Asus Zenbook 3

Ő sem az aktuális csúcstechnikán tolja, de beszól, ha valakinek problémája van vele.

Annyit azert hozza tennek nekem is vannak dolgok amik nem tetszenek, de ezen tok felesleges turazni. Ugyse tudsz ellene tenni vagy megszokod vagy valtasz, mi csak a penzunkel tudunk szavazni.

Amugy nekem az apple cuccaival semmi bajom meg mindig a legjobb valasztas.

Hát. Én megtaláltam a MacBook Pro-m utódját a Thinkpad t460s személyben.

Nem használok semmilyen Mac-only szoftvert, úgyhogy nem fogok még százezret kiadni azért, hogy szép legyen. Ja, a Thinkpadre alapból 3 év gari van.

Linuxszal fogod használni?

Nemsokara jonnek az uj gepek akkor ez mar annyival lesz gyengebb hogy pont nem eri meg.

Igen.

Hát, amilyen irányban haladnak a dolgok, nem biztos, hogy akarok majd az új gépekből venni. Ha beleteszik a mostani MacBook billentyűzetét, az önmagában eldönti a kérdést. De megvárom őket, hátha.

En is igy vagyok vele, bar nekem a 12"-os macbook ami nagyon tetszik, tok jo lenne reggelente egy ilyenen elolvasni a hireket, meg az emaileket es a tobbi, de kozel fel millaert inkabb koszi de nem. Most jon az hogy erre tablet kell, de probaltam az ipad-et, es nekem rohadtul nem jon be.

Mi nem tetszett az iPaden?

Egyszeruen kenyelmetlen volt folyamatosan tartani (ilyen smart covert nem vettunk hozza) es baromira idegesitett a sok ujlenyomat a kijelzojen. Kajalas kozben lehetetlen hasznalni. Pedig adtam neki eselyt, itthon volt majdnem 1 honapig az akkoriban legujabb ipad air. Iszonyat szarul szolt, ha netan valami videot neztem. Konyvet olvasni egesz jo volt, ha ugyesen alul lapoztam, es nem kentem ossze a kijelzojet.

Roviden ennyi, ezt valahogy nem nekem talaltak ki… viszont az a 12"-os macbook, az pont erre van kitalalva, csak iszonyatosan tul van arazva. Elgondolkoztam hogy veszek egy 11"-os hasznalt air-t is 100e korul, igazabol arra reggeli fel orara az is tokeletesen eleg lenne, de annak a szemet macbook-nak valami iszonyatosan jo kijelzoje van.

Én másfél évig használtam az iPadet pucéran, aztán most vettem hozzá egy Smart Case-t (ugyanaz, mint a Smart Cover, csak a hátulját is védi). Nagyon szívtam a fogam, amikor kifizettem érte a 25 ezer forintot, de az iPad használhatósága megduplázódott, pont azokban az esetekben, amit írtál. Én a helyedben adnék még egy esélyt mondjuk egy iPad Mini 4-nek. Smart Coverrel.

1 kedvelés

Amikor barátnőm megkapta az uj ipad air2 egyből bedobtuk a kosárba mellé a smart caset.

1 kedvelés

Lehet, de az ujlenyomat ellen az sem ved :D
Amugy meg nagy ritkan amikor hajnalban arra ebredek hogy visit a telefon mert megallt valami, akkor jol jon egy teljes erteku gep vpn-el es normalis terminal-al… de amig megy a macbookpro addig gyilkolom tovabb.

2 kedvelés

A lurkóknak többek között van egy iPad 4g. Ezen szokták nézni a filmeket, meg játszanak vele. Én amennyit használtam, nem sok problémám volt a hangjával (az eszköz méretéhez és adottságaihoz képest). Nekik egy ilyen “un” 360-as bőrtokjuk van. Szerintem jópofa…


Meg van rajta egy acrylfólia.
Ha nagyon mancsos, akkor le kell törölni… és kész :slight_smile:

Én megszerettem a Yoobao tokot, amit az iPad2-höz kaptam a tulajától :)))) oszt ilyet vettem az Air2-höz:

https://www.amazon.co.uk/Yoobao-Executive-Case-iPad-Air/dp/B00GNU2YQE

ebay-ről olyan 10 körül volt, vékony, de masszív, bőrből van, kinyitható, kitámasztható, biztonsági mágneszár :D mifene.

Mutass mar ket peldat mi nem olyan.

Ugyanazt a betűkészletet kell használni, akkor talán (talán!) nem esik szét.

