Azonnali kérdések

Sziasztok!

Adott egy kb 20éves samsung clp 300as, szines, lézer nyomtató.
Van-e bármi mód arra, hogy az M1-es procis gépekről lehessen rá nyomtatni?
Gyári driver 100éves, intelen is nyögvenyelős volt a végén már.
Hálózati dobozka van előtte, így ip-s nyomtatókénét bármilyen virtuális gépnek oda tudom adni, ami ezután magát normális nyomtatónak hazudja a hálózaton, átkonvertálja az adatot és elküldi a clp felé.
Létezik ilyen megoldás? Alig van kilóméter még a gépben, ha ennyivel lehet még adni neki pár hónapot/évet, nem cserélnének azonnal.
Köszi, ha ötletet adtok!

Szia,

Sajnos tapasztalatom nincs vele, mert én végül, amikor hasonló cipőben voltam vettem egy másik nyomtatót, de esetleg Set up CUPS Print Server in Ubuntu 20.04 megér egy próbát.

Ahogy @Czo írta én is a exiftool felöl közelíteném meg, itt egy kis segítség az elinduláshoz:

1 kedvelés

@Czo - Köszi
@menczingerm - Köszi

Köszönöm az Exiftool egész jó. Ez a parancssoros felhasználói felület elég távol áll tőlem de tény, hogy működik. (Bár valami tarnszkódoláshoz hasonló dolog jobb lenne, mert mire kb. 70 GB adatot újra ír az rengeteg idő.)
Viszont nagy problémám az Exiftool-lal, hogy az EXIF adatok kiírtásával eltávolítja az ICC profilt is.
Így viszont megváltozik a kép színe, ami számomra problámás, tehát nem jó.

Próbáltam nézni a dokumentációt, de erre nem találtam megoldást.

@menczingerm által linkelt minta utasítást használom:

find ‘Path/To/The/Images’ -type f -name ‘*.jpg’ |
while read FILENAME
do
exiftool -all= -overwrite_original_in_place “${FILENAME}”
done

Ezt, mivel kellene kiegészíteni, hogy megmaradjon az ICC profile?

nekem is van egy régi, nagyformátumú HP-m, meg egy bazirégi, de nagyon megbízható hp3052. már jónéhány éve nincs hozzájuk driver és az osx nem is enged semmilyen közvetlen nyomtatást.
a régi airport extreme-hez van rácsatlakoztatva. Ha nem is teljeskörű szolgáltatásokkal, de a mai napig tudok rá így nyomtatni általános nyomtatóként

1 kedvelés

@sala, a Generic printerrel nem jártam sikerrel, de köszi a tippet!

@menczingerm, viszont a cups adott egy ötletet, ha csinálok belőle egy print webszervert, ahol a feltöltött pdf-ek kinyomtatódnak, az működhet. Feltéve, ha a cups még tud beszélni a nyomtatóval. Kösz a tippet!

1 kedvelés

Amit linkeltem korábban, ott van ezzel kapcsolatosan is info

exiftool -all=will remove the ICC color profile, which is now more of a problem than it used to be because some iPhones use a P3 profile while the default (for images without a profile) remains sRGB. I recommendexiftool -exif:all= -iptc:all= -time:all=` instead.

Köszi, sajnos nekem ez nem jön össze sehogy. Eleve ez a paraméterezgetés nem áll kézre, de azért igyekszem. A képek 70%-a sRGB vagy valamilyen más ICC profile van rendelve a képekhez.

-all opcióval törli az ICC profile-t.

Cseréltem erre:

exiftool -exif:all= -iptc:all= -time:all= “${FILENAME}”

Amennyiben a fenti sorra cserélem, akkor is dobja az sRGB-t és sima RGB-t csinál belőle.

Próbáltam még úgy is, hogy csak az xmp adatokat törlöm. Igazából ez lenne nekem a jó, de az (is) tartalmazza az ICC profile-t. Mivel az is törlésre került így mégsem jó.

Szia,

Ezt találtam gyors keresés után Remove all EXIF,IPTC,etc. except ICC profile.

exiftool -all= --icc_profile:all image.jpg

(lepróbálni nem volt időm)

1 kedvelés

Szia,

Köszönöm szépen a segítséged!
JPG fájlok esetében működik, megtartja az ICC profile-t. PNG fájl esetében viszont kiírtja az ICC-t.
Korábban csak PNG-ken próbáltam, mivel amihez ez kell nekem, zömében PNG formátumban van.

