Asus Zenbook 3

Igen, tudom. :) Az tudod, hogy a Macek Kínában készülnek, ugye?

A magsafe elhagyasa nekem is fura volt elsore, viszont ha a sima macbook megy 7-8 orat akksirol, akkor az nekem kb 2-3 naponta toltest jelenti. Ha ez igy van akkor fogom ejjel feldobom az iroasztalra, aztan 2-3 napig megint le van a gond.

@idioty Egy notiert is sajnalok kiadni ennyi penzt, nemhogy egy tablet-ert. Pont most neztem amugy amerikaban egesz jo aron mennek mar az elso szerias macbook-ok, jovore siman ott lesznek $600-$700 korul ami mar a fajdalomkuszob korul van nalam.

Szerk: én javítottam bele. eső

Akkor neked szerencséd van, de ez nem általános, és a Magsafe szerintem rengeteg gépet ment meg a lerántástól.

Eloszor is sorry, a rossz kifejezesemert. :S

Nekem is megmentette sokszor, ahogy a mostanit szamolom, reggel fel ora, estenkenk meg 1,5-2 ora, ezzel siman lehozna 2 napot. A mostani macbookpro meg csak 1 napot, igy este repul vissza a toltore, igy sokkan nagyobb is a valoszinusege, hogy keresztulesek rajta… persze volt amikor mar jol jott, de azota rutinos jatekos vagyok, amikor tolton van a kabelek direkt ugy vannak rendezve, hogy nagyon nehez legyen keresztulesni rajta.

Sztem simán benne van a pakliban, hogy a laptopoknál is áttérnek a több generációs palettára, mint az iPhone/iPad esetében. Magyarul: meghagynak 1-1 13 és 15 collos modelt, aminek csökkentik valamelyest az árát, és az új gépeket fölé pozicionálják, a mostaninál magasabb áron. Az jól látszik, hogy Cook nem fél sem a kannibalizációtól, sem az ár emeléstől, sem a brutál méretű termékpalettától. Az iPad Air2/iPad Pro 9.7 árszabás financiálisan őket igazolja, hosszú idő óta először az utolsó pénzügyi negyedévben a kevesebb eladott iPad ellenére is megállt a bevétel csökkenés, köszönhetően a drágább iPad Pro-nak.

A topik címe nem a Zenbook UX310UQ-ra, hanem a UX390UA-ra vonatkozik.

MacBook koppintás: https://www.asus.com/hu/Notebooks/ASUS-ZenBook-3-UX390UA/
MacBook Air koppintás: https://www.asus.com/hu/Notebooks/ASUS-Zenbook-UX310UQ/

De azt ugye tudos hogy nem kinai marka? Ellenben a lenovoval. Ne legyel lekezelo.

Nem vagyok lekezelo, a minosegellenorzes nem a gyartas helyetol vagy a tulajdonos nemzetisegetol fugg.

2 kedvelés

Megneznem azt a pages doksit aminek i7 gepet szeretnel :)

Na ja, csak a tulajdonoson mulik milyen is az a minosegellenorzes.

Jo. Igazad van, minden mas papirbol van osszerakva, es ket het utan szetesik, ami nem Apple. Nekem se volt ket alaplaphibas Macem, nem szallt el a ram vezerlo sem, csak almodtam az egeszet.

Nem ertem, hogy jon ide a mac. En annyit mondok a mostani lenovo mar nem mint regen. Mas pelda is van lasd pl philips.

A minosellenorzesre reflektaltam, aminek a zaloga, hogy ne kinai legyen a tulaj. (Macbook palmrest repedesem is volt. Ketszer.) Ne legyunk mar total elvakultak. Az IBM PC reszleget 2005-ben vasarolta fel a Lenovo. Az osszes Thinkpadem utana keszult. Nincs gond egyikkel sem.

De most az i7 méred össze az i5-tel?

En ezt az egesz i7 mizeriat nem ertem a mezei usereknel. Ennyi meg annyi pont, ennyivel meg annyival gyorsabb… Nincs az a hetkoznapi feladat amire egy mai i3/i5 ne lenne boven eleg. Amugyis a kedves programozok nem szeretnek multithread-ben gondolkozni, szoval elegge mindegy 4 vagy 8 szalon megy. Komolyan mondj egy olyat amiert megeri az i7-et venni.

Bocs akkor felreertettem. :)

És melyik az a változat (mármint a Skylakeből), ami négy magos és szintén mobil gépekbe tesznek?

Most nézem, hogy ez az Asus Zenbook 3 is csak ezzel a 6500U procival jön, ami kétmagos ellenben a Macbook Pro 15"-os gépekkel: (legolcsóbb 15"-os macbook proban most ez van: http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-6500U-vs-Intel-Core-i7-4770HQ/m36930vsm18784 )
De azért még ebben a Thinkpad-ben is csak két magos proci van: http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-6600U-vs-Intel-Core-i7-4770HQ/m36828vsm18784
Szóval ha megjelenik az új Macbook Pro frissített procival hasonló áron, akkor még mindig jó vétel lehet.

Nekem egy kicsit rosszabb proci van benne, mert a legkisebb 4770-es van. De nem olyan vészes.
És igen, csak akkor cserélem le újabb modellre a gépem, ha legalább 20%-os teljesítmény növekedés lesz.
Engem amúgy nem zavarna a ledes funkció billentyűk, mert én csak a gép vezérlésre használom őket ritkán. Szóval ha helyette kitalálnak egy sokkal jobb megoldást, akkor én nem bánom. De emiatt tuti nem váltok.
Viszont ha sok embernek meg nem fog tetszeni, akkor lehet a gépem használt értéke fentebb fog menni :smiley:

1 kedvelés

T440s-el jo tapasztalatom van (a touchpaden kivul, de azt mar lecsereltek), ajanlom. En Arch Linuxszal hasznalom, teljesen stabil.