Szerintem akkor neked iPad Pro kell, mert az brutál jól szól ahhoz képest, hogy milyen vékony. Jó persze normális stúdió hangfalat nem helyettesít valamint persze hogy egy normálisabb házimozi erősítős hangfalhoz képest sem jobb, de szerintem akár élvezhető minőséget ad.[quote=“esojaro, post:41, topic:640”]

Hát. Én megtaláltam a MacBook Pro-m utódját a Thinkpad t460s személyben.
[/quote]

Lehet, hogy egy százassal több a gép (meg rosszabb a processzora a macbook pronak), de azért nem fenékig tejfölök ezek a gépek sem. Nálunk a munkahelyen 5 vezetőségi tag kapott Dell 7370-es gépet. Persze ebben csak 8GB RAM van, ami érdekes ebben az árkategóriában. Viszont i7-es processzor és 512 M2 Sata winchester.
És 5 gépből 5 ■■■■. Először mindegyikre felerőszakoltuk a win7-et (ez egy totál külön jó hosszú story). A gyártó ad win7-hez drájvert eleve, de pl a saját wifi szoftvere mindig felülírta a mi általunk beállított csatlakozást. A lényeg, hogy mindegyik vezető egyesével kért meg minket, hogy rakjunk rá inkább win10-et. (amúgy a vezetők különböző egységnél dolgoznak, tehát nincsenek napi munkakapcsolatban, tehát nem beszéltek össze vagy ilyesmi).
Win10 pedig még mindig egy rakás ■■■■. Anniversary frissítéssel múlt héten a wifivel csesztek ki: kivették az egyik csatlakozás típust, így a saját hálózatunkra nem lehet csatlakozni vele. Nem beszélve arról, hogy a beállítások menüt is totál átírták és nem hogy még minden máshol van, mint előtte, hanem még át is nevezték. És addig míg nem csatlakozol egy hálózathoz (vagy próbálkozik csatlakozni), addig a hálózat típusát kézzel nem lehet megadni. De hiába adjuk meg csatlakozás közben, a saját hülyeségeivel újra felülírja. (és ez már nem a saját wifi drájver miatt van). Aztán a Windows frissítéssel letiltott tanúsítványokat, amiket használunk még a cégnél. Eleinte csak “Nem kötelező” frissítés volt, de most újra kiadta másnéven a frissítést és most már “Ajánlott” kategória lett és fel is telepíti automaikusan a gépekre.
A még nagyon idegesítő probléma ezekkel az az, hogy hiába ezek a gépek már “retina” kijelzősök, de tele van a Windows máig olyan ablakokkal, amiket nem frissített a magasabb felbontásra. Tehát alapjában véve tényleg szép a kép ilyen felbontás mellett mindaddig, míg egy régebbi win7-ből maradt ablakot meg nem jelenít. Mert itt annyira homályos minden, hogy szétfolyik az ember szeme. Tehát homályos és nem pedig csak “rosszul néz ki”.
Az 5 gépből eddig két gépnél panaszkodtak, hogy pl a Firefox a Youtube-on videólejátszás közben szétesik a kép. De nem csak mondjuk 4K vagy hasonlóknál, hanem mondjuk a 720p-s videóknál.
5 gépnél kettőnél tapasztaltunk olyat, hogy a billentyűzet és egér teljesen megállt. Mármint nem működött órákon át. Tehát a felhasználó lehajtotta a kijelzőt, majd később egy fél órával észrevette, hogy tűz forró a gép, majd megint csak később kinyitotta és nem tudta feléleszteni a gépet. Tehát el sem indult. Semmire sem reagált. Majd megint összecsukta és újabb két óra múlva megint kinyitotta és működött tovább, mint ha mi sem történt volna.
(Egyébként Win7-nél sincs megoldva még teljességgel az altatás ugyanis van olyan Win7-es laptopunk, ami kijelző lezárása - majd felnyitása után teljesen újraindul, mint ha lefagyott volna).

Szóval összességében értem én, hogy ár és hardver összehasonlításnál jobb választásnak tűnhet egy ilyen gép, de azért vigyáznék vele. Persze tudom, hogy nem Windowszal fogod használni, de nem lehet tudni, hogy némelyik hiba mennyire vezethető vissza a hardverre.

2 kedvelés

Dellt nem vennék, azokról én is több csúnya történetet hallottam, de a kezemen átment Thinkpadek közül eggyel sem volt gond se Windows se Linux alatt, pedig mindet használtam vettem. Persze van ismerős, aki meg pont a Lenovot szívta meg. De ha kijönnek egy olyan MacBook Pro-val, ami továbbra is max 16 giga ram, alaplapra forrasztva, ellenben összesen mittomén két USB-C porttal, meg az űbervacak billentyűzettel, viszont 0.2 mm vékonyabban és OLED function row-val, hát azt én inkább nem.

Ja, és a MagSafe pozíciója is bizonytalan. Ami a legjobb Apple-fejlesztés volt az utóbbi tíz évben.

Jok voltak regen a thinkpadek de azert azt ugye tudod, hogy mar kinai az is?