epül dedikált gpu-t. Én simán el tudom képzelni, hogy megszabadulnak az Amd-től is, a consumer gépekbe mehet a Silicon gpu-ja, a macPro-ba meg raknak egy céziummal feldúsított ProRes kártyát. Hello beszállítók. :DD

Van egy eloadas, ahol beszelnek a GPU-krol, ott van egy tablazat, amiben kerek perec leirjak, hogy nem lesz tobbet sem nVidia sem AMD.

Szerk: Megvan, a “Bring your Metal app to Apple Silicon Macs” videoban lattam. Anno a PC vonalon a PowerVR Kyro 2 es a 3 volt az, ami TBDR technologiat hasznalt (ez ugye nem veletlen, mert a Kyro csalad kozvetlen leszarmazottja PowerVR GPU az Apple eszkozokben ennek pedig egyenes agi leszarmazottja az Apple sajat GPU megoldasa).

![Screen Shot 2020-07-16 at 9.42.38|690x403](upload://

xV34eLiJgf3aqEm63Yy7bQFWg6.jpeg)

nagyon kiváncsi leszek mit is fog tudni ez az arm.

Wow. Ezt nem láttam sehol, köszi! Most már kifejezetten kíváncsi vagyok egy SiliconBook Pro-ra. :P
Mekkora kasza lesz itt, anyám. Most kell részvényt venni. :D

Pro apps vonalon is történik valami, az fcpx tananyagokat és vizsgákat stoppolták, nem küldik ki a szerződött iskoláknak sem kb. egy hónapja.
2011-ben azt mondták az almánál hogy az fcpx-nek 10 éves ciklusa lesz, közeleg, bármit is jelentsen.

Wow, micsoda infók Andor. Köszi!

Azért így jobban belegondolva, a video/3D grafikusoknak ezek a gépek még jó darabig nem lesznek opciók, gpu gyorsítás nélkül ezek digitális öngyilkosságok. :slight_smile: Mondjuk nvidia nélkül a 3D amúgy is jókora szivacs nár mac-en :frowning:

Miert? Tekintve, hogy az OpenGL es az OpenCL is deprecated, a sajat GPU-jat pedig ki tudja hegyezni a sajat Metal megoldasra. Sott, az sem lepne meg, ha sok dolog lenne ugy kialakitva a chipben, hogy az illeszkedjen a Metalhoz. Ha rakhatnal is nVidiat a gepedbe, ugyonott tartanal, hogy a CUDA hivatalosan itt nem letezik, Az OpenCL es az OpenGL pedig deprecated.

Én azt hittem, hogy ha letölti az ember az nvidia Cuda drivert, akkor az okés:

https://www.nvidia.com/en-us/drivers/cuda/mac-driver-archive/

Én mondjuk nem videózok, most kezdtem el 3D-t tanulni, ott a jobb render motorok (redshift, octane) mind cudát támogatnak, nem láttam openXX supportot, de majd ránézek megint, ki tudja.

Thx!

Na és akkor mostantól nincs inteles MacBook Air. Azt hiszem, örülök, hogy két hónapja vettem egyet. :)

Ha nem kell mac os-en kivül más rendszer, gyanítom jövöre már érdemes lesz váltani. Már egyszer átéltük ezt ppc-intel váltásnál ott is megérte.

1 kedvelés

En most siman lecsereltem volna a 13"-as MBP-met, ha erkezett volna utod. De nekem nem a baseline, 2 TB csatlakozos verzio van, hanem a nagyobb 4TB csatlakozos.

ja, így van, ezt már 15 éve eljátszottam, most rendeltem meg a két új minit (iPhone és Mac)… most még relatíve jó áron el tudom adni a régieket majd

3 kedvelés

Juhú! Milyen konfigok?

Screenshot 2020-11-11 at 9.54.14 Screenshot 2020-11-11 at 9.54.26

  • még egy MagSafe töltő
1 kedvelés

Szoftverekről (Adobe stb.) mi hír?

az új verziót az év elejére ígérik, de addig is univerzál verzió lesz, ami az intellel is működik

Haat… A komoly videós alkalmazásokkal nem olyan egyszerű.

Az Autodesk Flame meg az uj OS-re készíti csak a frissítest. https://youtu.be/a5HO5-gAMPA?t=2729

Az AVID MC-nél nemrég volt frissítés és biztos hogy egy darabig Rosetta2-n fog futni (de remelem a novemberi ACI (AVID Certified Instructor) hírlevélből majd többet tudunk meg). Ha nem, akkor megkérdezem a fejlesztőcsapatot.

Davinci Resolve - holnap lesz rendkívüli webinar és nagy értekezlet a BMD oktatóknak a DR17 miatt és rákérdezek az Apple Silicon támogatásra is.

2 kedvelés