Köszi!

Szia,

Ez alapján a png-k esetén is működnie kellene

Esetleg itt nézz még körül:

1 kedvelés

Köszi, megnézem.
Legalább 30x próbáltam PNG-vel. Mivel az XMP adatokat a PS még mindig megtalálta.
Tehát a file atrributomokat is módosítanom kell, hogy teljes törlés lépjen fel.
Egyébként 200 MB körülin PNG fájlokkal teszteltem. Minden esetben törölte az ICC-t.

Tovább fogom olvasgatni, hátha megtalálom a megoldást.
Köszi ismételten, hogy segítettél a problémám megoldásában!
Ha grafikai dologban szükséged van bármire, jövök eggyel. :slight_smile:

Bőven elég ha megtalálod a megoldást és megosztod itt :slight_smile: Azért van a fórum, hogy segítsünk egymásnak :slight_smile:

4 kedvelés

Sziasztok! Skyshowtime másnál is ■■■■■■■■■■ safari alatt vagy csak nálam van valami gebasz?

Ausztriában élőket kérdezném, szabad-e ott torrentezni bármit is? Németországban még ránézni sem szabad, azt tudom.

Nyilván nem éjjel-nappal seedelni készülök, de ha esetleg ncore-ról leszednék néha magyar olvasnivalót, olykor valami nem hozzáférhető filmet, ilyesmi…

Ha nincs is akkora jogi para, mint a németeknél, de kell-e mondjuk VPN a biztonság kedvéért? Utánám, ha Magyarországon kéne pörgetni egy NAS-t, hogy aztán ftp-n kelljen lehúzni a lopott holmit (ha egyáltalán portfigyelésen alapul az ellenőrzés).

5 eve ausztriában élek, ha zárt oldalról töltesz (pl ncore) nem nagyon lesz baj. (Ha még is én nem fizetem ki :slight_smile: ) amúgy ez németországra is igaz, nyilt oldalakat viszont kerüld!

Ui.: szerintem nem port figyelésen megy mert nem állami szervek teszik hanem kiadók megbizott emberei. Az adott tartalmat berakják ök is torrentbe és figyelik az ip címeket, ha az országnak megfelelő el is kezdik a folyamatott.

Sziasztok https://www.netfone.hu/kapcsolat -ról van bárkinek tapasztalata?

Ma megkaptam ezt a kedves üzenetet a szolgáltatómtól és hát mint ne mondjak felb@szott egy kicsit a hozzáállás, így elkezdtem kicsit körbenézni.

Kedves Ügyfelünk! 2023.màrcius 14-én kerül sor a fogyasztòi àrindex mértékéhez igazodò dìjkorrekciòra (ASZF 7.1.pontja szerint). 
Innentöl kezdve ehhez a telefonszàmhoz tartozò tarifacsomag havidìja a KSH àltal 2022. évre megàllapìtott 14,5%-os inflàciòs mértékkel növekszik.
Az ìgy korrigàlt havidìj pontos összege megtalàlhatò az ASZF dìjakat tartalmazò mellékleteiben, és a következö, idöarànyos dìjakat tartalmazò Yettel szàmlàban. Tovàbbi informàciòk: yettel.hu/inflaciokoveto-dijkorrekcio. Üdvözlettel: Yettel 

Ti mit gondoltok mennyire jogos ez a szolgáltató hozzáállás? Ha jól tudom a mobil szolgáltatók beleszámítanak a infláció számításnál, tehát ez egy saját magát gerjesztő folyamat lesz…

Telekom dettó. Áprilistól néznek majd nagyot a kedves ügyfelek, pl én. Ők jogilag megmagyarázták hogy ez így ok, volt egy kis hőzöngés de ennyi.

A Yettel is küldte már.

Valamibol ki kell fizetni a reszvenyeseket…

Egyebkent itt detto “elszaladtak” az arak.
Legutobb ket eve voltam itt, akkor egy honapos 30gigas adatcsomag volt 500 peso (es akkor meg 14HUF volt egy peso).
Most 8 vagy 10 gigat adnak ugyanugy 500 pesoert… es most kb. 20HUF egy peso.

A demagog megjegyzesemet a helyzetre most kihagynam :wink: