Azonnali kérdések

Nem hagytak ki semmit :slight_smile: nezd at az elmult 15-20 ev memoria es hattertar benchmarkjait. A dual channel, mindig gyorsabb, mint a single channel. A legkisebb modell, kb minden SSD-nek 1x1 chipes (tok mind1, hogy Samsung vagy Apple), sott a korabbi modellekbol is a legkisebb, ami oktatasi verzioba is ment (128G tarhellyel), az ugyonugyvkb fele sebessegu. Miert Probb a Mini, mint a laptop? Mind a ketto 2-2 kijelzot tamogat. A mostani 13"-as ugyonannyira Pro, mint a regi, Inteles idokben a 2db TB portos 13"-as. Ezt megette reggelire a 4 portos 13"-as is, megis Pro volt a neve, vettek is az emberek, mint a cukrot.


ráadás

1 kedvelés

Hahó marketingesek, ideje bevezetni a mac more termékcsaládot. :japanese_ogre:

Ez lenne kisebbsegi szegmens? :slight_smile: [bocs-mindenkitol elnezest] :slight_smile:

2 kedvelés

Sziasztok! MacBook air 13, akku csere óta a trackpad-nek van egy kis kottyanása lefelé nyomáskor, orvosolható ez valahogy?

Mikori az Air? Te cserelted? ha igen akkor szerintem probald meg kivenni az akkut es megnezni mi a helyzet alatta, ha retina elotti ott van par csavar ami tartja.

2013, én cseréltem de nem nyúltam semmi máshoz.

szerintem dobd szet megint, aztan csekkold le azt a par csavart ami tartja, ennyi idosen mar barmi is megtortenhetett :wink:

1 kedvelés

igen, az lett, egy csavart kellett csak állítanom, de érdekes mert tényleg nem nyomtam semmihez, na mind1, mostmár jó, köszi!

2 kedvelés

BÚÉK mindenkinek!

4 kedvelés

tumblr_d99e1dd9beda8bb0ed5534362617f6d0_8faca1c5_540

1 kedvelés

Hali,
Mi a legszebb/legelegansabb megoldas Monterey-en arra, hogy a beepitett smb-hez plusz parametert adjak? Kene nekem a -no-symlinks false kapcsolo.
A /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.smbd.plist ertelem szeruen nem irhato. Ha ezt kikapcsolom es rakok fel egy sajatot brew-bol akkor bukom a gui alol a kenyelmes config-ot. Beleganyolni nem akarok mert a kovetkezo update, ugyis felul fogja irni, meg amugyis ez pont ezert van hogy ne taknyoljanak bele.
Ki hogyan oldana meg? :slight_smile:

En atmasolnam a plistet a /Library/LaunchDaemons -ba es ott modositanam.

szerk: ezeket a modositasokat akkor is igy csinaltam, amikor meg irhato volt a /System.

Ez nekem is megfordult a fejemben, de restart után ugyanúgy a /System alatti fog betölteni.

Ah, itt ahogy nezem “mas” lesz a gond. Marmint, nem azzal van baj, hogy nem lehet permanensen unloadolni es beloadolni masik launchd plistet, mert ez meg mindig mukodik. A baj az lesz, hogy a syspref-ben a sharingnal a pipa, nem az adott service disabled/enabled statejat allitja, hanem konkretan loadolja es unloadolja a prefs filet. Amikor rebootol a gep, akkor meg ahogy nezem, visszakapcsolja a pipat, ha a sytem domainben van com.apple.smbd plist betoltve.

Szerk: Meg esetleg azt meg lehet probalni, hogy kikapcsolod a pipat, tolsz egy rebootot. Ekkor elvileg tovabbra is unloadolva kene lennie a plistnek. Lemasolod a plistet, de feontos, hogy ne com.apple.smbd legyen a neve, hanem pl. com.apple.modified.smbd.plist pl.), ezt modositod es ezt loadolod. Ahogy nezem, szerintem, ha nem fog futni system/com.apple.smbd mikor ujraindul a geped, akkor nem piszkalja meg a plisteket. De ez most csak egy tipp, majd este tudom megnezni.

Aham… Lehetne meg megoldas hogy a symlink-et hardlink-re cserelem, de azt meg nem szeretem. Ertem, hogy miert van a /System alatt, csak azt nem ertem, hogy miert nem lehet ezt valahol root userrel parameterezni

At tudod parameterzni. Marmint, az, hogy unloadolod a system alattit es beloadolod a systemen kivulit, az mukodik. Itt nem ez a baj. Itt az a baj, hogy benn van egy olyan kodresz, ami a pipa alapjan explicite a system-ben levo plistet tolti be. Tehat te hiaba csinalod helyesen a modositast, ha egy 10 eves programozo gyerekes modon csinalta.

Megcsináltam így… Köszi! :slightly_smiling_face:

Van Ventura nálad? Ott eléggé át lett alakítva a System preferences… Kérdés hogy ott is ilyen takony módon van megoldva?

Igen, Ventura van mar. Egyelore nem elem az uj settingst. Ami ugye mar System Settings es nem Preferences :). Eddig csak olyat talaltam benne, ami idegesitoen zavaro.

  • pl. eddig a Sharing alatt lehetett allitani a “long” hostnevet is es a “short” hostnevet is. Elobbit ujra ugye a Finder is, utobbit pedig a Terminal. No, ha surun valtogatsz halozatok kozott, ahol pl van bonjour reflekszio, akkor neha utkozik a nev, es atnevezi a gepedet “Gepnev (2)”-re. No, mivel ezt mar nem egy helyen kell atirni, ezert ■■■■■■■ az egesz.
  • a login itemsnel nem tudsz “Hide”-ot ikeszlni. Hiaba van meg a regi prefs file, az mar nincs hasznalva, igy tulajdonkeppen, nem inditod el tobbet loginnal window nelkul azt, amit szeretnel.

Ez itt most “csak” 2. De van ennel tobb zavaro dolog.

Ja igen, megvan a harmadik! A “Settings/Screen Saver” alatt tudsz ugye valasztani a cuccok kozott, de a “Settings/Lock Screen” alatt tudod beallitani, hogy mennyi ido utan induljon el. Egyszeruen nem birom felfogni, hogy miert kellett ennyire tonkretenni.

1 kedvelés