ARM MacBook

Címkék: #<Tag:0x00007f48ff278518> #<Tag:0x00007f48ff278360> #<Tag:0x00007f48ff2781d0> #<Tag:0x00007f48ff28bfa0>

Eszembe juttattad, most is fut:Screen Shot 2020-06-25 at 16.31.34

Igen, x86-on emulal, powerpc-n virtualizal. Csak akkor meg nem csengett ennyire szepen, ezert akkor is az lett ra mondva, hogy emulator.

Tényleg talán ez a legérdekesebb kérdés, mi lesz a gpu-val? A Maxtech-es csávó csinált egy videot erről, végignyálazott minden developer leírást, de sehol nem említ az epül dedikált gpu-t. Én simán el tudom képzelni, hogy megszabadulnak az Amd-től is, a consumer gépekbe mehet a Silicon gpu-ja, a macPro-ba meg raknak egy céziummal feldúsított ProRes kártyát. Hello beszállítók. :DD

Van egy eloadas, ahol beszelnek a GPU-krol, ott van egy tablazat, amiben kerek perec leirjak, hogy nem lesz tobbet sem nVidia sem AMD.

Szerk: Megvan, a “Bring your Metal app to Apple Silicon Macs” videoban lattam. Anno a PC vonalon a PowerVR Kyro 2 es a 3 volt az, ami TBDR technologiat hasznalt (ez ugye nem veletlen, mert a Kyro csalad kozvetlen leszarmazottja PowerVR GPU az Apple eszkozokben ennek pedig egyenes agi leszarmazottja az Apple sajat GPU megoldasa).

![Screen Shot 2020-07-16 at 9.42.38|690x403](upload://Screen Shot 2020-07-16 at 9.42.38 xV34eLiJgf3aqEm63Yy7bQFWg6.jpeg)

nagyon kiváncsi leszek mit is fog tudni ez az arm.

Wow. Ezt nem láttam sehol, köszi! Most már kifejezetten kíváncsi vagyok egy SiliconBook Pro-ra. :P
Mekkora kasza lesz itt, anyám. Most kell részvényt venni. :D

Pro apps vonalon is történik valami, az fcpx tananyagokat és vizsgákat stoppolták, nem küldik ki a szerződött iskoláknak sem kb. egy hónapja.
2011-ben azt mondták az almánál hogy az fcpx-nek 10 éves ciklusa lesz, közeleg, bármit is jelentsen.

Wow, micsoda infók Andor. Köszi!

Azért így jobban belegondolva, a video/3D grafikusoknak ezek a gépek még jó darabig nem lesznek opciók, gpu gyorsítás nélkül ezek digitális öngyilkosságok. :) Mondjuk nvidia nélkül a 3D amúgy is jókora szivacs nár mac-en :(

Miert? Tekintve, hogy az OpenGL es az OpenCL is deprecated, a sajat GPU-jat pedig ki tudja hegyezni a sajat Metal megoldasra. Sott, az sem lepne meg, ha sok dolog lenne ugy kialakitva a chipben, hogy az illeszkedjen a Metalhoz. Ha rakhatnal is nVidiat a gepedbe, ugyonott tartanal, hogy a CUDA hivatalosan itt nem letezik, Az OpenCL es az OpenGL pedig deprecated.

Én azt hittem, hogy ha letölti az ember az nvidia Cuda drivert, akkor az okés:

https://www.nvidia.com/en-us/drivers/cuda/mac-driver-archive/

Én mondjuk nem videózok, most kezdtem el 3D-t tanulni, ott a jobb render motorok (redshift, octane) mind cudát támogatnak, nem láttam openXX supportot, de majd ránézek megint, ki tudja.

Thx!